RMKS xBest Rybnik: dogrywka w Kątach Wrocławskich

2023-01-08, Autor:

W 15. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u xBest Rybnik po dogrywce przegrały na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli Dijo Maximus Kąty Wrocławskie.

Rybnickie koszykarki były blisko zrewanżowania się Dijo Maximus Kąty Wrocławskie za październikową porażkę 63:70 przed własną publicznością.

Dziś na parkiecie rywalek RMKS xBest wygrał trzy pierwsze kwarty: 18:14, 22:18 i 20:15, prowadząc 60:47. Ostatnie 10 minut to jednak dominacja gospodyń, które doprowadziły do remisu 72:72.

O losach spotkania zadecydowała dogrywka, którą rybniczanki przegrały 12:15. Ostatecznie mecz zakończył się ich porażką 84:87.

W tabeli I ligi RMKS xBest zajmuje ósme miejsce. Po dzisiejszym zwycięstwie Dijo Maximus jest szósty.

Warto dodać, że pierwszą porażkę w tym sezonie zanotowała Wisła CanPack Kraków, która przegrała na wyjeździe z wiceliderem, MUKS-em Poznań 60:62.

W następnej kolejce RMKS xBest podejmie Contimax MOSiR Bochnia. Mecz odbędzie się w środę 18 stycznia o godzinie 18:00 w hali w Rybniku-Boguszowicach.

Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - RMKS Xbest Rybnik 87:84

Punkty dla RMKS-u xBest Rybnik: Martyna Czyżewska 26; Beata Jurczyńska18; Natalia Rudzińska 15; Paulina Majda 11; Ewelina Najduch 7; Paulina Hnida 4; Ewa Bacik 2; Dominika Bednarek 1.

15. kolejka I ligi (grupa B):

Grot Widzew Łódź - Lider Swarzędz 53 : 58 MUKS Poznań - Wisła CanPack Kraków 62 : 60 AZS Politechnika Korona Kraków - Enea AZS II Poznań 67 : 54 Contimax MOSiR Bochnia - PZU Ślęza II MOS Wrocław 81 : 65 Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - RMKS Xbest Rybnik 87 : 84 Isands Wichoś Jelenia Góra - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 79 : 54