Rybniczanie najlepsi

2002-07-04, Autor:
Para Paweł Rusek i Marcin Wika zdecydowanie wygrali półfinał mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który rozegrany został w sobotę (29 czerwca) na rybnickim kąpielisku „Ruda”.

W sobotnich zawodach udział wzięło 12 drużyn z województw: śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.
   Rybnik reprezentował wyżej wymieniony duet, który aż trzy razy w tym dniu pokonał rywali 2:0. Jedynie małe problemy rybniccy siatkarze mieli w meczu finałowym, w którym spotkali się z zawodnikami z Dąbrowy Górniczej. Pierwszy set wygrali bowiem goście. Rybnicznanie nie dali jednak za wygraną i dwa kolejne sety rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając tym samym półfinał. Na drugiej pozycji uplasowała się para z Dąbrowy Górniczej, a w walce o trzecie miejsce duet z Kluczborka pokonał siatkarzy z Kędzierzyna Koźla. Te cztery drużyny awansowały do finału mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 16-18 lipca w Mysłowicach.

21 lipca, na rybnickim kąpielisku "Ruda" odbędzie się kolejna siatkarska impreza. Będą nią mistrzostwa Śląska open w siatkówce plażowej.