zamknij

Biznes

Oni również szukają inwestorów na targach

2010-05-27, Autor: 
Podobnie jak Rybnik, gmina Czerwionka-Leszczyny szans na ściągnięcie do siebie inwestorów szuka na zagranicznych targach.

Reklama

Włodarze gminy wzięli udział w targach Real Vienna w Wiedniu. Targi adresowane były do miast i regionów, deweloperów, pośredników handlu nieruchomościami, instytucji i firm finansujących budowę nieruchomości, dostawców usług, mediów specjalizujących się w problematyce nieruchomości.

Podczas targów przedstawiciele urzędu prezentowali wszystkie tereny znajdujące się na terenie gminy. Potencjalnym inwestorom przedstawiano tereny pod budownictwo mieszkaniowe, rekreację i usługi oraz działki w Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Urzędnicy przeprowadzili szereg rozmów z przedstawicielami sektora biznesowego, a także reprezentantami regionów i miast europejskich. Nawiązano również korzystne relacje z przedstawicielami Ambasady Polskiej w Wiedniu oraz Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Austrii. - Podczas targów zaprezentowaliśmy ofertę inwestycyjną gminy, przedstawiliśmy również zgromadzonym gościom atuty Czerwionki-Leszczyn, odpowiadaliśmy także na zadawane przez zainteresowanych szczegółami pytania – powiedziała Hanna Piórecka-Nowak, rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

 

Włodarze Czerwionki-Leszczyn zdają sobie sprawę, że od rozmów do realizacji inwestycji daleka droga. Jednak pierwsze efekty udziału w targach już widać - 24 maja burmistrz Wiesław Janiszewski  rozmawiał z kolejnym zainteresowanym inwestorem w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Wyjazd urzędników na targi do Wiednia możliwy był dzięki realizacji projektu „Czerwionka-Leszczyny – wymarzone miejsce dla Twoich inwestycji”, na realizację którego udało się pozyskać aż 370 tys. złotych z puli środków unijnych. W ramach projektu gmina reklamowała się również w mediach i na billboardach.

 

24 maja burmistrz Wiesław Janiszewski prezentował ofertę terenów inwestycyjnych kolejnym zainteresowanym inwestorom w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 Przypomnijmy, Rybnik również promował swoje tereny inwestycyjne, czyli „Ruda” i „Kamień” na międzynarodowych targach w Cannes i Monachium. Jednak podobnie jak w przypadku Czerwionki-Leszczyn, na efekty trzeba będzie zaczekać.

 

 

> Rybnik znów jedzie na targi 

 

 

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~LondOn 2010-05-27
  10:52:01

  0 0

  czerwionkaleszczyny.com.pl ...

 • ~LondOn 2010-05-27
  10:53:04

  0 0

  PS. bez urazy, redakcjo ;)

 • ~leo_rybnik 2010-05-27
  14:57:56

  0 0

  ~LondOn i co z tego że pisze się o gminie Czerw.-Leszcz. Rybnik to powiatowe miasto rozumie gdyby pisano Żorach to byś się mógł burzyć.

 • ~leo_rybnik 2010-05-27
  15:00:02

  0 0

  dodam jeszcze tylko że jeżeli chcesz to napisz jakiś ciekawy artykuł o Rybniku i może go zobaczymy.

 • ~LondOn 2010-05-27
  16:59:00

  0 0

  co z tego? ano to z tego że to nie jest czerwionkaleszczyny.com.pl tylko "rybnik.com.pl - życie miasta w internecie". miasta. za wikipedią: "Czerwionka-Leszczyny jest miastem złożonym z dwóch odrębnych miasteczek (Czerwionki i Leszczyn) oraz dwóch dużych wsi (Czuchów i Dębieńsko) tworzących dzielnice, z których każda ma odrębną historię i sytuację społeczną." równie dobrze można by było pisać o żorach. tez miasto przecież... na dodatek podobna odległość ;)

  a co do drugiego postu, to czy ja jestem od pisania artykułów? mi za to nie płacą ;) a komentować mi wolno w wolnej chwili, to komentuję :)

 • ~qwerty 2010-05-28
  14:19:20

  0 0

  LondOn: pozwole sobie przedstawic jeden agrument: dzieki takim informacjom mozemy dowiedziec co dzieje sie "za miedza" i porownac to do tego, co sie u nas dzieje. Dzieki temu wyrabiamy sobie szersza opinie nt. naszego miasta. Oczywiscie kazdy moze miec swoje zdanie na ten temat ;)

 • ~CVP 2010-05-30
  13:07:10

  0 0

  Czerwionka - Leszczyny...Miasto?! Dlaczego - bo ma prawa miejskie i określony statut? I to są kryteria!? Trochę mało wymagające.
  Na Śląśku w ogóle nie ma konkretnie rozwiniętych (o "estetyce" nie wspomnę!) miast. Nawet "stolyca" czyli Katowice (największe miasto Śląska!)- wyglądają jak 2 dni po katastrofie, a i w aspekcie społecznym czy kulturowym - niewiele w nich "miasta". Można zatem ligicznie i roztropnie zapytać- co to znaczy miasto?! W kraju nawet najlepsi jak Kraków czy Wrocław to jeszcze wciąż bidulki...

 • ~Wiesław 2010-06-01
  23:18:21

  0 0

  coś w tym jest; polecam link => http://www.forum.rybnik.com.pl/viewtopic.php?f=17&t=2085

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5121