Rozgrywki RALK

2004-02-11, Autor:
Po XIV kolejce, którą rozegrano w minioną niedzielę, nadal na prowadzeniu w tabeli RALK utrzymuje się drużyna AS Figlo STS Wodzisław Śl.

Czternastą kolejkę otwierały zespoły A&E Sport Style i Bearing Rybnik. Pierwsza połowa to gra "kosz za kosz", bez zaangażowania w obronie w A&E i ambitna gra w ataku zespołu Bearinga. Zakończyła się ona wynikiem 41:40 dla A&E. W drugiej połowie koszykarze A&E poprawili swą grę w obronie, co skutecznie zatrzymywało ich przeciwników. Spotkanie zakończyli dziesięciopunktowym zwycięstwem (87:77).
   Ciekawy pojedynek stoczyły ze sobą Rybnik-Północ i Kaman Racibórz. Przed spotkaniem wydawało się, że drużyna z Raciborza jest w stanie nawiązać w tym meczu równorzędną walkę. Tak było niestety tylko do trzeciej kwarty. W tej części gry, prowadzona przez Filipa Kruka (19 pkt.) oraz Tomasza Fojcika (15 pkt.), ekipa z Rybnika osiągnęła bezpieczną, ponad dziesięciopunktową przewagę i spokojnie "dowiozła" ją do końca. W zespole Kamanu jak zwykle pierwsze skrzypce grali Daniel Atłachowicz (30 pkt.) i Zygmunt Wranik (22 pkt.). Wynik meczu – 93:83 dla Rybnik-Północ.
    Spotkanie drużyny uważanej przez wielu za faworyta rozgrywek, a więc AS Figlo STS Wodzisław, z będącym ostatnio w głębokim dołku zespołem Camden Town zakończyło się pogromem tych drugich. Wynik końcowy to 138:71 na korzyść drużyny z Wodzisławia mówi chyba sam za siebie. Rybniczanie tylko momentami byli równorzędnymi rywalami dla zawodników Figlo.
   Czwarte spotkanie tej kolejki pomiędzy Jaworem a UTT pokazało jak duża różnica dzieli obie drużyny. W pierwszej kawrcie walka była w miarę wyrównana, ale później z minuty na minutę przewaga Jaworu systematycznie wzrastała. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 132:72.
   Jako ostatnie grały drużyny Chrobry Jastrzębie i K&K Rybnik Szkolna. Gracze z Jastrzębia zaczęli bardzo dobrze i szybko objęli kilkunastopunktowe prowadzenie. Z kolei koszykarze ze Szkolnej wykazali się pasywnością w obronie i słabym atakiem. Nie pomagały rotacje w składzie K&K. Kilkupunktowa przewaga Chrobrego utrzymała się do przerwy. Po przerwie zawodnicy z Rybnika wyszli na parkiet już bardziej skoncentrowani. Świadomi swej słabej dyspozycji w grze obronnej ustawili strefę, co szybko przyniosło efekty. Kilka przechwytów w wykonaniu P. Bednarka i P. Rajnholda pozwoliło szybko odrobić straty i wyjść na kilkunastopunktowe prowadzenie, którego drużyna nie oddała do końca spotkania. K&K Szkolna Rybnik - Chrobry Jastrzębie 105:87.

W klasyfikacji najlepszych strzelców na prowadzenie znów wysunął się Daniel Atłachowicz z Kamana Racibórz, zdobywca 322 punktów. Drugie miejsce zajmuje Arkadiusz Pukajło, zawodnik Camden Town, który uzbierał do tej pory 313 punktów. Trzeci, z 293 punktami, jest Adam Pierchała z Jawora Rybnik.