Pewne punkty RMKS-u Xbest Rybnik. Debiut Mileny Raudner

2024-03-08, Autor:

W jedynym rozegranym dziś meczu 21. kolejki koszykarskiej I ligi RMKS Xbest Rybnik wygrał z Enea AZS-em AJP II Gorzów Wielkopolski 69:55.

W hali w Boguszowicach rybnickie koszykarki zmierzyły się z Enea AZS-em AJP II Gorzów Wielkopolski. Pierwszą kwartę gospodynie wygrały 18:16, choć na kilkadziesiąt sekund przed jej zakończeniem przegrywały 11:16.

Kolejne dwie kwarty to zdecydowane wygrane RMKS-u Xbest – 20:11 i 26:9. Wynik 64:36 pozwolił na większe rotacje w składzie. W ostatnich czterech minutach szansę debiutu na parkietach I ligi otrzymała wychowanka rybnickiego klubu, Milena Raudner.

Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Adama Renera 69:55.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej RMKS Xbest zagra na wyjeździe z Isands Wichoś Jelenia Góra (20 marca).

RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 69:55 (18:16, 20:11, 26:9, 5:19)

RMKS Xbest (punkty i minuty na parkiecie): Patrycja Rogalska 17 24:48, Zuzanna Piwkowska 2 18:56, Oleksandra Hopkalo 9 15:59, Klaudia Keller 20 30:28, Milena Raudner 0 04:04, Alicja Roś 2 08:18, Natalia Rudzińska 0 21:13, Oliwia Keller 7 16:29, Oliwia Węglarz 4 32:05, Dominika Bednarek 8 27:40

I liga, grupa B – 21. kolejka: RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 69 : 55 Wisła Orlen Południe Kraków - Enea AZS II Poznań, MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków, KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. - PZU Ślęza II MOS Wrocław, Widzew Łódź - Isands Wichoś Jelenia Góra, Lider Swarzędz - Contimax MOSiR Bochnia