zamknij

Wiadomości

Koniec czerwca, a planu dla górnictwa nie ma. "Kolejna data niedotrzymana"

Nie ma obecnie planów funkcjonowania Polskiej Grupy Górniczej do końca roku i nie ma obiecanego do 30 czerwca, a zapowiadanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, projektu programu dla górnictwa – powiedział we wtorek szef Solidarności w PGG Bogusław Hutek, cytowany przez Business Insider. - Oni żyją z miesiąca na miesiąc - ocenił.

Reklama

Jak czytamy w BI, w siedzibie PGG odbyło się spotkanie związków z zarządem spółki. Związkowcy deklarowali wcześniej, że oczekują m.in. przedstawienia planu działania do końca tego roku w perspektywie zapotrzebowania energetyki na węgiel, prognozowanej tegorocznej wielkości produkcji oraz skutków pandemii koronawirusa dla przyszłości kopalń.

Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych wielokrotnie zapewniał, nawet podczas zawieszenia pracy wielu kopalń z powodu badań i pandemii, że resort pracuje nad planem funkcjonowania górnictwa i energetyki w kolejnych latach, i że przedstawi te plany do końca czerwca.

Koniec czerwca, planu dla górnictwa brak

Wczoraj, ostatniego dnia czerwca żadnego planu MAP nie podało.

- Zarząd Polskiej Grupy Górniczej nie ma planów do końca roku z tego względu, że nie ma potwierdzonych odbiorów z energetyki, więc dzisiaj nie jest w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja do końca roku. To więc jest chyba zadanie Ministerstwa Aktywów Państwowych – powiedział Hutek cytowany przez BI.

Hutek: są wybory, nic się nie dowiemy

Stwierdził, że zarząd PGG posługuje się obecnie „kwartalnymi planami operacyjnymi, które co miesiąc negocjuje z energetyką”.

- Tak de facto nie ma planu, jak to ma wszystko funkcjonować dalej. Najprawdopodobniej jest tak, że są wybory, nic się nie dzieje i nic się nie dowiemy – i ruszy to dopiero po drugiej turze wyborów” – ocenił związkowiec.

PGG żyje z miesiąca na miesiąc

Pytany o kwestię wypłat wynagrodzeń powiedział, że spółka ma pieniądze na 10 lipca - na wypłaty za czerwiec.

- Oni żyją z miesiąca na miesiąc; pewnie w połowie lipca dowiemy się, jak będą wyglądały finanse spółki na 10 sierpnia – powiedział.

Zaznaczył, że zarząd spółki chce skorzystać z narzędzi tarczy finansowej o wartości ok. 1,7 mld zł.

Przewodniczącego Solidarności w PGG pytano o informacje dotyczące projektu ministerialnego programu dla branży.

- Pan minister Sasin obiecał go do 30 czerwca - jest to kolejna data, która jest niedotrzymana, bo pierwszą był 21 kwietnia. My czekamy, podobno nad tym pracują – odparł działacz.

Business Insider napisał, że Polska Grupa Górnicza nie skomentowała wtorkowego spotkania ze związkami.

Sasin o farmach wiatrowych: Polska na drodze sprawiedliwej transformacji energetycznej

Jacek Sasin ostatni raz publicznie wypowiedział się na temat górnictwa przy okazji uruchomienia przez PGE dwóch farm wiatrowych. Zdaniem ministra aktywów państwowych takie inwestycje jak uruchomione przez Grupę PGE farmy wiatrowe pokazują, że Polska jest na właściwej drodze sprawiedliwej transformacji energetycznej.

– To przedsięwzięcie jest ważne nie tylko dla całej Polski, ale i dla regionu. Dla lokalnych samorządów oznacza wpływy z podatków czy nowe drogi. To też dochody dla właścicieli gruntów dzierżawionych pod budowę wiatraków i towarzyszącej im infrastruktury. Ta inwestycja wpisuje się w całościowe spojrzenie na rozwój polskiej gospodarki – podkreślił wicepremier Jacek Sasin.

Wicepremier Jacek Sasin zwrócił uwagę na to, jak ważny jest dialog społeczny przy planowaniu i realizacji transformacji polskiego miksu energetycznego. 

