zamknij

Biznes

Szansa dla „Juliusza”

2007-07-02, Autor: 
Prezydent Rybnika chce, aby marszałek województwa budynki dawnego szpitala „Juliusz” przekazał pod działalność usługową.

Reklama

Teren z budynkami dawnego szpitala przy ul. 3 Maja od wielu lat stoi niezagospodarowany. O „Juliuszu” zrobiło się ostatnio głośno przy okazji restrukturyzacji rybnickiej straży miejskiej. Prezydent Adam Fudali chce, aby w budynku oddziału dermatologicznego (naprzeciwko kościoła ewangelickiego) mieściła się siedziba nowo utworzonej straży miejskiej. - Wystąpiłem już z takim wnioskiem do marszałka województwa śląskiego, pod którego zarządem znajduje się ten obiekt. Zaproponowałem również marszałkowi, aby ogłosił przetarg na najem lub sprzedaż pozostałych budynków – mówi Fudali.


Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w budynkach „Juliusza” mogłyby się mieścić obiekty hotelarskie i biurowce.


Z kolei dotychczasowy budynek straży miejskiej przy ul. Hallera zostanie zburzony. Władze Rybnika chcą teren parkingów między ul. Hallera i Raciborską sprzedać prywatnemu inwestorowi.

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~kaflok 2007-07-02
  11:20:21

  0 0

  A na gruzach starego budynku straży miejskiej oczyma wyobrażni już widze biedronkę

 • ~pumeksol 2007-07-02
  12:13:43

  0 0

  bua ha ha :]

  nie no, mozna by przeciez powiekszyć ten parking. po co sprzedawac ta ziemie?? chyba ze rzeczywiscie pod biedronke albo inkszy sklepik :/

 • ~toomann 2007-07-02
  12:17:09

  0 0

  Nie, to nie będzie Biedronka. Tam powstanie wielki, wspaniały, różowiutki Auchan ;)

 • ~biki 2007-07-02
  13:31:53

  0 0

  Przecież zgodnie z obietnicami przedwyborczymi pana Fudalego, powstanie tam uroczy park z ławkami, placem zabaw, fontanną - taka mała oaza dla mieszkańców betonowego centrum i dla przyjezdnych (głównie klientów Biedronek i innych molochów)!!!
  I ja (naiwniak!) w to wierzę!!!???

 • ~ravhousen 2007-07-02
  16:42:33

  0 0

  Skończ głupoty gadać kubolek. Park byś tam chciał mieć? To może od razu zburzymy Rynek, Plaze i FP żeby zrobić duży park? Wtedy będziesz się mógł poczuć jak w lesie. Tylko chce ci uświadomić, że centrum miasta to nie jest miejsce dla robienia parków. W centrum powinny się znajdowac najbardziej eleganckie i prestiżowe oraz ważne instytucje. Ty chcesz wieś z Rybnika zrobić? Puknij się w czoło!! Szkoda, że portal www.rybnik.com.pl nie uzyskał więcej szczegółów na temat terenu Hallera. Miasto chce ten teren sprzedać prywatnemu inwestorowi. Ale jest już ten inwestor? Po co burzyć budyenk jak chce się sprzedać grunt na którym on stoi??? Teraz pewnie Fudali będzie cchaił postawić tam te wiejskie chatki z tej żenującej koncepcji która była umieszczona na www.rybnik.pl. Ja juz teraz nie wierzę w ani jedno słowo Fudalego. Bo jak pozwolił, że zniszczyć świetny kawałek centrum budująć stodołę na PKSie to nie zdiwcie sie jak teraz na terenie obecnego parkingu powstaną wieśniackie chatki dwupiętrowe. Fudali wtedy też powie, że jest to zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Znowu będzie robił z ludzi idiotów. Najpierw uchwala plan dobry dla wsi a potem gada że wszytko jest tak jak trzeba. Nie wiem czy tacy ludzie jak on nie maja oczu żeby dostrzec że robią z Rybnika wiochę? Boże co za zaściankowa mentalność!!!

 • ~biki 2007-07-02
  17:47:18

  0 0

  RAVHOUSEN - pewnie ty jesteś z wiochy typu Jejkowice itp., ale widzę że tego tfu 'prezydencika" darzysz taką sama miłością jak ja! W czoło się nie puknę jak sugerujesz cwaniaku! Takim właśnie wieśniakom jak Ty odpowiada wybetonowanie centrum, bo zamiast w niedzielę oglądać świń i krów na swoich łączkach, przyjeżdżacie swoimi wypasionymi furami z Nimiec (za kilka Euro) - łazicie po Plazie z 5zł w kieszeni i cwaniakujecie! Na wsi macie swój hipermarket (10x10m) i ciągnie cie do czegoś przestrzennego! Jakbyś zwiedził kawałek zachodniego świata to widziałbyś jak wyglądają ścisłe centra największych miast świata, gdzie owszem stoją molochy ale każdy inwestor musi w zamian zapewnić taką samą powierzchnie zieleni!

