zamknij

Wiadomości

Sanepid w Rybniku: rośnie liczba niezaszczepionych dzieci

2018-11-06, Autor: bf

W ostatnim czasie w ogólnopolskich mediach pojawiły się informacje o kilkunastu przypadkach zachorowań na odrę. Ministerstwo Zdrowia apeluje, by zadbać o profilaktykę. Tymczasem rybnicki sanepid podaje, ile dzieci nie zostało zaszczepionych w tym roku.

Reklama

Uwaga, odra!

W ostatnim tygodniu dużo mówiło się o odrze – chorobie, która jest wysoce zaraźliwa wśród ludzi. Ogólnopolskie media mówią o kilkunastu przypadkach na samym Mazowszu. W oparciu o dane z Ministerstwa Zdrowia podają, że żadna z chorujących osób nie zaszczepiła się na odrę.

O szczepieniach i ich sceptykach pisaliśmy już wcześniej. Przypomnijmy, w sierpniu na stronie Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach czytaliśmy, że z roku na rok zwiększa się liczba rodziców uchylających się od obowiązku szczepień swoich dzieci. W 2017 r. było ich ponad 30 tys., czyli o 30 proc. więcej niż w 2016 r. Od 2013 r. do 2017 r. ich liczba wzrosła o ponad 305 proc. Do raportu odniosło się wtedy Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP>>Sceptycy szczepień na Śląsku rosną w siłę. Jest raport<<

Ministerstwo Zdrowia: szczepcie dzieci!

O szczepienie dzieci apeluje teraz Ministerstwo Zdrowia. - Szczepienia to jedno z najpotężniejszych narzędzi, jakim dysponuje zdrowie publiczne. Są one najskuteczniejszym sposobem w walce z niebezpiecznymi, często śmiertelnymi chorobami zakaźnymi zagrażającymi zdrowiu i życiu. Są skuteczną i powszechnie społecznie akceptowaną metodą zapobiegania zachorowaniom na choroby zakaźne, zarówno w wymiarze prewencji indywidualnej, jak również kształtowania odporności całej populacji (prewencji zbiorowej) – czytamy w komunikacie.

MZ zapewnia, że proces wprowadzenia na rynek nowej szczepionki jest bardzo złożony, jest poprzedzony badaniami klinicznymi szczepionki przed jej rejestracją i dopuszczeniem do obrotu i stosowania i trwa wiele lat, jest następnie kontynuowany po jej dopuszczeniu. - Co więcej, szczepionki podlegają bardziej restrykcyjnym badaniom niż leki. Są również jedynym produktem leczniczym, którego każda seria jest badana przed dopuszczeniem na rynek. Co prawda, nie zapewniają one całkowitej ochrony przed zachorowaniem, ale istotne jest coś innego - szczepienie chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i jej powikłaniami – dowiadujemy się.

Liczba niezaszczepionych wzrasta

Z danych publikowanych w biuletynach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny i Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że liczba niezaszczepionych dzieci i młodzieży do 19 roku życia (niezależnie od powodów niezaszczepienia) w ostatnich latach znacznie wzrosła. I tak: w 2010 roku odnotowano 3.437 odmów, w 2011 roku – 4.689, w 2012 roku – 5.340, w 2013 roku – 7.248. W 2014 roku zarejestrowano już 12.681 odmów, w 2015 roku – 16.689, w 2016 roku – 23.147, natomiast w 2017 było ich już 30.089.