– Wiemy, że to bardzo trudny proces wymagający przede wszystkim społecznej akceptacji i zrozumienia. Będziemy rozmawiać ze wszystkimi zainteresowanymi stronami – nie tylko ze spółkami energetycznymi, ale i z przedstawicielami strony społecznej zarówno sektora energetycznego, jak i górniczego – powiedział wicepremier. – Będziemy też oczywiście informować społeczeństwo, jakie są podstawy naszych decyzji, jakie będą ich skutki i co chcemy osiągnąć przez dane działania tak, aby nie budziły społecznych kontrowersji – dodał.

Czy szef górniczej Solidarności ma rację mówiąc, że żadnego planu dla górnictwa nie ma?

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2919

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 24

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (50):
 • ~rob78 2020-07-01 07:40:38

  Plan będzie, po wyborach:) Sasin te górnictwo zaora, jak zamienił 70mln. polskich złotych na pare ton bezwartościowego papieru. To taki geniusz, że teraz sprawi zniknięcie tegoż papieru:) Same czarodzieje w tym rządzie, dowody z wypadku Szydłowej też sie potraciły, lub uległy samozniszczeniu:)

 • ~Jan R. 2020-07-01 08:20:51

  Nasi górnicy zapewne chcieliby kopać węgiel aż przewiercą się gdzieś na południowy Pacyfik na wschód od Nowej Zelandii, ale jak wiadomo jest to niemożliwe. Musimy zastąpić węgiel innym źródłem energii. Jest to nieuniknione. Najgorsze jest to, że gdyby zrobić to gwałtownie to Śląsk nie ma alternatywy i czeka nas potężny kryzys: bezrobocie, eksodus mieszkańców i spadek wartości nieruchomości. Komisja Europejska obiecała dotacje dla 5 regionów Europy, których ten kryzys dotknie. Ważne, by rząd którykolwiek by nie był, będzie potrafił mądrze te środki przekazać na rzecz restrukturyzacji przemysłu węgla kamiennego na Śląsku i Śląska w ogóle.

 • ~ 2020-07-01 08:21:21

  A o co w ogóle chodzi? Przecież kopalnie normalnie fedrują i górnicy dostają kasę.

  49 15
 • ~Franek7 2020-07-01 08:56:38

  Plan jest już dawno- zamknąć i zaorać. Tyle, że wprowadzą go po wyborach i będzie się nazywał pięknie - wygaszaniem kopalń. Prawda, że ładnie brzmi? Ale nie martwcie się górnicy. Będziecie mogli tak jak pracownicy RYFAMY przyjść na stypę...

  83 19
 • ~ 2020-07-01 09:16:24

  do Franek lat7 - niestety paranoja na PiS jest u ciebie nie do wyleczenia. Niestety pozostaje tylko Gliwicka.

  23 87
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 09:24:38

  O tym napisałem w komentarzach: 2020-06-30 17:43:06 i 2020-06-30 20:36:09.

  Przed II turą wiedzmy o tym

  Górnictwo jedzie już „na oparach”.
  O węglu przestało się mówić.
  No cóż węgiel już jest passe.

  37 15
 • ~Komentatorek 2020-07-01 09:33:47

  To że rząd leci w kulki to coś do czego niestety przywykłem, ale to że górnicy dają się po raz kolejny tak robić bez mydła i jeszcze na nich głosować to jakoś nie mieści się w tej mojej małej główce.

  64 14
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 10:02:55

  Przed II turą wiedzmy o tym

  Globalny rynek wodoru za dwa lata wart będzie 600 mld zł, czyli o 35 proc. więcej niż w 2015 r. Polskie firmy już zapowiedziały inwestycje w ten biznes.
  Kurczący się dostęp do zasobów paliw kopalnych oraz POTRZEBA OGRANICZENIA emisji CO2 stymulują poszukiwania nowych nośników i źródeł energii. Dlatego rynek wodoru będzie rósł dynamicznie, a zaniedbywane dotąd rozpoznawanie potencjału tego surowca w polskiej gospodarce powinno przyspieszyć.

  O węglu przestało się mówić.
  No cóż węgiel już jest passe.

  25 7
 • ~Rafok 2020-07-01 10:03:12

  Mam nadzieję, że Duda wygra wybory. PiS to jedyna partia, która jest w stanie pozamykać kopalnie i wyciąć tego raka polskiej gospodarki. A zrobią to w taki sposób, że do następnych wyborów wszyscy zapomną i znowu wygrają :)

  21 45
 • ~ 2020-07-01 10:18:33

  Od dzisiej mocie o 10% tanszy gaz,POwcy chyba się cieszycie,czy zajś nie,bo PiS jest zły i ma ogromne kły.?

