zamknij

Wiadomości

SOR wrócił do normalnej pracy. Jak weekendowy paraliż tłumaczy szpital? Mamy komentarz

2023-10-30, Autor: 

Po trudnym weekendzie i ograniczonej pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rybniku, w poniedziałkowy poranek (30 października) praca na SOR-ze wróciła do normy. Brak jednego specjalisty powodem paraliżu pracy oddziału? Mamy komentarz szpitala. 

Reklama

W sobotę pisaliśmy o ograniczeniu w funkcjonowaniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w WSS Nr 3 w Rybniku <<Ważny komunikat WSS nr 3: działanie SOR ograniczone! Co z pacjentami w stanie zagrożenia życia?>>. Dzisiaj (30 październik) od godziny 8.00 praca na SOR-ze została przywrócona w pełnym zakresie. Skąd "weekendowy problem"? Szpital tłumaczy.

Ograniczenia SOR-u miały potrwać dwa dni i rzeczywiście oddział już funcjonuje normalnie.

- Potwierdzam, dzisiaj od godziny 8.00 praca SOR-u jest już przywrócona w pełni. Nie ma ograniczeń - informuje Karolina Wałowska, rzecznik prasowa WSS Nr 3 w Rybniku.

Absencja jednej osoby sparaliżowała pracę oddziału

Szpital w swoim komunikacie jako powód ograniczeń podał brak radiologa. Okazuje się, że taki na SOR-ze musi dyżurować. Czy więc szpital nie ma więcej radiologów?

- Tak szczerze mówiąc, jedyny radiolog, który mógł pracować w weekend był nieobecny z powodu nagłej absencji. Inni radiolodzy pracują w tygodniu i nie było możliwości aby zabezpieczyć dyżur weekendowy. Do ostatniej chwili staraliśmy się organizować zastępstwo, jednak nie udało się. Wszystkie służby zostały zostały poinformowane o naszej sytuacji - mówi Karolina Wałowska.

Po konsultacji z dyrektorem medycznym szpitala, dr Januszem Kowalskim, rzecznik zapewnia, że w taka sytuacja się już nie powtórzy.

- Widziałam grafiki na listopad i mogę zapewnić, że taka sytuacja się nie powtórzy. Wszystie weekendowe dużyry są obłożone - kończy Karolina Wałowska.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~Franek 7 2023-10-30
  11:16:20

  18 10

  Tak to już jest w państwie z dykty i kartonu. Wszystko trzymanie na jednym włosku. W tym przypadku na jednym radiologu. To jest ta… no… dobra zmiana.

 • ~Arteks 2023-10-30
  12:39:34

  14 5

  @Franek 7 - oczywiście, że to państwo z dykty... 11 dni żandarmeria nie potrafi skutecznie odnaleźć mordercę 6-latka w zwykłym lesie podmiejskim pod Gdynią... I tak jest niestety w wielu dziedzinach w tym w lecznictwie. Przerwy w SOR jeszcze nie mieliśmy w Rybniku - to absolutna nowość.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1597