zamknij

Wiadomości

Ranigast wycofany z aptek. Może być groźny dla zdrowia!

2019-10-29, Autor: bf

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję, by wycofać z aptek popularny lek na zgagę – Ranigast. Wykryto w nim nadmiar substancji, która ma w sobie związki rakotwórcze!

Reklama

W sumie Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał 5 decyzji o wycofaniu z obrotu produktów leczniczych zawierających substancję czynną Ranitidinium.

Na wniosek podmiotu odpowiedzialnego wycofane z obrotu zostały:

Ranigast Pro, 75 mg, tabletki powlekane
Ranigast, 0,5 mg/ml, roztwór do infuzji
Ranigast, 150 mg, tabletki powlekane
Ranigast Fast, 150 mg, tabletki musujące
Ranigast Max, 150 mg, tabletki powlekane

Numery wycofanych serii znajdują się na stronie internetowej producenta leków.

Jak podaje GIF, przyczyną wycofania z obrotu jest potwierdzenie przekroczenia dopuszczalnego limitu N-nitrozodimetyloaminy (NDMA) w seriach substancji czynnej Ranitidinum zastosowanej do wytworzenia ww. produktów. Nitrozoaminy są groźne dla zdrowia i życia – są to związki rakotwórcze!

- Pacjenci posiadający produkty lecznicze, których dotyczą decyzje, powinni w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, celem ustalenia dalszego sposobu terapii

- czytamy w komunikacie GIF.

przypadku pytań od pacjentów, Polpharma prosi o kontakt z Działem Bezpieczeństwa Farmakoterapii i Informacji Medycznej. Producent udziela informacji od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16 pod nr tel. +48 22 364 61 00. Można również skierować zapytania drogą elektroniczną poprzez formularz kontaktowy, wybierając w polu adresata: Zapytania medyczne.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~minowa 2019-10-29 16:54:27

  Zażerali się wszyscy ranigastem "na pieczenie" nie rozumiejąc, że zobojętnienie soku żołądkowego to błędne koło, gdyż upośledza trawienie i niszczy jelita. Zgaga to nie żadna nadkwaśność , tylko za mało kwasu żoładkowego, co powoduje niepełne zamykanie zwieracza oddźwiernika żoładka i przemieszczanie się kwasnej treści zołądkowej do przełyku. Zatem wiecej kwasu: kiszonych ogórkow, kwasu jabłkowego z wodą przed posiłkiem, kwasnej kapusty, barszczu z kiszonych buraków. Ale tabletka ranigastu wygodniejsza - łyk i po sprawie, bez marnowania czasu. A tu zonk - RAKOTWÓRCZY RANIGAST. A podobno rak tylko od smogu. Widzicie, jaką i przykrywką jest "smog" ? Niedługo przekonacie się, co wam jeszcze naprawdę szkodzi. Aż się zdziwicie.

  86 15
 • ~Arteks 2019-10-29 17:03:47

  @minowa - ale nikt nie kwestionuje, że są większe czynniki rakotwórcze od smogu. Ale sam smog jest bardzo uciążliwy i choćby z tego powodu warto się go pozbyć. A dla ciebie palenie w piecu to jakiś fajny rytuał z którego czerpiesz satysfakcję czy co? Po co to robić skoro są systemy ogrzewania niebrudzące, niekopcące, nieśmierdzące? Zacznij się szanować człowieku.

  17 77
 • ~minowa 2019-10-29 19:19:44

  Arteks, nie mam nitki z gazem, nie mam ciepłociągu. Zostaje tylko prąd (droga przeróbka i koszty ogrzewania) i zbiornik z gazem (to samo). Nie mam na to pieniędzy. Dla twojej satysfakcji człowieka nowoczesnego moze przeniosę się do noclegowni, razem z rodziną. Masz jakieś namiary ?

  61 7
 • ~Wciagam_Was_Nosemm 2019-10-30 08:34:59

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 1
 • ~submarin11 2019-10-30 08:52:26

  Na nadkwasotę, której lekarze nie potrafią leczyć polecam surową natkę pietruszki i po kłopocie. A i pić na czczo wodę tak 2,5 do 3 godzin po jedzeniu na pusty żołądek efekt murowany, który polecam wszystkim z natychmiastowym efektem...

  10 1
 • ~submarin11 2019-10-30 08:56:27

  Do Arteks.... zajmnij się rakotwórczą żywnością, gdzie jest ona nafaszerowana rakotwórczymi związkami azotanów i fosforanów. Polecam profil Marcin Bustowski na facebooku, gdzie udowodniono, że władze państwowe mają nas w ciemnej dziurze. Wynika to z Raporty NIK...Będzie to z pożytkiem dla wszystkich. I nie promuj programu anty smogowego bo jest on programem bankowym...o sorry kredytowym.

  17 3
 • ~Arteks 2019-10-30 13:09:19

  @submarin11 - w przypadku żywności każdy ma wybór co kupuje, w przypadku złego powietrza nie ma wyboru. @minowa - nie musisz przeprowadzać się do noclegowni ale możesz np. do dzielnicy gdzie są nowoczesne media, jeśli cię nie stać - możesz złożyć wniosek o mieszkanie komunalne. W każdym razie każdy kto ma starego śmieciucha i tak będzie go musiał wymienić do końca 2021. Czas szybko leci. Jesteś na te zmiany przygotowany?

  2 13

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?
Oddanych głosów: 1551