Wiadomości

Pływackie zmagania

2002-08-07, Autor:
W ubiegłą sobotę na kąpielisku „Ruda” odbyły się zawody pływackie.

Udział w nich wzięło około trzydziestu pływaków, wśród których był obywatel Wielkiej Brytanii – Jethro Amstrong. Zawody przeprowadzone były w dwóch formach – olimpijskiej i na wesoło.
   W pierwszej z nich pływacy musieli przepłynąć dystans 50-ciu metrów w stylu dowolnym oraz grzbietowym.
   Wśród najmłodszych uczestników (rocznik 89 i młodsi) najlepszą pływaczką okazała się Beata Uzańska. Drugie miejsce zajęła Żaneta Goik. Wśród chłopców pierwszy osiągnął metę Krzysztof Androsz. Na drugiej pozycji uplasował się gość z Wielkiej Brytanii.
    Wśród pływaków urodzonych w latach 1988 i 1987 tryumfowała zarówno w stylu dowolnym, jak i grzbietowym Paulina Mulawska. Natomiast najlepszym pływakiem w kategorii wiekowej "rocznik 86 i starsi" był Damian Kania, który nie miał sobie równych w obydwóch stylach. Drugi był Piotr Androsz, a trzeci Sebastian Rok.
    Bardzo widowiskowa rywalizacja odbyła się na dętkach. Wyścigi rozgrywano w rodzinnych parach. Tutaj wygrali Patryk i Marian Maryniok. Drugie miejsce zajęli Sebastian i Mateusz Rok, a trzeci byli Aleksander i Jakub Zając.
   Oczywiście wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
   Także i w najbliższą sobotę MOSiR zaprasza na kąpielisko „Ruda”. O godz. 11.00 rozpocznie się tutaj bardzo ciekawa impreza „Ruda Extreme 2002”. Szczegóły: http://www.rybnik.com.pl/news_wyswietl.php?KATEGORIA=516&TYP=2