Koszykówka, I liga: RMKS xBest Rybnik przegrał z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie

2022-10-09, Autor:

W pierwszym meczu sezonu przed własną publicznością w hali w Boguszowicach koszykarki RMKS-u xBest Rybnik przegrały z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 63:70.

Początek meczu należał do przyjezdnych (10:2), ale z upływem czasu RMKS xBest zmniejszał przewagę gości i po celnej trójce Pauliny Majdy objął prowadzenie 19:18.

W drugiej kwarcie rybniczanki powoli budowały przewagę, a po dwóch celnych trójkach Dominiki Bednarek RMKS xBest prowadził 37:26. Do szatni na przerwę rybniczanki schodziły z przewagą 9 punktów (37:28).

W 2. minucie trzeciej kwarty rybnicki zespół wypracował największe w tym meczu prowadzenie 43:28. Kolejne minuty meczu należały już do drużyny gości. Z rzędu zdobyły 9 punktów i taką samą serię powtórzyły pod koniec kwarty. Przed czwartą częścią meczu RMKS xBest prowadził już tylko 48:47.

Ostatnią odsłonę spotkania Dijo Maximus rozpoczął 4:0, ale do remisu doprowadziła Natalia Rudzińska po celnej trójce. Przyjezdne ponownie zdobyły z rzędu tym razem 10 punktów i już do końca spotkania kontrolowały jego przebieg.

Szkoda, bo wydawało się, że w trzeciej kwarcie dobrze zaczęliśmy, ale wkradło się troszkę niefrasobliwości i nie udało się. Dałyśmy oddech przeciwnikowi i on się rozpędził. My stanęliśmy, a one grały dobry basket nad wysokiej skuteczności. Ciężko było się po tym zebrać – powiedział po meczu trener Adam Rener.

Wśród gospodyń najskuteczniejszą zawodniczką była Paulina Majda, która zdobyła 16 punktów.

Niestety druga połowa nie należała do najlepszych. Przeciwniczkom zaczęło wpadać do kosza, a nam niestety nie. Brakowało pomysłu jak rozegrać ten mecz. Przykro, że tak wyszło skomentowała Paulina Majda.

W następnej kolejce RMKS xBest zmierzy się na wyjeździe z Contimaksem MOSiR Bochnia.

RMKS xBest Rybnik - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 63:70 (21:20, 16:8, 11:19, 15:23)

Punkty dla RMKS-u xBest Rybnik: P. Majda 16 (2x3), B. Jurczyńska 13 (2x3), N. Rudzińska 12 (3x3), D. Bednarek 10 (3x3), M. Czyżewska 8, E. Bacik 4, P. Hnida 0

2. kolejka I ligi (grupa B): Wisła CanPack Kraków - MUKS Poznań 59 : 45 Enea AZS II Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 54 : 60 RMKS Xbest Rybnik - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 63 : 70 PZU Ślęza II MOS Wrocław - Contimax MOSiR Bochnia, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Isands Wichoś Jelenia Góra, Lider Swarzędz - Grot Widzew Łódź

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2