Maluchy przy szachownicy

2004-06-03, Autor:
Czasami jeszcze nie potrafią pisać, a już świetnie radzą sobie przy szachownicy. Mowa tu o uczestnikach IX Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Przedszkolaków.

Zawody odbyły się podczas minionego weekendu. Udział w nich wzięło ponad 180 dzieci – 139 chłopców i 49 dziewczynek - w wieku 4-7 lat. Do Rybnika przyjechali młodzi szachiści z całej Polski, a także i z Czech. Grano systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund, 30 minut na każdego zawodnika.
    Wśród chłopców zwyciężył Tomasz Pavelek z Czech. Drugie miejsce zajął Borys Lebiedowicz z Koszalina, a trzecie Dawid Wesołowski z Lublina. Najlepszy rybniczanin – Paweł Mandrysz – był dwudziesty. Natomiast wśród dziewczynek wygrała Judyta Lachowicz z Wrocławia. Na drugiej pozycji uplasowała się Katarzyna Murawko z Suwałk. Trzecie miejsce wywalczyła rybniczanka Joanna Dzierżęga, zawodniczka MUKS Smerfy. Dwie inne reprezentantki naszego miasta – Agata Jąderko i Ewa Nakoneczna - zajęły odpowiednio 10 i 24 miejsce.