Jak to wygląda w Rybniku? Aleksandra Prymus-Naczyńska, kierownik sekcji epidemiologii rybnickiego Sanepidu przyznaje, że w latach 2016-2018 na terenie Rybnika, Żor i powiatu rybnickiego nie odnotowano żadnego przypadku odry. - Jednakże w przypadku liczby szczepień następuje tendencja wzrostowa, czyli zwiększa się ilość niezaszczepionych dzieci. Nie chodzi tutaj już tylko o odrę, ale szczepienia w ogóle – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Tylko w tym roku Sanepid w Rybniku odnotował liczbę 469 niezaszczepionych dzieci, które powinny zostać poddane tej profilaktyce. Chodzi o uchylanie się rodziców tych dzieci od obowiązku szczepień.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia ostrzega. - Jeśli spadek liczby zaszczepionych w populacji będzie się pogłębiał do poziomu 80-85%, dojdzie do powrotu chorób, które dotychczas były skutecznie zwalczane, a nawet istniała nadzieja na ich wyeliminowanie. W pierwszej kolejności będzie to odra, najbardziej zaraźliwa choroba infekcyjna spośród nich, na drugim miejscu krztusiec, następnie niezwykle groźne powodujące bezpośrednie zagrożenie dla życia: tężec, błonica i polio. Już dziś odnotowuje się wzrost zachorowań na odrę, czy krztusiec – czytamy w komunikacie.

Czy wg Was szczepienia powinny być dobrowolne?
Oddanych głosów: 5700

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~Niemalże Rycerz Na Koniu 2018-11-06 10:47:34

  Witam. Dobre info dla biznesu pogrzebowego.

  68 23
 • ~Proton64 2018-11-06 11:02:55

  Jak tak dalej pójdzie, to szczepionki będą zrzucać z samolotów, bo nikt z lekarzy i ludzi o zdrowych zmysłach nie wejdzie na teren kwarantanny.

  65 21
 • ~Andrzej Ogórek Dzienkowski 2018-11-06 11:06:56

  Wszyscy ludzie co się nie szczepią powinni płacić z własnej kasy za leczenie w przypadku zachorowań np. Na odre

 • ~Marcoedo 2018-11-06 11:17:20

  Niestety, ale antyszczepionkowcy są wśród nas. Są to osoby mało inteligentne i niedokształcone. Zagubiły się w odmętach internetu, dały się nabrać niczym dzieci na grę wieloryba.
  Najbardziej mnie boli to, że dzieci w mojej rodzinie są narażane na choroby przez nieszczepione dzieci antyszczepionkowców. Niestety, ale mój siostrzeniec nie miał jeszcze wszystkich szczepionek przez powiększone komory mózgowe. Dużo choruje. Jeśli będzie miał kontakt z takimi chorobami jak odra, to może tego nawet nie przeżyć, ale same powikłania już mogą zrujnować mu zdrowie do końca życia. Opamiętajcie się antyszczepionkowcy!

 • ~Janusz_Cebularz 2018-11-06 11:17:57

  Wystarczy lewoskrętna witamina C dosercowo oraz czopki z trawy Jerzego Zięby. A wszystko popijać wodą ze strukturyzatora wody.
  3000 lat temu nie było szczepionek i ludzie dożywali sędziwego wieku - ok 30 lat. Odrę zrzucają z samolotów w nocy na całą Polskę bo się data przydatności szczepionek kończy. Przecież to już Nostradamus przepowiedział 750 lat temu.

  74 52
 • ~Adam Szymiczek 2018-11-06 11:46:50

  Z uwagi na obecne temperatury oraz wietrzna pogodę.
  Temat smogu zawiesza sie do odwołania.
  Tematem zastępczym do momentu pojawienia sie smogu beda szczepionki.

  71 54
 • ~ 2018-11-06 11:46:52

  Mój teść na początku lat 60 jako 10-letnie dziecko zachorował na polio (zwaną też chorobą Heinego-Medina). Skutki tej choroby są odczuwalne do dnia dzisiejszego - niedowład prawej ręki, utrudnione mówienie oraz konieczność wydawania co miesiąc kilkaset zł na lekarstwa (aby nie musieć ciągle znosić potwornego bólu, będącym pozostałością po polio).

  Jeśli ktoś chce się przywitać z moim teściem, to może doznać szoku - teść na powitanie musi wyciągać lewą rękę, ze względu na to, że nie potrafi należycie operować prawą ręką.

  Pomimo iż mój teść na polio zachorował na początku lat 60, skutki dotkliwie odczuwa do dnia dzisiejszego.

