zamknij

Wiadomości

Data zamknięcia drogi jest znana, a otwarcia? ZDW w Katowicach nie precyzuje

2023-12-12, Autor: 

O tym już wiecie. Od czwartku (14 grudnia) drogowcy zamkną DW925 na odcinku od Stanowic do granic Rybnika. Będzie przebudowana. Czytelnicy jednak pytają się, jak długo potrwają utrudnienia. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach tego nie precyzuje.

Reklama

Wczoraj informowaliśmy Was, że ul. Mikołowska i Zwycięstwa zostaną zamknięte na czas przebudowy drogi. Wyznaczono trasę objazdu: DW925 – A1 – Rondo Gliwickie – Rybnicka – Rondo Rowieńskie – Raciborska – Rondo Raciborskie – Lotniskowa – Rondo Rybnickie – Żorska – Rondo Gotartowickie – Rondo Sygnały – Rondo Ligockie – Rondo Boguszowickie – Prosta – Rondo Żorskie – Żorska – Rondo Powstańców Śląskich – Sybiraków.

W komunikacie ZDW w Katowicach brakowało jednak kluczowej informacji, kiedy zostaną zakończone roboty drogowe, a tym samym utrudnienia w ruchu? Takie pytanie wysłaliśmy wczoraj Ryszardowi Pacerowi, rzecznikowi Zarządu Dróg Wojewódzkich. W odpowiedzi czytamy, że „data nie została precyzyjnie ustalona”.

To zależy od postępu prac, na który ma wpływ m.in. pogoda – wyjaśnia Ryszard Pacer.

Wiadomo, że trudno oczekiwać konkretnej informacji co do dokładnego dnia wznowienia ruchu. Pytanie, na jaki mniej więcej czas utrudnień muszą przygotować się kierowcy? Rok? Dwa lata? Kolejna odpowiedź z ZDW w Katowicach również nie przynosi satysfakcjonującej wiadomości.

Biorąc pod uwagę zakres prac, czyli rozebranie istniejącej konstrukcji drogi, wybudowanie nowej infrastruktury, jak kanalizacja, instalacje teletechniczne itp., wybudowanie nowej i konstrukcji drogi wraz z ułożeniem warstw bitumicznych, można przewidywać, że będą to raczej miesiące, niż tygodnie – dowiadujemy się.

Co ciekawe, o terminie zakończenia prac nie wiedzą nawet gminy. W Czerwionce-Leszczynach w tej sprawie interweniował Grzegorz Wolnik - Pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki. Uzyskał podobną informację jak Rybnik.com.pl.

Będziemy Was informować, gdyby pojawiło się coś nowego w kwestii przebudowy DW925.

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 51

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~jaro_t 2023-12-12
  13:54:16

  24 5

  Może to jest odpowiedni czas aby zmodernizować nawierzchnię DW925 w granicach Rybnika, np. na Paruszowcu? Droga jest w fatalnym stanie, najwyższy czas aby coś z tym zrobić.

 • ~Lepszyrybnik.pl 2023-12-12
  14:22:05

  23 10

  Prowadzisz działalność w okolicy, zamykają Ci drogę na nie wiadomo ile. Jak tu coś planować? Władze w mieście nie wiedzą na ile. Jak tu zachęcać inwestorów do inwestycji, jak jedna z głównych dróg wyjazdowych w mieście może być zamknięta może nawet na rok albo i więcej. Naprawdę nie można czegoś zaplanować i zsynchronizować (z remontami wiaduktu i mostu w mieście). Przerażający jest ten brak komunikacji i nieliczenie się z mieszkańcami i przedsiębiorcami.

 • ~Lepszyrybnik.pl 2023-12-12
  14:23:08

  18 9

  @jaro_t - tak to powinno właśnie wyglądać, że jest jakaś synchronizacja prac, ale niestety w Rybniku "nie da się".

 • ~Arteks 2023-12-12
  16:29:06

  12 26

  @Lepszyrybnik.pl - przecież to jest remont poza miastem Rybnik? Czy w Żorach odpowiadają za remont drogi w Świerklanach? A może w Wodzisławiu odpowiadają za remont drogi w Jastrzębiu? Ale produkujesz nonsensy...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4093