 • ~ziupo 2007-07-02
  19:07:04

  0 0

  eh wezcie sie uspokujcie mieszczuchy jedne :/
  zieleni u nas faktycznie troche brakuje, ale zamiast parku powinien tam powstac wielopietrowy parking albo hala targowa.

 • ~ravhousen 2007-07-02
  19:23:26

  0 0

  kubolek, z takimi prymitywami jak ty nie mam zamiaru prowadzic dyskusji. Jesteś zwykłym bucem i piszesz brednie.

 • ~słoma 2007-07-02
  21:12:31

  0 0

  Bardzo dobry pomysł.Tylko panie Prezydencie Proszę zacząc wreszcie myśleć o ludziach starszych i starych.Pomyślał już Pan o młodych{kampus, plaza,fokus park}jak również pomyślał Pan o ludziach będących bez pracy.Za fokus i Plazę obrywa Pan do dziś,Kampus również bo młodzi niemają akademika a drogi zakorkowane bo większość młodych jezdzi samochodami.Za stworzone miejsca pracy też Pan obrywasz choćby to Pan był Pracodawcą w tych powstałych marketach.Proszę wszystko zrobić aby znalazł się prywatny inwestor na budowę tam domu spokojnej starości .Przecież na zachodzie są takie prywatne domy opieki gdzie kazden Stary człowiek jak ma takie życzenie moze tam zamieszkać Są to również miejsca pracy dla pielęgniarek,lekarzy,kucharek i obsługi.Proszę zobaczyć co Siostry zrobiły w Bełku po spitalu zakażnym.Doskonałe miejsce a bliskość strazy Miejskiej to dodatkowy spokój dla starszych ludzi k tórzy chcieliby tam iść na starość.Uważam że starszym też nalezy stworzyć warunki aby mieli prawo decydowac za siebie bo nieraz sami czuja ze są cięzarem dla swojej rodziny a nie mają gdzie pójsc.Rodzina wtedy nie mając obciążen typu opieka, gotowanie ,pranie otwiedza tam swoich starych Rodziców ma czas z nimi porozmawiać i więcej ztakiej opieki dobrego niz złego. W srodku jest park i możnaby jeszcze potem wydzierżawić im ten miejski park oboka przecież w tej częsci Miasta jak będzie obwodnica to już będzie spokojniej.Bardzo proszę przecież już napewno znajdą się prywatni inwestorzy do takiej dział

 • ~ravhousen 2007-07-02
  22:09:56

  0 0

  słoma daj spokój, to jest poważna sprawa a Ty sobie robisz jakieś żarty :/

 • ~słoma 2007-07-03
  08:36:04

  0 0

  No właśnie rarhousen.Jak się pisze że trzeba coś również zrobić dla starych ludzi to uważasz że to są żarty,A TO NIE SĄ ŻARTY TYLKO BARDZO POWAŻNA SPRAWA.Ja w przeciwienstwie do Ciebie znam ten obiekt i wiem że by się do tego nadawał..Ty chyba jesteś jeszcze bardzo młody i nie myślisz o starości. Ja jestem starszy mam dobrą rodzinę i jakąś emeryturę,ale uwierz mi że gdyby było coś takiego w ybniku to miałbym choć szansę rozważyć co jest dla mnie lepsze czy patrzeć jak moi przezemnie mają więcej obowiązków czy im ulżyć i w spokoju rozmawiać z nimi o ich problemach których mają mnóstwo.Troszkę wyciszenia.Spokojnie przeczytaj jeszcze raz co napisałem i jak chcesz to mi jeszcze odpisz.

 • ~KeRim 2007-07-03
  13:24:17

  0 0

  słoma - pytanie do CIebie :> Chcesz w takim miejscu rodziców zostawić? :> Z tego co pamietam, teren na Hallera miał wykupić prywatny inwestor, który ma tam postawic biura domy mieszkalne i dwupoziomowy parking. A park to sbie możecie u siebie na placu zrobić!