  Jak to powiedział kiedyś mój teść - gdyby miał wybór, to by wszystko zrobił, aby móc być zaszczepionym na polio, nawet kosztem ryzyka zapadnięcia na autyzm. Niestety, takie wyboru nie miał - gdy był dzieckiem, szczepionek na polio jeszcze nie było.

  Jeśli Ci co nie szczepią swoje dzieci nie wiedzą jak w praktyce wygląda polio, odra itd., to jednego możecie być pewni - jeśli kiedykolwiek zobaczycie na własne oczy co to znaczy cierpieć z powodu polio, odry itd., to na 90% zobaczycie to wśród swoich nieszczepionych dzieci. Ciekaw jestem, jak bardzo pomogą Wam członkowie ruchów antyszczepionkowych, którym wierzycie na każde słowo (póki co, rodziny osób, które zapadły na odrę w Pruszkowie i okolicach są zdani tylko na siebie oraz na lekarzy, których nie słuchali, gdy Ci chcieli szczepić ich dzieci).

  P.S. Ciekawe czy antyszczepionkowcy nie podają również antybiotyków swoim poważniej chorym dzieciom. Z różnych badań wynika, że w przypadku stosowania antybiotyków ryzyko zapadnięcia na autyzm przez dziecko jest równie (mało) prawdopodobne co w przypadku przyjmowania szczepionek.

 • ~ 2018-11-06 12:03:33

  Właśnie przed chwilą jedni z "bohaterskich" rodziców z ruchu antyszczepionkowego "postawili na swoim".

  W szpitalu w Poznaniu zmarła 14-miesięcznia dziewczyna na sepsę (zakażenie pneumokokami).

  Dziewczynka nie była zaszczepiona, pomimo iż OD 1 STYCZNIA 2017 ROKU szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom są OBOWIĄZKOWE.

  Ogólnie dziecko w ogóle nie było szczepione, jeśli chodzi o obowiązkowe szczepionki, które miały być podawane dzieciom do 14. miesiąca życia.

  Co ciekawe, po przywiezieniu do szpitala dziecka w ciężkim stanie rodzice prosili lekarzy, aby dziecko było leczone ... jedynie witaminą C. Lekarze na szczęście ich nie posłuchali, nie mniej na uratowanie dziecka było już zbyt późno.

  Ciekaw jestem, czy przy kolejnych dzieciach, Ci sami rodzice dalej będą słuchać "dobrych" rad płynących z ruchów antyszczepionkowych.

  89 36
 • ~Janusz_Cebularz 2018-11-06 12:24:17

  A wiesz skąd wzięli pomysł leczenia tego dziecka witaminą C? Od szarlatana - Jerzego Zięby. Chciałbym tylko przypomnieć wszystkim, że jakiś czas temu ten portal za szekle promował wizytę Zięby i innych znachorów w rybnickim teatrze.

  49 20
 • ~ 2018-11-06 12:36:46

  Oczywiscie, ze ciemnogrod rosnie w siłę

  42 24
 • ~Admirał Pieskov 2018-11-06 13:33:33

  Kiedyś denerwowałem się, gdy słyszałem i czytałem opinie antyszczepionkowców. Bardzo irytowała mnie głupota, krótkowzroczność i ignorancja na fakty i naukę. Ale zrozumiałem, że nie ma co się kopać z koniem. Im więcej będzie jałowych dyskusji, tym bardziej zacietrzewieni umysłami w średniowieczu będą bronili swoich "racji". Niestety jesteśmy zakładnikami skuteczności szczepionek, stąd ich przeciwnicy tak sobie "hasają". Może jednak to dobrze, że mamy do czynienia z pewną selekcją naturalną, debile niech umierają.

  42 22
 • ~master4k 2018-11-06 13:50:23

  Szanowna Redakcjo. Przepraszam za prywatę, ale pozwolę sobie na małe "ogłoszenie".

