Rybniczanki wiceliderem

2003-03-13, Autor:
Koszykarki RMKS-u Rybnik, pokonując na własnym parkiecie UKS MOSM Bytom, objęły pozycję wicelidera Śląskiej Ligi Juniorek w koszykówce.

Pojedynek stał na wysokim poziomie i miał niezwykle emocjonujący przebieg. Po dwóch kwartach rybniczanki prowadziły różnicą tylko trzech punktów 24:15, a do zwycięstwa w dwumeczu z Bytomiem potrzebowały przewagi 9-punktowej. Trzecia kwarta zakończyła się pięciopunktowym zwycięstwem rybniczanek 19:14 i o wszystkim decydowała ostatnia odsłona meczu. Na jej początku koszykarki z Rybnika uzyskały kilkunastopunktową przewagę, która potem na skutek błędów wynikających z gry przeciwko agresywnej obronie bytomianek stopniała do 10 oczek. W ostatnich dwóch minutach spotkania zespół z Bytomia, chcąc jak najprędzej wejść w posiadanie piłki, szybko faulował (trzy zawodniczki z Bytomia opuściły boisko za pięć fauli), jednak celne rzuty wolne w wykonaniu rybniczanek (dziewięć celnych rzutów) nie pozwoliły drużynie z Bytomia na zniwelowanie straty punktowej. Wśród rybnickich koszykarek na największe słowa uznania z grającej szóstki zasługuje najmłodsza w zespole Karolina Kozak.
     Do awansu do półfinału Mistrzostw Polski rybniczankom potrzebne jest tylko zwycięstwo nad zespołem z Mysłowic (jest to ostatni mecz rozgrywek, który odbędzie się 26 marca w Rybniku) i porażka zespołu z Bytomia w Sosnowcu (lider rozgrywek).

RMKS Rybnik - UKS MOSM 62:49 ( 15:9, 9:12, 19:14, 19:14 ).
RMKS: Karolina Kozak 15 (2x3), Karolina Wierzbicka 15, Joanna Czajkowska 14, Magda Kołodiuk 8 (1x3), Marta Słupik 6. Magdalena Beer, Agnieszka Androsz, Małgorzata Nieszporek, Katarzyna Kozak, Sabrina Szulik 4.

Opracował: Marcin Troszka, trener