Rozgrywki RALK

2003-11-19, Autor:
Czwartą kolejkę rozegrały drużyny Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Najciekawszym spotkaniem był pojedynek pomiędzy ubiegłorocznymi finalistami ligi – K&K Szkolna Rybnik oraz Jawor Rybnik. Mecz stał na wysokim poziomie i dostarczył, zwłaszcza jego końcówka, dużych emocji. Do przerwy różnicą dwudziestu punktów prowadzili koszykarze Jawora. Waleczna drużyna K&K na pięć minut przed końcem spotkania doprowadziła jednak do remisu. Przy stanie 85:85 zawodnicy K&K rozgrywali ostatnią akcję 31 sekund. Przemysław Bednarek oddał rzut wraz z końcową syreną, lecz piłka zakręciła się na obręczy i wypadła do kosza. W tym momencie sędzia Marcin Gandor odgwizdał przewinienie za walkę na tablicy Przemysławowi Strzebinczykowi, zawodnikowi K&K. Po konsultacji zmienił jednak decyzję i zakończył mecz. Po przerwie, gdy zawodnicy K&K czekali już na rozpoczęcie dogrywki, sędzia znowu zmienił zdanie i przyznał dwa rzuty osobiste ekipie Jawora. Mimo sprzeciwów zawodników K&K, decyzja pozostała bez zmian. Zawodnik Jaworu - Jarosław Marciniak - wykorzystał jeden z rzutów i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie (86:85).
    Ciekawy przebieg miał również mecz pomiędzy Camden Town Rybnik i Kamanem Racibórz. O zwycięstwie rybniczan zadecydował rzut Macieja Troszki oddany w ostatniej sekundzie spotkania (wynik meczu 74:73).
   Pozostałe spotkania nie przyniosły niespodzianek. Lider rozgrywek AS Figlo STS rozgromił zespół UTT 144:61, drużyna Chrobry Jastrzębie pokonała Bearaing Rybnik 90:73, a zawodnicy A&E Sport Styl wygrali z drużyną Rybnik Północ 102:88.
   W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi Daniel Atłachowicz z Kaman Racibórz, który na swym koncie ma 99 punktów. Pierwsze miejsce w tabeli zajmuje niepokonane do tej pory AS Figlo STS Wodzisław. Druga jest drużyna K&K Szkolna Rybnik, a trzecia A&E Sport Styl.