zamknij

Wiadomości

Przyszpitalna Poradnia Chirurgii Naczyniowej nieczynna

2024-05-09, Autor:  lk

Pacjenci poradni specjalistycznej przy WSS nr 3 w Rybniku do 30 czerwca nie będą mogli skorzystać z porady lekarskiej chirurga naczyniowego. Powód? "Nagła nieobecność specjalisty". To jedyna w Rybniku poradnia udzielająca porady w tym zakresie w ramach NFZ.

Reklama

6 maja (poniedziałek) na drzwiach wejściowych do przychodni przyszpitalnej w Rybniku-Orzepowicach pojawił się pisemny komunikat dla pacjentów.

- Informujemy, że z uwagi na nagłą nieobecność lekarza specjalisty do dnia 30 czerwca 2024 r. w Poradni Chirurgii Naczyniowej nie będą udzielane świadczenia zdrowotne na rzecz pacjentów — czytamy.

Niedostępność chirurga naczyniowego potwierdziła Karolina Wałowska, rzecznik prasowa WSS nr 3 w Rybniku. Zwracjąc uwagę, że specjalistów w tej dziedzinie medycyny jest niewielu.

- Lekarz przebywa na zwolnieniu L4. Powiadomiliśmy o tym stosowne organy, w tym NFZ. Niestety, specjalistów w tym zakresie jest bardzo mało w naszym regionie. Podobnie jest w innych pobliskich lecznicach - mówi.

Poradnia chirurgii naczyniowej przy WSS nr 3 w Rybniku, to jedyna tego typou placówka w naszym mieście, gdzie można skorzystać z wizyty w ramach świadczenia NFZ. Najbliższe poradnie chirurgii naczyniowej, przyjmujące obecnie pacjentów w ramach NFZ mieszczą się w Katowicach, Chorzowie i Bytomiu. Wykaz placówek udzielających świadczeń w tym zakresie, z dokładnymi adresami można znaleźć na stronie internetowej NFZ.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 71

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Abisall 2024-05-09
  10:25:04

  29 5

  Tak to jest - po "reformatorce" szpital będzie się podnosił przez lata, bo łatwo zlikwidować oddziały, skonfliktować personel, ale żeby potem znaleźć zastępstwa, skompletować zespoły to już trzeba mieć kompetencje i umiejętności

 • ~ 2024-05-09
  11:05:46

  16 4

  Mam nadzieję że teraz już pacjenci nie stoją naburmuszeni w kilometrowej kolejce,ale jak to obiecywał pewien kuglarz z uśmiechem na twarzy są na najwyzszym europejskim poziomie przyjmowani w gabinetach.hej:)

 • ~zbik 2024-05-09
  11:10:53

  19 4

  Co za problem...przeciez zawsze mozna prywatnie.
  Nie rozumie problemu.
  I tak wszyscy lekarze majac po dwa trzy gabinety chodza tylko po zus do przychodni.

 • ~gen 2024-05-09
  13:55:46

  11 2

  A pod komunikatem była uśmiechnięta bużka szczęśliwego pacjenta :)

 • ~1floyd 2024-05-09
  18:16:12

  22 0

  Moim zdaniem, rozwiązanie powinno wyglądać tak. Jeżeli w promieniu 15 km, nie ma lekarza specjalisty, mającego kontrakt z NFZ czy to w formie przychodni, czy gabinetu, to z automatu możesz skorzystać, z prywatnej pomocy. Bierzesz rachunek, idziesz lub wysyłasz, do NFZ a on zwraca ci kasę za wizytę lekarską. Bo skoro płacimy, OBOWIĄZKOWE! składki na leczenie, to i druga strona powinna z ze swoich powinności, się wywiązywać. Ponadto, jeżeli musisz skorzystać z pomocy rehabilitanta, a czas oczekiwania jest dłuższy niż miesiąc, to również podobne rozwiązanie. A jeśli NFZ wycenia usługi, inaczej od cen rynkowych, to różnicę umożliwić do odliczenia od podatku. Proste i skuteczne rozwiązanie z dostępem do leczenia.

 • ~tajoha9659 2024-05-10
  21:55:57

  0 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie masz plany na wakacje?


Oddanych głosów: 169