Srebro dla rybniczan

2004-02-17, Autor:
Siatkarze TS Volley Rybnik zdobyli drugie miejsce na mistrzostwach Śląska kadetów, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Gliwicach.

Turniej rozegrany był w dwóch grupach. W pierwszej znalazły się drużyny -Delic Pol Norwid Częstochowa i MOS Płomień Sosnowiec, a w drugiej - KS Rafako Racibórz, TS Volley Rybnik oraz Górnik Radlin.
   W pierwszym dniu mistrzostw zespół z Radlina pokonał Racibórz 3:0. Następnego dnia drużyna z Rybnika zmierzyła się z raciborzanami. Po bardzo krótkiej rozgrzewce rybniczanie przegrali pierwszego seta, jednak drugi i trzeci należał już do TS Volley. W czwartym secie górą znów byli raciborzanie, którzy równie dobrze zagrali w tiebreaku wygrywając spotkanie 3:2. Rybniczanie, chcąc awansować do półfinału, musieli więc następnego dnia pokonać Górnik Radlin.
   We wtorek w pierwszym meczu po zaciętej, wyrównanej walce Delic Pol został pokonany przez drużynę z Sosnowca 3:2. W następnym meczu na parkiecie stawiły się drużyny z Rybnika i Radlina. Rybniczanie zaczęli słabo, przegrywając pierwszego seta do 19, jednak w drugim secie „obudzili się” i wygrali tę partię, podobnie jak i kolejną. W czwartej odsłonie meczu lepsi jednak byli zawodnicy z Radlina. W tiebreaku tym razem TS Volley zagrał prawie bezbłędnie i pewnie wygrał 15:10. Zwycięstwo to zapewniło rybniczanom awans do półfinału, w którym mieli się zmierzyć z MOS-em Sosnowiec. Ta drużyna zajęła bowiem pierwsze miejsce w swojej grupie.
    W kolejnym dniu mistrzostw cztery drużyny musiały zagrać po dwa spotkania, ponieważ mecze decydowały zarówno o mistrzostwie Śląska, jak i awansie do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Pierwszy mecz rozegrał Płomień Sosnowiec z TS Volley Rybnik. Zawodnicy z Rybnika podeszli do tego pojedynku bardzo uważnie, co było mocno widoczne w pierwszym secie - 25:15 dla TS Volley. W drugiej odsłonie sosnowiczanie otrząsnęli się i od początku prowadzili równą walkę z przeciwnikiem. Po walce punkt za punkt, Płomień prowadził 24:21. Przy swojej zagrywce stracił jednak punkt po skutecznej akcji Rybnika. Następnie po dobrych zagrywkach W. Bonka oraz dzięki skutecznemu blokowi doszło do wyrównania 24:24. Drugiego seta znów wygrali rybniczanie. Następny set był również wyrównany. Powtórzyła się historia – siatkarze Płomienia znowu prowadzili 24:21. Tym razem nie dali sobie jednak wyrwać zwycięstwa. Kolejna, a zarazem ostatnia, odsłona meczu pokazała lepszą dyspozycję rybniczan. Tym samym siatkarze TS Volley mieli już zapewniony awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.
    W finale mistrzostw Ślaska przyszło im się zmierzyć z Delic Polem Norwid Częstochową. W tym meczu rybniczanie mieli dobre początki w każdym secie. Zdarzało się, że prowadzili nawet sześcioma punktami. Jednak słabe końcówki doprowadziły ich do porażki. Siatkarze TS Volley nie zdołali wygrać ani jednego seta. Delic Pol Norwid Częstochowa - TS Volley Rybnik 3:0 (25:17, 25:22, 25:23). Brązowy medal mistrzostw Śląska wywalczył zespół z Radlina.

TS Volley grał w składzie: Mateusz Blic, Adam Grzelec, Bazyli Kowalski, Sławomir Kowalczyk, Michał Łata, Wojtek Pomorski, Daniel Misztal, Arkadiusz Woźniak, Wawrzyniec Bonk, Karol Jaciów i Michał Potera (libero). Trener: Lech Kowalski