Koszykarki rozpoczęły finały

2004-01-21, Autor:
Rozpoczęły i to w dodatku w dobrym stylu. Młodziczki młodsze RKMS-u Rybnik pokonały JKKS Jastrzębie 79:62.

Spotkanie było ciekawym widowiskiem. Zaczęło się dobrze dla rybniczanek, które już w pierwszych minutach uzyskały kilkupunktową przewagę. Pierwszą kwartę wygrały 22:18. W drugiej odsłonie spotkania RMKS powiększyły przewagę o kolejne 4 punkty. W drugiej połowie meczu, głównie dzięki agresywnej obronie, konto rybniczanek powiększało się o kolejne punkty. Spotkanie zakończyły 17-punktową przewagą.
    Punkty dla RMKS Rybnik zdobyły: Malwina Szymik 29, Natalia Przekop 25, Justyna Chrobok 9, Ania Gołyźniak 8, Karina Kuczera 2, Dżesika Lubszczyk 2, Paula Szymczyk 2, Michalina Torebko 2.
Dla JKKS Jastrzębie najwięcej punktów zdobyła Aleksandra Borkowska - 23.

Kolejnych pięć spotkań rundy finałowej koszykarki RMKS-u rozegrają we własnej hali (Szkoła Podstawowa nr 5 w Rybniku, ul. Różańskiego). Ich przeciwniczkami będą kolejno: GUKS Lipowa - 27.01.2004., UKS Mysłowice - 03.02.2004., Łabędy Gliwice - 10.02.2004., UKS Bytom - 02.03.2004., JKKS Jastrzebie - 09.03.2004. Początek meczów o godz. 16.30.