  W dniach 07.11.2018-12.11.2018 w Pruszkowie będzie miało miejsce XXVIII sympozjum HALT MOP. Prócz licznych odczytów i prelekcji odbędą się również interesujące warsztaty, których przedmiotem będą m.in.:
  1) technika leczenia wszystkich możliwych chorób w piecu chlebowym
  2) zaklinanie rzeczywistości i magia wszelaka (level Gandalf)
  3) leczenie szturchańcami oraz wódką z piołunem
  4) metody odróżniania lewoskrętnej witaminy C od prawoskrętnej witaminy C
  5) umiejętne fałszowanie książeczki szczepień
  6) taktyki unikania lekarzy, pracownic MOPSu i kontrolerów GISu.
  7) doskonalenie bezmyślnego kopiowania byle bzdur z internetu metodą ctrl+a ctrl+v

  Gorący zapraszamy wszystkich antyszczepionkowców. Żebyśmy mogli z warsztatów wyciągnąć jak najwięcej i nieskrępowanie wymieniać się nie tylko doświadczeniami organizatorzy stanowczo sugerują, aby swoje Bogu ducha winne pociechy koniecznie zostawić w domu pod opieką kogoś bardziej rozsądnego od Was. Na uczestników, którzy doczekają końca sympozjum czekają atrakcyjne nagrody, jak talony na zniżki w wybranym zakładzie pogrzebowym oraz mało używana urna na prochy.

  Serdecznie zapraszamy!

  45 22
 • ~ 2018-11-06 16:02:50

  1. Polskie dzieci zostały zarażone przez dzieci pochodzące z Ukrainy, a chodzące do jednej szkoły.
  2. 17 osób na skalę Polski to nie jest epidemia.
  3. Niezależnie media podają, że szczepionki mają datę przydatności do końca roku.

  Wnioski niech każdy wyciągnie osobiście.

  48 51
 • ~ 2018-11-06 16:22:10

  ~siwy-rybnik
  odniosłem wrażenie, że pracujesz dla korporacji farmaceutycznej .
  Na sepsę w każdym szpitalu co roku umiera 70 starszych . Akcja Odra - kończy się gwarancja produktu z końcem roku .
  Żydzi się nie szczepią i nie słyszałem jakieś złych słowo w ich kierunku .
  Ja nie mam zaufania do produktów Amerykańskich . Gdyby były Polskie szczepionki a nasz kraj niezależny to bym zmienił zdanie .

  47 40
 • ~master4k 2018-11-06 17:27:53

  @ ryhor

  "1. Polskie dzieci zostały zarażone przez dzieci pochodzące z Ukrainy, a chodzące do jednej szkoły. "

  Polskie dzieci zostały zarażone, bo nie były szczepione podobnie jak te z Ukrainy, które z powodu braku szczepień stały się nosicielami choroby.

  "2. 17 osób na skalę Polski to nie jest epidemia."

  Każda epidemia zaczyna się od kilku osób, a nieopanowana kończy na tysiącach lub milionach. Na tym właśnie epidemia polega. Ile ludzi Twoim zdaniem musi zachorować żeby była epidemia? Pewnie nawet nie czytałeś definicji tego słowa.

  "3. Niezależnie media podają, że szczepionki mają datę przydatności do końca roku."

  Te niezależne media to facebook, twitter czy nasza klasa? Pochwal się koniecznie gdzieś te kocopoły wyczytał. Pośmiejemy się. W końcu śmiech to zdrowie. Jestem tylko ciekaw czy będziesz wypisywał takie same dyrdymały jak wróci krztusiec albo polio.

  @ henio

  Założyłeś się z kolegą kto napisze większą bzdurę czy jak? Pamiętaj o sympozjum w Pruszkowie. Zostały ostatnie miejsca, bo płaskoziemcy i wyznawcy podwodnych cywilizacji tradycyjnie wepchali się na krzywy ryj.

