zamknij

Wiadomości

Czytelnik ze Strzeleckiej: przyjechali w listopadzie, zdarli warstwę drogi i zniknęli (foto)

2024-02-19, Autor: 

Interweniujemy w tej sprawie. Czytelnik mieszkający przy ul. Strzeleckiej (dzielnica Północ) informuje nas, że na początku listopada 2023 roku przyjechali drogowcy. Ustawili znaki zakazu, zdarli starą warstwę asfaltu, położyli podkład i… zniknęli. Prace miały potrwać tylko miesiąc, ciągną się już cztery.

Reklama

Na początku listopada 2023 roku rybnicki magistrat poinformował mieszkańców, że pojawią się utrudnienia na ul. Strzeleckiej w Rybniku. Jak się wtedy dowiedzieliśmy, miały być one związane z wymianą nawierzchni. UM zaznaczał w komunikacie, że potrwają około miesiąc.

Mamy luty i jak się okazuje, roboty dalej się nie zakończyły.

Przyjechali, ustawili znaki zakazu, zdarli starą warstwę, położyli podkład i...zniknęli. Zostały znaki z zakazem wjazdu, wystające studzienki i ostre krawędzie na granicy stary/nowy asfalt – informuje nas Czytelnik z ul. Strzeleckiej.

Dlaczego prace na Strzeleckiej nie zostały dokończone? Kiedy drogowcy wrócą w to miejsce? Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego magistratu wyjaśnia, że roboty zostały wstrzymane z początkiem grudnia 2023 ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne (opady śniegu oraz utrzymujące się ujemne temperatury).

Z uwagi na zastosowaną masę bitumiczną z dodatkiem polimerów, konieczna i możliwa jest zabudowa masy w temperaturze powyżej 10 stopni C. Tym samym niemożliwe było zakończenie rozpoczętych robót asfaltowych – wyjaśnia Agnieszka Skupień.

Według deklaracji wykonawcy, dokończy pracę na przełomie lutego i marca.

Dodam tylko jeszcze, że do tych prac jest wykorzystywana inna masa, niż ta, której używają teraz RSKOtaczarnia, która ma zapewnić materiał do tego remontu jeszcze nie wznowiła pracy – dowiadujemy się.

Wartość zleconych prac na Strzeleckiej wynosi 262 tys. złotych.

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~1floyd 2024-02-19
  10:24:15

  30 2

  Dręczy mnie jedno pytanie. Mam rodzinę, w mieszkającą w jednym z podobnych wielkościowo miast, na zachodniej Polski. Też tam są drogi w podobnym stanie jak u nas. Tam też wykonywane są remonty dróg. Tyle że z zasadniczą różnicą. Przed remontem danej drogi, wykonywana jest weryfikacja, istniejącej infrastruktury podziemnej. Gdy istnieje potrzeba wymieniane są rury kanalizacji, lub wód deszczowych, do budynków stawiane studnie na tzw. ślepych włączeniach, itd. Bo ta infrastruktura należy do miasta. I taki remont ma sens. Wiadomo że koszty są większe, ale to ma sens. W przypadku Rybnika to jak kładzenie nowej tapety na zagrzybiałą ścianę.

 • ~tuiteraz 2024-02-19
  11:10:29

  35 1

  U nas w Rybniku najwyraźniej nikt nad tym nie panuje i to widać gołym okiem, kolejny przypadek w dzielnicy północ ul Zajęcza, nie dawno miasto zrobiło nowy dywanik na całej długości- nowy asfalt bo na krawężniki już nie było chyba kasy a następnie wodociągi zaczęli wycinać dziury w tym nowym asfalcie żeby wymienić przyłącza i główną rurę z wodą , jak się to ma do gospodarności nie marnowania publicznych środków

 • ~Wertykalny Magik 2024-02-19
  11:48:42

  26 3

  Ale tu musiała wystąpić jakaś ewidentna anomalia pogodowa: przecież wszyscy wiedzą, że u nas w listopadzie, grudniu i styczniu zawsze jest minimum +30 stopni, słońce i brak jakichkolwiek opadów...

  Najbardziej bulwersujące jest to, że oni po prostu zniknęli, zero jakiejkolwiek informacji, znaki zakazu zostały (choć wywrócone), studzienki niezabezpieczone wystają, zaraz ktoś koło urwie. Dramat.

 • ~Marek1979 2024-02-19
  14:17:06

  10 4

  Bierzcie przykład z tych złych Niemców. Na mazurach do dziś większość dróg jest poniemieckich. Remontów nie widziały bo nie ma w zasadzie takiej potrzeby. U nas na wsi wylali nowy, piękny, gładki asfalt prowadzący oczywiście przypadkiem obok domu pani sołtys. Po roku przebija się przez niego roślinność.

 • ~Marek1979 2024-02-19
  14:22:19

  16 3

  ~tuiteraz jak śmiesz. Zaraz przyjdzie Arteks jak tylko skończy pracę w urzędzie i ci wytłumaczy że mają w urzędzie najlepszych fachowców a to wszystko co widzisz to nowa technologia którą Rybnik zastosował w kraju jako pierwszy. Dowiesz się że te drogi są nieważne bo w międzyczasie wybudowali 1600 km obwodnic, dróg ekspresowych a w planach jest 7 pasmowa autostrada. Dowiesz się że mamy najpiękniejsze budownictwo przy którym projekty Liebeskinda czy KWK Promes się chowają. Pokaż mi miasto które ma tyle pięknych ścieżek rowerowych, taki fajny piętrowy parking, strefy przemysłowe po których hula wiatr.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5247