  19 51
 • ~Franek7 2020-07-01 10:27:18

  A tak zmieniając trochę temat to ciekawe czy TVP powie o tym, że w marcu Duda ułaskawił pedofila, który zgwałcił małoletniego krewnego. Mam takie dziwne przeczucie, że się tym nie pochwałą wiec ja was z obywatelskiego obowiązku informuję ;)

  54 10
 • ~ 2020-07-01 10:36:24

  Panie siódmyFranku-kłamać każdy może.
  Przeczytaj z kilka razy miźe cokolwiek zrozumiesz.

  "Wczorajsza "Rzeczpospolita" podała, że pod koniec swojej kadencji prezydent dokonał kilku ułaskawień. Gazeta podała, że jedno dotyczyło "osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego". W uzasadnieniu motywów ułaskawienia dziennik otrzymał odpowiedź od KPRP iż, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski, miał na uwadze względy racjonalności i celowości, a w szczególności fakt pojednania się skazanego z pokrzywdzonymi, zadośćuczynienie wyrządzonym krzywdom oraz obecne wzorowe zachowanie, a akt łaski dotyczył uchylenia zakazu kontaktowania się i zbliżania do ofiar.
  Postępowanie ułaskawieniowe w tej sprawie zostało zainicjowane prośbą o ułaskawienie złożoną przez osoby POKRZYWDZONE, które pojednały się ze skazanym. Decyzja Pana Prezydenta w tej sprawie była poprzedzona wnikliwą analizą sytuacji osób, których sprawa dotyczy, oraz pozytywnych rekomendacji zawartych w opiniach kuratora sądowego, sądów orzekających w obu instancjach oraz Prokuratora Generalnego, a także uzyskaniem dodatkowych informacji z sądu”.

  20 36
 • ~ 2020-07-01 10:42:21

  Cd."Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (NIE było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG"

  - napisał na Twitterze prezydent.

  Paniał Franek7???

  16 29
 • ~Franek7 2020-07-01 10:49:31

  ~aJajupijupijej 2020-07-01 10:18:33
  Od dzisiej mocie o 10% tanszy gaz,POwcy chyba się cieszycie,czy zajś nie,bo PiS jest zły i ma ogromne kły.?

  Tak jest. I jeszcze konie w Janowie potaniały... Szkoda tylko że żywność i usługi podrożały o 40%...

  37 20
 • ~Stanisław Nowak 2020-07-01 10:50:53

  Ad. rem.
  1. górnictwo to ponad 30 podatków i opłat do budżetu, jest to grubo ponad 100 zł od każdej tony sprzedanego węgla . Rząd nigdy nie przedstawił PEŁNEGO Rachunku ekonomicznego opłacalności wydobycia. Jak można tak drogo fedrować wybierając najlepsze pokłady - ?! - skandaliczna nomenklatura kierownictwa, związki zawodowe , kiepskie zarządzanie , nieżyciowe przepisy itd itp.
  2. odstąpią od drogiego gazu z Rosji , więc niech podadzą jak niska będzie cena gazu dla gospodarstw domowych !

  21 10
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 10:51:35

  Przed II turą wiedzmy o tym

  Kancelaria Prezydenta ODMÓWIŁA informacji na temat ułaskawień, powołując się na „ochronę prywatności". To argument z czasów prezydenta Kwaśniewskiego.
  A może chodzi o ułaskawienie osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego – PEDOFILA.
  Tak wygląda obrona tradycyjnej polskiej rodziny przed „ideologią LGBT”. Hipokryzja Dudy, oraz jego środowiska, w całej krasie.

  31 12
 • ~Pawel Krys 2020-07-01 10:54:24

  ~aJajupijupijej wzorowo się pedofil zachowywał to go ułaskawił. Nawiasem mówiąc innego obrońcy pedofilów Duda zrobił sędzią TK, a jest nim niejaki tow. Piotrowicz.

  33 12
 • ~Franz Kawka 2020-07-01 10:57:07

  Z punktu widzenia całej gospodarki, najlepiej byłoby sprywatyzować kopalnie i od razu staną się rentowne z tym, że dużo ludzi straci najpierw pracę.

  27 7
 • ~Stanisław Nowak 2020-07-01 10:58:22

  aJajupijupijej
  Od dzisiej mocie o 10% tanszy gaz,
  Jesteś w temacie i proszę podać - czy dotyczy to paliwa gazowego / około połowy ceny sprzedaży , , czy razem z ceną dystrybucji ?! bo jeśli tak to nie 10 % tańszy gaz , ale około 5 % !