 • ~słoma 2007-07-03
  16:06:30

  0 0

  Do kerim85.Rodziców już niestety niemam bo nie żyją. A jakbyś uważnie przeczytał o co chodzi to niepisałbyś bzdur.To nie chodzi o Hallera a o były szpital Juliusz,gdzie w środku jest mały park a obok piękny tzw, park sztywnych gdzie teraz przesiaduje margines społeczny i strach tam spacerować.A piszę również o tym aby nam starym dać również możliwość dokonywania wyborów a nie żeby dzieci za nas decydowały.A dopóki nie będzie takich domów prywatnych tylko domy opieki społecznej to na starość sam będziesz musiał być na łasce dzieci. Tylko co wtedy zrobisz jak te dzieci wyjadą za granice albo nie będą się chciały tobą opiekować.NO POMYŚL

 • ~ravhousen 2007-07-03
  21:14:56

  0 0

  sloma, ja nie jestem przeciwny budowie tego typu obiektow dla ludzi starszych, ale na Boga zlituj sie, nie w samym srodku miasta! Takie obiekty powinny sie pojawiac na obrzezach miasta, gdzies w zielonych okolicach ale w żadnym wypadku nie w centrum miasta, które musi byc przeznaczone na obiekty komercyjne przyciagajace duzo ludzi.

 • ~Raija 2007-07-03
  21:23:58

  0 0

  Popieram ''słome'' słyszałam kiedyś od pewnego księdza ,że prosił pana prezydenta ,aby w Juliuszu zostało otwarte hospicjum.takie miejsce powinno być w Rybniku.Dom dla starszych samotnych ludzi też,wiem ,ze to brzmi strasznie ,ale tu za ,niedługo nikogo młodego nie będzie, wszyscy wyjadą.Kto sie będzie nami opiekował?

 • ~Arteks 2007-07-03
  21:50:08

  0 0

  Cieszyłoby mnie niezmiernie gdyby ruszyło coś z terenem Hallera/Raciborska bo z przykrością trzeba stwierdzić, że to obecnie najbrzydsza część Rybnika. Natomiast co do Juliusza to jego część historyczna z kaplicą ma duże walory architektonicznie-historyczne. W takim obiekcie mógłby mieć siedzibę jakiś poważny urząd lub uczelnia wyższa. W zasadzie nie miałbym też nic przeciwko gdyby powstała tam jakaś prywatna klinika (jeśli kogoś byłoby stać na zakup tak dużego obiektu) czy nawet prywatny dom opieki. Natomiast bardzo złym pomysłem byłoby przeznaczenie go na usługi hotelarskie jak napisano w tym tekście. To byłby kolejny błąd ze strony władz miejskich. W Rybniku przydadzą się miejsca hotelowe - także te z wyższej półki ale powinien je zapewnić hotel wybudowany od podstaw z jakieś choćby średniej sieci typu np. Qubus. Z tego co pamiętam to teren koło UM jest przygotowany pod inwestycję biurowo-hotelową i oby z tego pomysłu nie zrezygnowano!

 • ~słoma 2007-07-03
  23:40:34

  0 0

  Drogi Ravhousen.Popatrz tylko.Naprzeciwko z jednej strony jest kościół ewangelicki z drugiej Urszulanki z trzeciej od 3 Maja park, z czwartej tzw. park sztywnych,bardzo blisko teatr, biblioteka ,blisko rynek,piekny sąd.Mozna powolutku isc na spacer a te dwie ulice 3 maja i ta przy kościele ewangelickim muszą zostać odciążone bo już teraz nie mozna tam bez korków przejechac a niema miejsca na ich poszerzenie.Wymarzone miejsce bo jak bedziesz umiał to z takiego domu przy pomocy opiekunów możesz wyjść na spacer.Samochód Ci nie potrzebny a jak bedziemy na wózku inwalidzkim to rodzina może cię nawet zawież do kina do fokus parku zebyś jeszcze na starość zobaczył coś ciekawego.Zobacz ile radości dla starego człowieka a każesz mu oglądać trawę i drzewa jak on predzej niż ty będzie oglądał ta trawę ale od dołu.i niestety nie dam się przekonać bo my starzy nie chcemy tylko siedzieć w ogrodzie.uważam że do ostatnich dni coś nam się od życia należy.A pomyśl czy te nasze dzieci jak nas mają w domu i muszą nam prać,gotować to mają czas jeszcze nam dostarczyć jakiejś rozrywki.

 • ~słoma 2007-07-03
  23:54:12

  0 0

  ravhousen-jeszcze jedno .Niestety te nasze dzieci niemają czasu nas niekiedy zawieść do Kościoła bo pracują też w niedzielę a tam w środku Juliusza jest piękna zabytkowa Kaplica.I popatrz ile argumentów za. I ja uważam że to wcale nie jest poroniony pomysł tylko by władze Urzędu Marszałkowskiego przy pomocy Prezydenta Miasta musiały usilnie szukać inwestora prywatnego aby tam zainwestował w ten zabytkowy obiekt.TOBY MUSIAŁO BYĆ TAKIE POSPOLITE RUSZENIE bo myślę że Ci co mają pieniądze to wolą budować sklepy lub coś co im przynosi szybki zysk.

 • ~pumeksol 2007-07-04
  00:28:20

  0 0

  mi się podoba pomysł słomy

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5122