Sezon rozpoczęty

2003-10-06, Autor:
Z początkiem października zainaugurowany został nowy sezon siatkarski. RMKS po udanym sezonie 2002/2003 (zwycięstwo w rozgrywkach III ligi) z dużymi ambicjami przystąpił do nowego.

W sezonie 2003/2004 w rozgrywkach bierze udział 5 zespołów RMKS-u: III liga (trener Wojciech Kasperski), juniorzy (trener Wojciech Kasperski), kadeci (trener Lech Kowalski), młodzicy oparci na klasie sportowej w Gimnazjum nr 8 rocznik 1989 (trener Wojciech Szymczak) i młodzicy oparci na klasie sportowej w Gimnazjum nr 2 rocznik 1990 (trener Lech Kowalski).
    Pierwszy mecz w rozgrywkach rozegrali juniorzy. 1 października zmierzyli się z jednym z faworytów rozgrywek z KS Jastrzębie Borynia. Po bardzo dobrej grze zwyciężyli rybniczanie 3-2 (24-26, 25-23, 22-25, 25-17, 15-11). W zespole RKMS-u na wyróżnienie zasłużyli: Wawrzek Bonk (środkowy), Sławek Kowalczyk, Grzegorz Jaruga (lewoskrzydłowi), Bazyli Kowalski (rozgrywający) i libero Michał Potera.
    W piątek, 3 października, rozgrywki zainaugurowali kadeci. Ich rywalem był UKS TOP Jedynka Bielsko Biała. Mimo tego, że rybniczanie wystąpili w osłabionym składzie, ponieważ Adam Grzelec (uczestnik Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej) i Mateusz Blic leczą kontuzje, wygrali ten mecz 3-2. Początek spotkania nie był najlepszy. Rybniczanie przegrali dwa pierwsze sety do 22. Przełomowy okazał się set trzeci, w którym bielszczanie ulegli 13-25. Czwarty set to zacięta gra o każdy punkt. Lepiej poradzili w niej sobie siatkarze RKMS-u (25-20). Piąty set zakończył się wynikiem 15-10 dla rybniczan. Skład RMKS: Wawrzek Bonk, Sławek Kowalczyk (kapitan), Bazyli Kowalski, Michał Łata, Michał Potera, Wojtek Pomorski, Karol Jaciów, Arek Woźniak, Daniel Misztal.
    W sobotę rozpoczęły się rozgrywki III ligi. Do Rybnika przyjechał zespół KS Metalik Radziechowy. Jest to zespół doświadczony oparty na zawodnikach mogących poszczycić się grą w ligach państwowych z ambicjami na awans do II ligi. Po nerwowym początku rybniczanie wygrali pierwszego seta 25-22, jednak drugiego w identycznym stosunku przegrali. W trzeciej partii nastąpiła zmiana na pozycji rozgrywającego - za Dawida Grelocha wszedł Bazyli Kowalski, który zdecydowanie poprawił grę w ataku i nieźle zagrał w obronie. Trzecia partia to 25-13 dla RMKS i czwarta 25-19. To więc pierwsze, ważne zwycięstwo 3-1. Na wyróżnienie zasłużyli Wawrzek Bonk (środkowy atak) i Grzegorz Jaruga najskuteczniejszy w ataku na lewym skrzydle.