RMKS Xbest Rybnik: nieudane wejście w fazę play-off

2023-04-02, Autor:

W hali w Boguszowicach koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik rozegrały pierwszy mecz fazy play-off I ligi. Ich rywalem był AZS Politechnika Korona Kraków. Awans do kolejnej rundy uzyska drużyna, która jako pierwsza wygra dwa spotkania.

W pierwszym meczu fazy play-off kobiecej I ligi RMKS Xbest Rybnik zmierzył się z AZS-em Politechnika Korona Kraków. W rundzie zasadniczej obie drużyny prezentowały bardzo podobny poziom. Rybniczanki zajęły czwarte miejsce, a krakowianki – piąte. W 24 meczach każda ekipa zanotowała 14 zwycięstw i 10 porażek. W bezpośrednich pojedynkach raz wygrał RMKS Xbest (w Rybniku 73:67) i raz AZS Politechnika Korona (w Krakowie 70:60).

Pierwszy mecz odbył się dziś w Rybniku-Boguszowicach. Jego początek był bardzo wyrównany. Po kilku minutach na tablicy wyników był remis 15:15. Końcówkę pierwszej kwarty lepiej jednak rozegrały przyjezdne, które odskoczyły rybniczankom na 8 oczek (16:24).

Rozpędzone krakowianki nie zamierzały zwalniać tempa i w drugiej kwarcie powiększyły przewagę do 19 punktów. Na przerwę rybniczanki schodziły przegrywając 24:43.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i to krakowianki rozdawały karty. Gospodynie przyjmowały kolejne ciosy i ostatecznie przegrały wysoko 46:85.

Warto dodać, że w spotkaniu tym trener Adam Rener nie mógł skorzystać z zawodniczek, które reprezentowały rybnicki klub w półfinałach mistrzostw Polski do lat 17 w Gorzowie.

Do kolejnej rundy fazy play-off awansuje drużyna, która jako pierwsza wygra dwa spotkania.

Drugi mecz RMKS-u Xbest z AZS-em odbędzie się w Krakowie w czwartek 6 kwietnia o godzinie 19:00.

W przypadku zwycięstwa rybniczanek zostanie zorganizowany trzeci pojedynek w Boguszowicach (12 kwietnia).

RMKS Xbest Rybnik - AZS Politechnika Korona Kraków 46:85 (16:24, 8:19, 13:25, 9:17)

RMKS Xbest: Paulina Hnida 2, Oleksandra Hopkalo 0, Natalia Ferenc 0, Beata Jurczyńska 6, Ewa Bacik 0, Paulina Majda 13, Natalia Rudzińska 2, Martyna Czyżewska 11, Dominika Bednarek 12