Rozgrywki RALK

2004-03-23, Autor:
Drużyny Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki rozpoczęły rundę play-off.

W inauguracyjnym spotkaniu pierwszej rundy play-off lider tabeli po rundzie zasadniczej - AS Figlo STS Wodzisław - podejmował ósmy zespół, czyli Camden Town Rybnik. Drużyna z Wodzisławia przystępowała do meczu bez trzech podstawowych zawodników: Krzysztofa Sandeckiego, Jakuba Skrzypka i Krzysztofa Zielińskiego. W ekipie z Rybnika zabrakło natomiast najlepszego strzelca z ostatnich spotkań Marcina Floryszaka. Mimo znaczniejszych luk w składzie zdecydowanym faworytem pozostawała drużyna AS Figlo, która już na początku osiągnęła dosyć znaczną przewagę. Mecz wyrównał się dopiero w drugiej połowie, kiedy to na parkiecie przebywali głównie rezerwowi zawodnicy z Wodzisławia. Popis gry dał wtedy najlepszy strzelec Camden Arek Pukajło, zdobywca 32 punktów w całym spotkaniu. O zwycięstwie tej drużyny nie było jednak mowy. Wygrał zespół AS Figlo – 93:75.
   Jako drugie na parkiecie pojawiły się drużyny Jawor Rybnik oraz Chrobry Jastrzębie. Lepsi okazali się rybniczanie, który wygrali to spotkanie 105:90.
   Kolejny mecz pomiędzy obrońcami tytułu mistrza RALK K&K Szkolną Rybnik a Kamanem Racibórz nie przyniósł kibicom emocji. Drużyna z Raciborza występująca w tym meczu bez swego lidera - Daniela Atłachowicza, pauzującego za przewinienia techniczne, nie była w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowaną drużyną K&K. Świadczyła o tym już pierwsza kwarta, która to zakończyła się 28-punktową przewagą rybniczan. Ostatecznie koszykarze ze Szkolnej pokonali raciborzan 107:58.
    Ostatni mecz, w którym spotkały się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli – A&E Sport Styl oraz Rybnik Północ - zaliczane było teoretycznie do najciekawszych i najbardziej wyrównanych pojedynków. Oba zespoły przystąpiły do tego meczu mocno zmotywowane. Pierwsza odsłona to wyrównany pojedynek (17:17). Akcje kosz za kosz, przekroczony limit przewinień zespołu, zapowiadały ciekawe spotkanie. Przed ostatnią kwartą zespół z Północy wychodził z dwupunktową zaliczką. Jednak to nie wystarczyło na osiągnięcie końcowego sukcesu. Zespół A&E przejął bowiem inicjatywę w rozgrywaniu piłki w ataku i wygrał to spotkanie 69:58.

Warto jeszcze dodać, że o 9:30 odbyło się spotkanie dwóch najsłabszych drużyn tego sezonu RALK - Bearinga oraz UTT. Zespoły te walczą między sobą o zajęcie dziewiątego miejsca na koniec sezonu. Po pierwszym spotkaniu bliżej tego są zawodnicy Bearinga, którzy pokonali zespół UTT 84:62.