Koszykówka. I liga: RMKS Xbest Rybnik odrobił zaległości. W Poznaniu lepszy MUKS

2024-02-11, Autor:

W zaległym meczu 15. kolejki I ligi koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik przegrały na wyjeździe z MUKS-em Poznań 70:85.

Mecz w Poznaniu rybniczanki rozpoczęły od celnej trójki Patrycji Rogalskiej. Później jednak 10 punktów z rzędu zdobyły gospodynie (10:3). Po pierwszej kwarcie RMKS Xbest przegrywał 13:17.

Na początku drugiej kwarty rybniczanki zmniejszyły stratę do 2 punktów, jednak przy stanie 21:19 aż 16 punktów z rzędu zdobył MUKS (37:19). To ustawiło wynik tej kwarty, a jak się później okazało również całego meczu.

Po przegranej przez RMKS Xbest trzeciej kwarcie 21:26 przewaga gospodyń wynosiła już 23 punkty (68:45). W czwartej partii obaj trenerzy dali szansę gry wszystkim zawodniczkom. Rybniczanki wygrały tę część spotkania 25:17. Ostatecznie jednak uległy poznaniankom 70:85.

W następnym meczu RMKS Xbest zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem, Wisłą Orlen Południe Kraków.

MUKS Poznań – RMKS Xbest Rybnik 85:70 (17:13, 25:11, 26:21, 17:25)

RMKS Xbest Rybnik: K. Keller 23, D. Bednarek 19 (4x3), B. Jurczyńska 11 (2x3), Z. Piwkowska 6, O. Keller 6, P. Rogalska 3 (1x3), O. Węglarz 2, O. Hopkalo 0, N. Rudzińska 0, A. Ryng 0.