Piąte zwycięstwo

2004-03-04, Autor:
Runda finałowa tegorocznych rozgrywek o mistrzostwo Śląska w koszykówce w kategorii młodziczek młodszych osiągnęła półmetek. W spotkaniu kończącym tą rundę koszykarki RMKS-u Rybnik odniosły piąte z rzędu zwycięstwo.

We własnej sali pokonały UKS MOSM Bytom 64:44. Tym samym zapewniły sobie miano lidera (5 zwycięstw bez porażki).
   Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie meczu, po której to RMKS wysoko prowadził 42:18. Pierwszą kwartę rybniczanki wygrały 22:8, a drugą 20:10. W drugiej połowie rybniczanki nie spisywały się już tak dobrze. Agresywna obrona przeciwniczek powodowała, że często traciły piłkę. Przewaga wywalczona w I połowie stopniała jednak minimalnie. Na koniec spotkania zawodniczki RMKS-u miały na swym koncie 20 punktów więcej niż drużyna gości.
    Punkty dla RMKS Rybnik zdobyły: Natalia Przekop 29, Malwina Szymik 17, Oliwia Kabzińska 4, Michalina Torebko 4, Patrycja Siebel 2, Ania Dziekan 2, Karina Kuczera 2, Ania Gołyźniak 2, Justyna Chrobok 2.

Już za tydzień odbędzie się pierwszy mecz rundy rewanżowej, a zarazem ostatni mecz w Rybniku. Po nim rybniczanki rozegrają cztery pojedynki wyjazdowe. 9 marca rywalem RMKS-u będzie JKKS Jastrzębie. Mecz rozpocznie się o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 5 w Rybniku ul. Różańskiego.