  Więc mówisz, że Żydzi dzieci nie szczepią? A to niby co jest?

  https://www.health.gov.il/English/Topics/Vaccination/Pages/default.aspx

  Zrobili o tym nieszczepieniu nawet stronę internetową. Nie ma co, przebiegli Ci Żydzi. Ich ministerstwo zdrowia pisze jak, czym i kiedy szczepi dzieci ale my przecież wiemy lepiej, że tak na prawdę nie szczepi, chociaż nawet nie byliśmy w Izraelu. Ewidentnie chcą nas zrobić w bambuko z tym szczepieniem, lecz dzięki Bogu mamy takiego Henia, co czuwa i rozkminia trudne tematy.

  34 25
 • ~ 2018-11-06 18:04:29

  @master4k

  Ja w żadnym wypadku nie neguję sensu szczepień. Nie mam zamiaru na ten temat dyskutować, są głosy za i przeciw, jak w każdym temacie. Odra przyszła do nas z Ukrainy i to jest fakt.

  Nie czytam co ludzie piszą na FB, NK czy podobnych, nie jestem pod wpływem żadnej propagandy. Zauważyłem, że negujesz wszystko czego nie widzisz w wiadomościach w telewizji. Nie uważasz,że każdy ma prawo do własnego zdania czy podejmowania decyzji? Warto poznać każdy plus i minus i samemu podjąć decyzję.

  Chcesz mnie wszystko na tacy? Poszukaj.

  21 22
 • ~Lahcim 2018-11-06 20:53:15

  ~ryhor
  To, że te dzieci zapadają na Odrę to tylko i wyłącznie wina rodziców. Szczepienia w Polsce są obowiązkowe i darmowe i świadome narażanie dzieci na zagrożenie powinno być karane.

  Jak to ująłeś są "głosy" przeciw i za sensem szczepień, ale to są tylko głosy. Dorobek naukowy ludzkości jednoznacznie wskazuje, że szczepienia są dobre i konieczne.

  17 24
 • ~Sosna Mañana Grzegorz 2018-11-06 21:40:04

  Fala medialna spowodowana datą ważności szczepionek do końca 2018 roku to raz.
  Dwa, sprawdźcie ile było zachorowań na odrę w ostatnich 15 latach i od razu wam odpowiem, najwięcej było w 2006(120) 2009(115), 2014(110)i 2016 (133 rekord) W każdym z nich ponad 100, w bieżącym roku jak dotąd 70.
  Naprawdę nie dziwi was ta medialna burza kiedy do zachorowań sprzed dwóch lat brakuje nam jeszcze połowy? ;-)

  35 17
 • ~Stasek 2018-11-07 09:02:46

  Właśnie przeczytałem na innym forum, że wegetarianie i weganie nie chcą otrzymywać krwi od " mięsożerców " i chcą aby była odpowiednio oznaczane.... Level II...

  7 1
 • ~entropia 2018-11-07 09:24:34

  Stasiek ty już lepiej więcej nie czytaj bo z tego jaka tragedia kiedy będzie. Jak słyszę "media społecznościowe" albo "niezależne media" szczególnie te z internetu to mi ciarki przechodzą po plecach.

  5 4
 • ~Janusz_Cebularz 2018-11-07 09:33:07

  Prosiłbym linka do informacji na temat kończącej się daty ważności szczepionek na odrę. Informacja ma być z konkretnymi dowodami. Jakoś sam nie potrafię niczego znaleźć a widzę, że niektórzy tutaj mają taką wiedzę.

  6 3
 • ~adik_3 2018-11-07 11:18:33

  @ryhor
  Jaka jest różnica pomiędzy odra lub inną choroba zakaźna przywleczona tu przez Ukraincow, Niemców, Rumunów czy Szwedów ? A ta przenoszona przez polskie dzieci ?
  17 zachorowań w jednym okresie w skali kraju nie stanowi wielkiego problemu, jednak gdy rejon zmniejszymy do miasta czy powiatu to już problem jest wyraźniejszy. W danym obszarze mamy ewidentny wzrost zachorowalności i z jakiegoś powody zmniejszona odporność zbiorowa. Pytanie czy choroba napotka na standardowa ścianę wyszczepialnosci na poziomie 90 -95% i się zatrzyma czy liczba Ziembianinow jest tak wielka i ognisko zacznie się rozprzestrzeniac.

