Mecz walki w Krakowie. Koniec sezonu dla RMKS-u Xbest Rybnik

2023-04-06, Autor:

W rewanżowym spotkaniu z AZS-em Politechnika Korona Kraków koszykarki RMKS-u Xbest spisały się o wiele lepiej, niż kilka dni temu w Rybniku. Pomimo tego ponownie musiały przełknąć gorycz porażki.

W pierwszym meczu fazy play-off kobiecej I ligi, rozegranym 2 kwietnia, RMKS Xbest przegrał w Rybniku z AZS-em Politechnika Korona Kraków 46:85. Ten wynik podziałał bardzo mobilizująco na nasze koszykarki, które dziś były blisko zrewanżowania się krakowiankom za porażkę przed własną publicznością.

Mecz w Krakowie był niezwykle zacięty i emocjonujący. Choć pierwsza kwarta zakończyła się remisem po 21, to od stanu 12:12 RMKS Xbest zdobył z rzędu 7 punktów. Całą drugą kwartę prowadził AZS, który schodził na przerwę z przewagą 7 punktów.

Po zmianie stron bardzo waleczne „Xbeściary” doprowadziły do remisu, a po kilku akcjach kosz za kosz objęły prowadzenie i po trzech kwartach wygrywały 54:52.

W czwartej kwarcie RMKS Xbest prowadził już 6 punktami (58:52), ale stracił z rzędu 8 punktów. O końcowym zwycięstwie gospodyń zadecydowały ostatnie 4,5 minuty. To właśnie wtedy Paulina Majda trafiając dwa rzuty wolne doprowadziła do remisu 62:62. Jak się okazało były to ostatnie punkty zdobyte przez rybnicką drużynę w Krakowie jak i w całym sezonie. Po meczu walki RMKS Xbest przegrał z AZS-em 62:73.

Brawo cały team za walkę, serducho i emocje. Dziękujemy za cały sezon, każdy mecz, każde zwycięstwo. Cel został osiągnięty, a czwarte miejsce zdobyte w sezonie zasadniczym jest najlepszą wizytówką całej drużyny RMKS Xbest Rybnik – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

AZS Politechnika Korona Kraków - RMKS Xbest Rybnik 73:62 (21:21, 20:13, 11:20, 21:8)

RMKS Xbest: Klaudia Keller 7, Beata Jurczyńska 14, Ewa Bacik 0, Paulina Majda 25, Natalia Rudzińska 2, Martyna Czyżewska 7, Dominika Bednarek 7