Rozgrywki RALK

2004-02-05, Autor:
W minioną niedzielę drużyny RALK rozegrały trzynastą kolejkę.

Jako pierwsze na parkiecie stawiły się drużyny Chrobry Jastrzębie i Bearing Rybnik. Dwunastoma punktami wygrał zespół z Jastrzębia, plasujący się wyżej w tabeli. Wynik spotkania to 97:75.
   Drugi mecz również nie przyniósł niespodzianek. Koszykarze Kamana ograli przeciwników z Camden Town 84:60.
   Mecz między AS Figlo a UTT był czystą formalnością. Lider tabeli bez problemów poradził sobie z drużyną zajmującą w klasyfikacji ostatnie miejsce. Spotkanie zakończyło się wynikiem 141:76.
   Interesujący pojedynek stoczyły A&E i Rybnik-Północ. Mecz rozpoczął się po myśli zawodników z A&E, którzy na początku pierwszego starcia objęli kilkupunktowe prowadzenie. Miejscami wzrastało ono do dwunastu punktów. Wraz z upływem czasu, zarówno w I kwarcie, jak i w następnej, Północ powoli i systematycznie odrabiała straty. Po pierwszej połowie zespół ten miał tylko pięć oczek mniej niż jego przeciwnik. Trzecia kwarta to konsekwentne odrabianie strat przez Północ. Dwoma rzutami za trzy punkty popisał się Adrian Kisiel, a jednym Krzysztof Gajos co spowodowało, że drużyna Rybnik Północ objęła w pewnym momencie kilkupunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta okazała się decydująca dla losów spotkania. Dobra gra w obronie i skutecznie przeprowadzanie ataku zapewniło drużynie A&E Sport Style zwycięstwo. Wynik meczu to 89:73.
   Trzynastą kolejkę kończyło spotkanie drużyn zajmujących czołowe miejsce w tabeli - Jawor Rybniki i K&K Rybnik Szkolna. Wygrał ubiegłoroczny mistrz ligi – zespół ze Szkolnej 91:84.

W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi Arkadiusz Pukajło, zawodnik Camden Town, który uzbierał do tej pory 295 punktów. Trzy oczka mniej na swym koncie ma Daniel Atłachowicz z Kamana Racibórz. Trzecie miejsce zajmuje Adam Pierchała z Jawora Rybnik.