Półfinał mistrzostw Śląska

2005-02-08, Autor:
W sobotę, 5. lutego na hali MOSiR-u w Rybniku odbył się III półfinałowy turniej Mistrzostw Śląska Młodzików. W turnieju wzięły udział drużyny: TS Volley Rybnik, MCKiS Jaworzno i SK Górnik Radlin.

Pierwszy mecz pomiędzy drużyną gospodarzy, a drużyną z Jaworzna zakończył się wygraną tych pierwszych 2:1. Pierwszą partię wygrali rybniczanie 25:20, a drugą w takim samym stosunku goście. W trzecim secie zawodnicy TS Volley szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca. Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Było dużo dobrych ataków, bloków, zagrywek i obron w polu.

W drugim meczu pomiędzy drużynami MCKiS Jaworzno, a Górnikiem Radlin niespodziewanie wygrali radlinianie 2:0.

Ostatni mecz w turnieju dostarczył sympatykom siatkówki wiele emocji. Na początku pierwszego seta siatkarze Górnika Radlin objęli kilkupunktowe prowadzenie. Zawodnicy TS Volley wyszli na prowadzenie w końcówce seta. Mieli piłki setowe, ale niestety nie udało się tego wykorzystać i ostatecznie przegrali go 27:29. Na początku drugiego seta gospodarze uzyskali przewagę. Niestety goście chwilę po tym objęli prowadzenie. W końcówce przy stanie 25:24 dla Radlina, po dość kontrowersyjnej decyzji sędziów, Górnik Radlin zdobył 26-ty punkt i niestety było już po meczu.

TS Volley Rybnik 2:1 MCKiS Jaworzno (25:20, 20:25, 15:7)
MCKiS Jaworzno 0:2 SK Górnik Radlin
TS Volley Rybnik 0:2 SK Górnik Radlin (27:29, 24:26)