  12 9
 • ~ 2020-07-01 11:05:47

  Panie Krys -Czytac ze zrozumieniem pana nie nauczyli???
  "ODBYŁ WSZYSTKIE KARY"
  Moze to Ci POmoze
  "Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (NIE było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i PG".
  Przeczytaj jak franek z kilka razy moze cos w koncu kapniesz?

  16 22
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 11:12:22

  Przed II turą wiedzmy o tym

  Dzisiaj Sasin nie ma głowy ds. górnictwa i węgla musi mocno walczyć i przykryć jakoś hasztagi #cykorduda i #ObroncaPedofili pisząc na TT:
  1 lipca br. Gazprom wpłacił na konto @GK_PGNiG około 6,2 mld zł z tytułu nadpłaty za dostawy gazu w latach 2014-2020. Dzięki dobrej współpracy z Prezydentem @AndrzejDuda możliwe jest osiąganie wymiernych korzyści dla Polski. Bezpieczeństwo energetyczne to priorytet. #DUDA2020.
  Oczywiście mijając się z prawdą, gdyż Gazprom zapłacił odszkodowanie wynikające z postępowania arbitrażowego rozpoczętego przez Platformę Obywatelską, a dotyczącego umowy podpisanej za czasu Lecha Kaczyńskiego.

  OK! Bezpieczeństwo energetyczne to priorytet

  O węglu przestało się mówić.
  No cóż węgiel już jest passe.

  15 14
 • ~ 2020-07-01 11:13:59

  Panie Nowak-CENA PALIWA potaniala o 10.6% a dystrybucja podrozalo o ok.2.5%
  Wiec czysty zysk wynosi 7.5%.
  Oczywiscie im wiecej zużywasz gazu np.do ogrzewania tym MNIEJ zaplacisz.

  14 13
 • ~Franek7 2020-07-01 11:14:45

  ~aJajupijupijej Ja bym jednak pedofila nie ułaskawił mimo wszystko bo albo się trzymamy jakiś zasad albo robimy wyjątki i wtedy zasad nie ma. Ten człowiek był skazany z art 197 kk. I super, że się pojednał z rodziną ofiary i oni mu wybaczyli itd ale ja bym nie ułaskawił pedofila.

  20 11
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 11:20:41

  ~Franz Kawka z tym sprywatyzowaniem kopalń, to też tak różnie, np.
  Prywatna kopalnia PG Silesia z Czechowic-Dziedzic, podobnie jak państwowe spółki górnicze, od wielu miesięcy zmaga się z dużymi problemami finansowymi. Związkowcy z PG Silesia przyznają, że trwają właśnie rozmowy na temat przejęcia kopalni przez zagranicznych inwestorów.
  Po prostu węgiel już jest passe.

  20 10
 • ~ 2020-07-01 11:26:22

  Panie symPOtyku za takie OSZCZERSTWA powinuen byc wyrok co najmniej chlosty.

  Pana cytat
  "Oczywiście mijając się z prawdą, gdyż Gazprom zapłacił odszkodowanie wynikające z postępowania arbitrażowego rozpoczętego przez Platformę Obywatelską, a dotyczącego umowy podpisanej za czasu Lecha Kaczyńskiego."

  Dawno nikt tak nie naklamał jak pan.
  Odszkodowanie Gazpromu było za ZAWYZONA i NAJWYZSZA cene gazu podpisane przez Pawlaka na 25 lat(niezaleznie ile by Polska odebrala gazu placila za pakiet).
  Sprawę do sadu skierował prezes PGNIG pan Naimski a on z PO raczej nie ma nic wspólnego.
  Do tego trzeba dodac UMORZENIE przez Pawlaka w 2010r 1.2mlrd zł naleznej Polsce zaplaty za przesyl gazu przez polskie terytorium.

  Czasami warto ruszyc glową skąd PiS ma na WSZYSTKO kase a 5 lat temu PO nie miało na nic.

  14 22
 • ~ 2020-07-01 12:20:23

  Panie franek7.-ODBYŁ WSZYSTKIE KARY!!!

  Moźe POproś opiekunow lub kuratora by ci te proste zdanie jakos ręcznie wytlumaczyli.

  14 19
 • ~ 2020-07-01 12:22:22

  Z Frankiem7 nie warto dyskutować , bo on uważa , że kłamstwo powtarzane 10 razy staje się prawdą . Totalsi dostali przekaz z centrali i jadą równo z różnymi manipulacjami . Mają nas ciemna masę .

