zamknij

Wiadomości

Miasto sprzedaje działkę w centrum Rybnika. Kto chętny?

2020-12-21, Autor: bf

Ktoś jest chętny na działkę w samym centrum Rybnika? Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ul. Gen. Józefa Hallera. Teren ten jest częścią tzw. strefy „Rzeczna”, w ramach której funkcjonuje m.in. parking wielopoziomowy. Cena wywoławcza: 965 000 zł (netto).

Reklama

Rybnicki magistrat powołuje się na Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Powyższa nieruchomość została przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, a także zabudowę usługową - w tym m.in. biura, hotele i handel.

Przeznaczona na sprzedaż nieruchomość stanowi zwarty kompleks działek o łącznej powierzchni 1 410 m2, który jest częścią terenu objętego projektem zagospodarowania kwartału w ścisłym centrum Rybnika, między ulicami gen. Hallera, Raciborską i Pocztową oraz rzeką Nacyną. W jej sąsiedztwie znajduje się rynek, poczta, Urząd Miasta, Sąd Rejonowy, targowisko miejskie oraz wielopoziomowy parking miejski.

- Docelowo projekt zagospodarowania kwartału obejmuje budowę budynków mieszkalno-usługowych i Rybnickiego Centrum Edukacji Artystycznej oraz budowy stacji transformatorowej i sieci elektroenergetycznej – dodaje Agnieszka Skupień, rzecznik UM w Rybniku.

- Mało kto pamięta już, że jeszcze kilka lat temu w tym miejscu stały mało estetyczne budynki dawnej przychodni czy siedziby straży miejskiej, po zburzeniu których powstała przestrzeń, zajmowana dziś częściowo przez elegancki skwer. Wybudowaliśmy parking wielopoziomowy i nowy układ drogowy. W ramach konkursów architektonicznych wybraliśmy koncepcje budynku Centrum Edukacji Artystycznej oraz budynków mieszkalno-usługowych. Małymi, ale konsekwentnymi krokami zmieniamy oblicze tego kwartału miasta. Wiemy jak w przyszłości zmieni się to miejsce, które od wielu lat pozostawało taką niezagospodarowaną „dziurą” w mieście, a którą w minionych latach miasto niejednokrotnie próbowało sprzeda inwestorom komercyjnym. Już wkrótce zobaczymy to miejsce jako całościową i uporządkowaną przestrzeń, służącą wszystkim mieszkańcom – przekonuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Przetarg na sprzedaż terenu przy ul. Gen. Józefa Hallera odbędzie się 12 marca 2021 roku. Termin oględzin nieruchomości oraz dodatkowe informacje na temat warunków przetargu uzyskać można w Wydziale Mienia Urzędu Miasta Rybnika pod nr tel. 32 43 92 019.

Cena wywoławcza wynosi 965 000 zł (netto). Kto da więcej?

- Szczegóły przetargu

- Lokalizacja działki

- Prezentacja terenu

Oceń publikację: + 1 + 24 - 1 - 76

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~Longina b 2020-12-21 10:49:51

  To Arteks będzie smutny.Wcześniej mógł na tym placu doskonalić swoje umiejętności kaskaderskie na rowerze.To był taki MIŚ na miarę możliwości magistratu.Swoją drogą Bareja mogłby zrobić doskonałą komedię w UM.Wypromowałby Rybnik lepiej niż DIAGNOZA.

  80 39
 • ~Abisall 2020-12-21 11:16:24

  Czekam na pierwszego co zacznie gorzkie żale że "a czemu miasto wyprzedaje się działek? Samo niech buduje! Skandal!"

  40 28
 • ~Gibon 2020-12-21 12:58:42

  Świetna inicjatywa. Teraz tylko liczyć na mądrego i bogatego inwestora, który nie postawi tam przysłowiowej budki z kebabem. Oby miasto tak podpisało umowę, żeby nie było, że teren przeleży kolejne 30 lat odłogiem...

