zamknij

Wiadomości

Zakończył się IV etap remontu ul. Rudzkiej. Pozostały jeszcze ponad 2 km

2018-05-25, Autor: 

To koniec remontu IV etapu remontu ul. Rudzkiej. Gotowych jest już ponad 7 kilometrów tej drogi. Do remontu pozostało nieco ponad 2 km.

Reklama

Przypomnijmy, IV etap remontu ul. Rudzkiej rozpoczął się w sierpniu ubiegłego roku. Kierowcy musieli przyzwyczaić się do utrudnień rozpoczynających się przed groblą pomiędzy zbiornikami wodnymi a dzielnicą Chwałęcice. >>Utrudnienia również na ul. Rudzkiej. Rozpoczął się IV etap przebudowy<<

Nie obyło się też bez kontrowersji. Kierowcy narzekali na kiepską organizację ruchu powodującą paraliż komunikacyjny w tym rejonie Rybnika. Nie bez winy byli sami kierowcy >>Dantejskie sceny na ul. Rudzkiej. Robotnicy blokują ruch, a kierowcy ignorują światła (wideo)<<

Przebudowa drogi obejmowała m.in. nawierzchnię jezdni, chodniki i ścieżkę rowerową, zatoki autobusowe, oznakowanie poziome, a także kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne i przebudowę sieci teletechnicznej i szerokopasmowej.

Oceń publikację: + 1 + 31 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~foka 2018-05-25
  14:35:08

  43 1

  "Pozostały jeszcze ponad 2 km" - pozostały chyba najtrudniejsze dla kierowców 2 kilometry, od oczyszczalni do pierwszej grobli nad zalewem.
  W tym jedno skrzyżowanie i jedno rondo.Ciekawe jak tam będzie z organizacją

 • ~mieszkaniec Ry-K 2018-05-25
  14:37:34

  70 21

  Dlaczego pieszy ma chodzić między rowerzystami i samochodami. Idą z dzieckiem czy psem trzeba podwójnie uważać i na auta i rowery.
  Nie można było inaczej wyznaczyć pasy dla pieszych i rowerzystów?

 • ~common 2018-05-25
  14:48:02

  63 11

  Kto zdecydował że pieszy (w większości rodzice z dziećmi) mają chodzić pomiędzy rowerzystami a drogą??

 • ~minowa 2018-05-25
  15:31:24

  39 4

  Kiedyś pytałem, dlaczego na wyremontowanej ul. Wodzisławskiej barierki na chodnikach zamocowane są nie od strony jezdni tylko od strony rowu ? Kogo mają chronić ?

 • ~Kwinto 2018-05-25
  18:35:35

  27 12

  Bo przykładowo dziecko jadące na rowerze jest trudniej kontrolować niż dziecko idące pieszo. Idąc bliżej drogi bierzesz dziecko za rękę i jest bezpieczne, aczkolwiek dzisiaj tam jechałem i brakuje jakiś fajnych małych płotków odgradzających całość od jezdni. Nie mogę się doczekać remontu tych 2km, wtedy już będzie można ciąć na dwóch kółkach asfaltem od rynku do Stodół.

 • ~Marcin Magoń 2018-05-25
  23:31:36

  14 7

  Pewnie dlatego tak sa ulozone pasy dla rowerzystow I pieszych, bo jest to glownie trasa rowerowa. W zdecydowane wiekszosci spotkac tam mozna rowerzystow a nie pieszych. Gdyby bylo odwrotnie rowerzysta wracajacy z zalewu musialby jechac przy drodze a Wszyscy wiemy jak trudno jest kontrolowac dziecko na rowerze, jeszcze na tak obleganej w weekendy trasie, tak jak ktos pisal wczesniej bedac pieszym mozna przez ten czas przejscia przez most wziasc dziecko za reke - bo rowerzysci potem jada sciezka lesna tuz przy zalewie.

 • ~luklat 2018-05-26
  13:45:10

  10 2

  Trudne chwile były na tej drodze, ale efekt końcowy jest najważniejszy. Oczywiście jak widać wszystkich się nie uszczęśliwi i nie zadowoli. Ten odcinek ul. Rudzkiej bardzo ładnie komponuje się z plenerem. Jestem bardzo zadowolony.

 • ~Dador 2018-05-26
  16:24:26

  11 3

  Z moich obserwacji, jako kierowcy. Wpusty uliczne na nowym odcinku już opadają a wraz z nimi krawężniki. Liczę na to, że miasto wyegzekwuje od wykonawcy poprawki. Druga sprawa, skrzyżowanie z ul. Czecha. Pomimo wymiany nawierzchni, droga dalej się koleinuje. Czy to wina warstwy ścieralnej, tak słabej jakościowo, czy też warstwy wiążącej i podbudowy? Widać było, że wykonano odwierty kontrolne, zatem gdzie wnioski z badań i wdrożenie planu naprawczego? Kto przymyka oko na takie fuszerki?

 • ~kedwa 2018-05-26
  22:38:04

  3 1

  Dador - nawierzchnia na Czecha będzie ponownie wymieniana w ramach gwarancji. Na tym odcinku zastosowano nawierzchnię o większej szorstkosci- jak widać nie wyszło.
  Minowa- barierki na ul. Wodzislawskiej mają chronić pieszych przed spadnieciem w skarpie. Te barierki nawet gdybyś były od strony jezdni nie zatrzymalyby samochodu, od tego są bariery ochronne A nie barierki wygradzajace pieszych.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4025