  5 5
 • ~elorek 2018-11-07 11:29:05

  Proponuję zamknąć granice, wywieść wszystkich obcokrajowców w związku z tym ze w większości krajów nie ma obowiązku szczepień.
  Po drugie powinniśmy zaprzestać wyjeżdżać za granicę . A po trzecie to że się zaszczepię nie daje mi gwarancji że nie będę chorować więc nie linczujmy wszystkich ponieważ wiele przypadków zachorowań występuje u osób zaczepionych ale o tym już głośnio się nie mówi ..

  17 5
 • ~ 2018-11-07 12:40:12

  Elorek - zamknięcie granic nic nie da - najglupszych mamy u siebie

  8 7
 • ~Barra_cuda 2018-11-07 14:05:14

  Sosna Grzegorz ma jakieś dane które dowolnie interpretuje co jest cechą charakterystyczną antyszczepionkowca (być może to swoisty rodzaj uszkodzenia mózgu u tych osób). Zapomniał dodać że 71 zachorowań na odrę w tym roku to dane... z 15 czerwca. Dane te łatwo odnaleźć w artykułach do raportu WHO które opisują kolejne rekordy ilości zachorowań w ostatnich latach w Europie. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z zalaniem Europy nieszczepionymi imigrantami i nic z aktywnością ruchów antyszczepionkowych...

  6 9
 • ~menworld 2018-11-07 21:20:53

  Tu macie panstwowe dane o ilości zachorowań w Polsce :))) zobaczcie i zastanówcie się nad tym poważnie :) odra w dopiero 99 pozycję ma.. dlaczego nie mówią np o krztuścu? gdzie jest duzo duzo więcej zachorowań? aaa no bo na odrze i szczepionka jest naprawdę niezły biznes :) a Wy się dalej bójcie i ze strachu łykajcie wszystko, bo na strachu jest najlepsza kasa naiwniacy. Pozdro http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/2018/INF_18_10B.pdf?fbclid=IwAR3mueDHxqRyVhbMFcPCe049oYGEMM_J-5LVozXmi8J9GgX-BBHdDQF6h4c

  10 3
 • ~znawca 2018-11-07 21:54:16

  Ruch antyszczepionkowy i wszystkie bzdety o np. końcach terminów ważności inspirowany jest przez rosyjskich decydentów.

