Koszykówka. I liga: znakomita trzecia kwarta nie wystarczyła. RMKS Xbest Rybnik przegrał w Poznaniu jednym punktem!

2024-03-04, Autor:

W 20. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały na wyjeździe z Eneą AZS-em II Poznań 54:55.

W Poznaniu początek meczu w wykonaniu rybniczanek był fatalny. Pierwsze punkty zdobyły dopiero w 7. minucie. Gospodynie prowadziły wtedy 11:0. RMKS Xbest w końcu zaczął punktować, ale pierwszą połowę przegrał 14 punktami 21:35.

W trzeciej kwarcie nastąpiło przebudzenie rybniczanek. Przy stanie 37:23 zdobyły 11 punktów z rzędu i zmniejszyły straty do 3 oczek (37:34). W końcówce tej części gry udało im się nawet wyjść na prowadzenie 41:40.

W ostatniej kwarcie RMKS-owi Xbest udało się wypracować 5-punktową przewagę. Prowadzenie 49:44 dawało nadzieję na końcowy sukces. Wtedy ponownie do głosu doszły poznanianki, które zdobyły 10 punktów z rzędu. Rybniczanki przegrywały 49:54. Ich ostatni zryw nie przyniósł upragnionego zwycięstwa. Ostatecznie nasze koszykarki uległy gospodyniom 54:55.

W następnej kolejce RMKS Xbest zagra w Boguszowicach z Eneą AZS AJP II Gorzów Wielkopolski. Mecz odbędzie się w piątek 8 marca o godzinie 19:00.

Enea AZS II Poznań - RMKS Xbest Rybnik 55:54 (18:9, 17:12, 5:20, 15:13)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 25, O. Węglarz 13 (3x3), Z. Piwkowska 6, P. Rogalska 5 (1x3), O. Hopkalo 3 (1x3), D. Bednarek 2, N. Rudzińska 0, O. Keller 0