RMKS Xbest Rybnik: porażka w Krakowie i kontuzja kapitan Beaty Jurczyńskiej

2024-02-18, Autor:

W 18. kolejce I ligi RMKS Xbest Rybnik przegrał na wyjeździe z wiceliderem Wisłą Orlen Południe Kraków. Już w pierwszej kwarcie z powodu kontuzji kolana parkiet opuściła kapitan Beata Jurczyńska.

O pierwszej połowie meczu w Krakowie rybnickie koszykarki szybko chciałyby zapomnieć. Przegrały ją 28:45, a na domiar złego z powodu kontuzji kolana parkiet musiała opuścić ich kapitan, Beata Jurczyńska.

W trzeciej kwarcie działo się bardzo wiele. Najpierw Wisła w 3. minucie powiększyła przewagę do 22 punktów (53:31). Jednak kolejne 6 minut należało do rybniczanek, które zmniejszyły prowadzenie rywala do 7 punktów (59:52). Po trzech kwartach RMKS Xbest przegrywał 54:62. W ostatnim fragmencie ponownie do głosu doszły gospodynie. Wygrały czwartą kwartę 25:14 i cały mecz 87:68.

W następnym meczu rybniczanki zagrają we własnej hali. Ich rywalem będzie KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. Spotkanie odbędzie się w sobotę 24 lutego o godz. 16:00 w Boguszowicach.

Wisła Orlen Południe Kraków - RMKS Xbest Rybnik 87:68 (23:12, 22:16, 17:26, 25:14)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 24 (1x3), P. Rogalska 13 (4x3), O. Keller 9 (1x3), Z. Piwkowska 7 (1x3), O. Węglarz 6 (2x3), O. Hopkalo 3 (1x3), B. Jurczyńska 2, N. Rudzińska 2, A. Roś 2, D. Bednarek 0