  6 8
 • ~Krzysiek Olszewski 2018-11-08 00:34:54

  Ja powiem tyle.Województwo śląskie i lubuske, podawanie dzieciom szczepionek które wypadły z łańcucha chłodniczego i bezwzględnie wg producenta powinny być zutylizowane.Nikt nie poniósł konsekwencji.Te zdrowotne mogą się ukazać za lat 5,10...kto wie?Ostatnio podane były szczepionki PRZETERMINOWANE,co sanepid i lekarze nazwali...błędem...Gdyby to była jedna,dwie szczepionki-błąd ale nie przy takiej ilości.Póki co,zero komsekwencji dla konowałów.Bo lekarz by takiej szczepionki nie podał.Przemowa GISa Pinkasa w Sejmie i kłamstwo,że w szczepionkach nie ma związków rtęci i aluminium-polecam lekturę charakterystyki prod.ledzniczego czyli dowolnej szczepionki...Konsekwencje dla tego kłamcy...?ŻADNE.Grudziądz.Eksperyment na bezdomnych z nową szczepionką p.grypie.Namawiano ich za 5-10 zł do zaszczepienia.Zgon ponad 20 osób.Sąd 2 instancji uchylił konowałom zakaz wykonywania zawodu.Dostali tylko zawiasy na 3 lata....JEŚLI KTOŚ UFA TYM...AUTORYTETOM TO ZDECYDOWANIE JEST NIESPEŁNA ROZUMU.Posobkiewicz,Grzesiowski,Szumowski...powołują się na wyniki badań,analiz,porównań...których NIE MAJĄ!!!Tak mi odpisali.ZERO BADAŃ KTÓRE POTWIERDZAJĄ KORZYŚĆ ZE SZCZEPIENIA!Łżą w tv,radio...i zero komsekwencji...Szczepienie ciężarnych,zalecane przez ekspertów...Każdy z pytanych przeze mnie producentów,Sanofi,Pfizer...pytani o wyniki badań dot.szczepień ciężarnych,czy są bezpoeczne dla dzieci-płodów i samych matek,odpowiedzieli,że takich badań nie mają bo PROWADZENIE BADAŃ NA KOBIETACH CIĘŻARNYCH JEST N I E E T Y C Z N E !!!!!Ale nasi pediatrzy zalecają...Kto jeszcze tym zaprzedanym....kitlom ufa?Nie szkoda Wam Waszych dzieci?Trudno,szkoda maluchów.Od nszych się....zdystansujcie...Żłobki,przedszkola tylko dla zaszczepionych...A co z autobusem?Placem zabaw?Centrum handlowym?Kościołem?...Może oznaczać dzieci nieszczepione np.naszywaną obowiązkowo...różową,uśmiechniętą trupią czaszką?Albo dla odmiany pięcioramienną gwiazdą...polarną?Może lepiej odrazu getta?Potem obozy...Wiecie,że o Żydach w latach 30 naziści już mówili że dla łatwiejszego ich wyłapania,rozgłoszą,że oni roznoszą różne choroby.Potem nazwą ich ANTYSZCZEPIONKOWCAMI (tak tak,nic nowego pod słońcem).Potem Gwiazda Dawida,getta,obozy,kominy...do tego dążycie??Mam nadzieję,że nie...Mamy płacić za leczenie?Ok.Zwolnijcie mnie z podatków,z których opłacana jest publiczna tzw służba zdrowia,żłobki,przedszkola,do których będą przecież chodzić Wasze szczepione dzieci(nie poczuwam się do roli murzyna pracującego i płacącego na Was...).Stać mnie wtedy będzie na nauczanie prywatne,prywatne leczenie...Kto natomiast pokryje leczenie i rehabilitacje mojego dziecka jeśli po szczepieniu zostanie...roślinką..?KTO?JAKIE PIENIĄDZE UKOJĄ RODZICA PO ŚMIERCI DZIECKA NA SIDS albo inne powikłania?Co najciekawsze.Skoro Wasze dzieci są szczepione to...CZEGO SIĘ BOICIE???Przcież szczepienie = BEZPIECZEŃSTWO!Czy może jednak nie?To moje,nieszczepione dziecko powinno się bać,nie Wasze chyba?Włączcie myślenie.Pytajcie lekarzy o to jakimi badaniami wykluczyli wymienione przez producentów przeciwwskazania do szczepień.Nie na oko...Polecam lekturę chpl szczepionki p.gruźlicy.Bezwzględne przeciwwskazanie do jej podania to wrodzony brak lub obniżona odporność...Myślicie,że ktoś po urodzeniu zbadał nasze dzeci w tym kierunku?NIE!NIE ROBI SIĘ TAKICH BADAŃ.!!!ALE SIĘ SZCZEPI WSZYSTKIE I....co będzie to będzie...Mój Syn dostał NOP po szczepieniu.Zez,powiększone węzły chłonne,powiększony sutek...usłyszeliśmy,że to normalne,tak ma być,że to dowód że szczepionka zadziałała!!!!!Nie wiem czy nie odbije się to na Jego zdrowiu w przyszłości...Wierzycie w szczepienia?Wasza sprawa.Ja....po tym wszystkim,po korespondencji z Min.Zdrowia,GISem,PZH,Urz.Rej.Prod.Leczniczych...nie ufam.Łgarzom na garnuszku big pharmy.Josef Goebbels powiedział :"kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą".Mając w kieszeni media można sprzedać każde.Pozdrawiam.Myślmy.Pytajmy.Chodzi o zdrowie i życie naszych dzieci.

  21 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?
Oddanych głosów: 1609