  45 6
 • ~Lateks 2020-12-21 13:42:01

  ~Gibon wyjdź na "miasto" i zobacz, co drugi lokal pusty, a gdzieś połowa z zajętych byłaby do wynajęcia na jutro. Niestety ale polityka miasta jasno pokazuje kierunek w jakim to zmierza...
  Czyżby akcja pozorowana żeby pokazać jak potrzebny jest TBS bo nikt inny tam nic sensownego nie postawi by stało puste...

  44 7
 • ~lukson997 2020-12-21 14:26:01

  Powstanie kolejny nie potrzebny market. W sumie to nowe miejsca pracy ale z drugiej strony korki.

  22 16
 • ~pasażer 2020-12-21 17:00:30

  super pomysł ! by znaleźć środki na domknięcie miejskiego budżetu, w końcu z czegoś trzeba sfinansować zawodowy sport w mieście i inne fanaberie władz

  16 15
 • ~Arteks 2020-12-21 17:29:57

  Odezwały się piecowe zrzędy które nie rozumieją, że nie każdy chce żyć w rozsypujących się chałupach po ich zmarłych właścicielach lub w oczekiwaniu na ich śmierć... ;) Budynek mieszkalny w centrum bardzo pożądany. @lateks - przeważnie puste lokale są te zaniedbane przez właścicieli, oczekujące na remont. Zwróć uwagę na kamienicę koło Nacyny (Raciborska). Tam był pusty lokal ponad 5 lat. Jak właściciel zrobił remont - od razu pojawił się najemca. Popatrz na tę kamienicę która na zdjęciu do artykułu jest jeszcze w budowie (w prawo od wielopoziomowca). Właściciel przygotował 4 lokale na parterze do wynajęcia. Wszystkie są zajęte! Rynek nieruchomości najlepiej weryfikuje takie rzeczy. @longina - twój komentarz jak zwykle nietrafiony. Jestem bardzo zadowolony, że zniknął upokarzający dla kierowców i hańbiący dla miasta błotny parking. A rowerzyści kaskaderzy wiedzieli, że to tymczasowe miejsce. Na stałe będą mogli wkróte poszaleć na profesjonalnym torze do jazdy na Wiśniowcu. :D

  24 24
 • ~rzyt 2020-12-21 17:30:53

  Poczekam na 3 przetarg lub sprzedaż ofertową...

  14 9
 • ~pasażer 2020-12-21 17:58:46

  jeżeli to taki super interes dla miasta, to dlaczego miasto nie sprzedało na podobnej zasadzie rudery na Chrobrego ?
  jej odbudowanie przez prywaciarza na pewno wyszłoby taniej niż remont czyniony przez magistrat, do tego sprzedaż dałaby realny wpływ środków do miejskiej kasy zamiast topienia tam pieniędzy podatników

  20 6
 • ~pasażer 2020-12-21 18:01:05

  Rybnickie Centrum Edukacji Artystycznej ? czyżby miasto miało w planach kolejny bliżej nie określony twór zżerający środki miasta i dający zatrudnienie "znajomym króliczka "?

  28 5
 • ~mokujin 2020-12-21 18:44:10

  Powinien tam powstać wieżowiec na miarę K1 by linia miasta chociaż trochę przestała wyglądać jak dom starców. Miasto to nie jest twór na 100 lat i należy zastanowić się jaki przemysł generuje największy przychód z jak najmniejszej powierzchni i usługi korporacyjne, finansowe, informatyczne bez wątpienia są tutaj głównym celem. No ale ponieważ tu jest Rybnik i "keryś dyrektor był w Rajchu i tam te ściany marketów takie no fajne były to tu tyż bydo" i powstanie tam ściana marketów jak na Glinioku, z czego w jednym na dole będzie Związek Wyszywań Miejskich a na górze cztery mieszkania socjalne, 2,4 miliona za sztukę.

  23 3
 • ~Jan R. 2020-12-22 09:00:44

  Jedna z najlepszych lokalizacji w mieście, centrum,. . . . . pod ręką albo raczej pod kółkiem parking. Szkoda, że czasy nie sprzyjają takim zakupom. Czeka nas najgorszy okres dla miasta, który nazywa się koniec górnictwa.

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3730