Przegrana z liderem

2005-02-08, Autor:
W ważnym dla końcowego układu tabeli spotkaniu w rozgrywkach młodziczek starszych, koszykarki RMKS-u Rybnik przegrały we własnej hali z liderem rozgrywek - MOSM-em Bytom 58:74, tracąc tym samym szansę na zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla rybniczanek, które utrzymywały kilkupunktową przewagę nad rywalkami, głównie za sprawą skutecznych ataków Natali Przekop i Justyny Chrobok.
    W drugiej kwarcie rybniczanki ogarnęła rzutowa niemoc, a popełniane przez nie proste błędy sprawiły, że przyjezdne doprowadziły do remisu i uzyskały kilkupunktową przewagę, która na koniec II kwarty wyniosła 8 punktów ( 26:34).
    Po zmianie boisk rybniczanki bojowo nastawione odrobiły stratę i to znowu one objęły prowadzenie. W końcówce tej kwarty wynik oscylował wokół remisu, jednak strata piłki w ostatnich sekundach i skuteczna akcja bytomianek, dała im dwupunktowe prowadzenie. Ostatnią część meczu rybniczanki również rozpoczęły od prostej straty co przyjezdne zamieniły na 2 punkty. Chwilę potem boisko za 5 przewinień opuściła najwaleczniejsza w RMKS-ie Michalina Torebko, a chwilę później ten sam los spotkał najskuteczniejszą rybniczankę Natalię Przekop. Od tego momentu z rybniczanek zeszło powietrze i nie były już w stanie nawiązać walki z rywalkami, z którymi w ubiegłym sezonie dwukrotnie wygrały.
    W RMKS-ie zawiodła przede wszystkim skuteczność rzutowa ( 0/9 za 3 punkty, 28/60 za 2 pkt., 2/14 rzuty wolne) i pasywna postawa w obronie. Była to 4 porażka w tym sezoni,e ale rybniczankie nie składają broni i zamierzają walczyć z ŁTS Łabędami o II miejsce w lidze. Mecz tych drużyn już za tydzień ( 14 lutego ) w Rybniku. Początek o godz. 16.30 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku.

RMKS - MOSM Bytom 58: 74 ( 19:17, 7:17, 20:14, 12:26)

RMKS Rybnik: Natalia Przekop 18, Justyna Chrobok 14, Oliwia Kabzińska 9, Ania Gołyźniak 6, Michalina Torebko 5, Patrycja Siebel 4, Sonia Moszkowicz 2,. Ania Dziekan, Justyna Kaczorowska, Małgorzata Zientarska, Paula Szymczyk.

autor: Marcin Troszka