  14 31
 • ~Arteks 2020-07-01 12:24:27

  @sympatykzrybnika - dziwi cię to? Tylko 16% osób które zawnioskowało w programie Czyste Powietrze chce jeszcze zamontować u siebie piec węglowy. To świadczy, że nawet najlepsze piece węglowe z podajnikiem, które były hitem 15-20 lat temu stają się na naszych oczach czymś mało popularnym wypieranym przez nowoczesne i czyste dla użytkownika źródła ciepła. Większość Polaków wreszcie chce żyć godniej. Na razie kopalnie mają rację bytu jeśli chodzi o ciepłownie, elektrownie i inne rodzaje przemysłu ale prawdopodobnie to też do 20 lat się zmieni.

  21 9
 • ~ 2020-07-01 12:42:02

  U nas mają zamykać a w Niemczech otwierają , coś mi tu nie pasi . To ci z zachodu jacyś nieekologiczni są . Pewne osoby optują za zamykaniem kopalń, to takie male pytanko ? skąd prąd będziemy brać ? z paneli , albo wiatraków ? a może z pedałowania , to by pewnie jednym osobom pasowało.

  12 26
 • ~Arteks 2020-07-01 12:55:24

  @zak - w Niemczech nikt nie otwiera kopalń bo musieliby sprowadzić... górników z Polski, Korei Północnej, Chin lub Ukrainy. Jeśli w krajach zachodu ludzie od dziesięcioleci nie używają pieców węglowych aby się nie brudzić, tym bardziej nikt nie chciałby pracować na kopalniach. W Niemczech otwarto elektrownię na węgiel, a nie kopalnię.

  20 11
 • ~ 2020-07-01 13:11:10

  No niestety Panie Arteks znów mija sie pan z prawdą.
  W RFN jakies 2lata temu wycieli w pień starodawny(ostatni na zach europy)60tys letni las,wysiedlili miasteczko pod budowe nowej kopalni ktora ma byc ukonczona bodajze za 2 lata,tak samo w GB.

  12 14
 • ~rybnikus 2020-07-01 13:11:47

  ~Franek7, perzcież tego chcecie, zamykania kopalń, zapytaj Arteksa.

  9 14
 • ~hub381 2020-07-01 13:20:43

  I kolejny raz Sasin robi tych schleprów w"h..a"a ci bezgrancznie mu ufają.
  Zobaczcie jak się te PSowskie m...y ;zak i Trop lemnga z was się śmieją,nawet na Gliwicką chcą Was wysłać--Obudzcie się puki nie za pózno . UFO 0foj som se ufej !

  14 9
 • ~ 2020-07-01 13:31:23

  @ hub381- ja się śmieję z górników w którym miejscu ? pisz wyrażniej i bez wulgaryzmów , bo nie wiem o co w końcu chodzi . O nową kopalnię na Paruszowcu czy o to by górnicy nie głosowali na PAD ? Pewnie o to drugie , bo jakoś nie słyszałem o zamknięciu jakieś kopalni .

  9 12
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 13:36:11

  Przed II turą wiedzmy o tym

  W bełchatowskiej kopalni i elektrowni
  Atmosfera wśród górników i energetyków robi się coraz bardziej NERWOWA. Wszystko za sprawą coraz częściej pojawiających się doniesień o planach wydzielenia z PGE tzw. AKTYWÓW WĘGLOWYCH i fiasku budowy odkrywki Złoczew. Już w najbliższy piątek, 3 lipca, odbędzie się pierwsza pikieta pod siedzibą koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Protest organizują dwie organizacje zrzeszające związkowców z kopalni i elektrowni: Porozumienie Związków Zawodowych „Miedza” oraz Federacja Związków Zawodowych GK PGE.

  Związkowcy żądają spotkania z premierem, już nie chcą Sasina.
  I co ten biedny premier im przed wyborami powie!!!

  O węglu przestało się mówić, także tym brunatnym.
  No cóż węgiel już jest passe.

  10 7
 • ~rybnikus 2020-07-01 13:41:53

  ~hub381, czy to nie Arteks wysyła palących węglem na Gliwicką. Czyli po co komu węgiel?

  10 8
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 13:51:06

  ~Arteks i ~zak
  Niemiecka RWE* nie chce energii z kontrowersyjnej elektrowni węglowej Datteln, która zyskała w 2019 roku nowy blok numer cztery. RWE zamierza limitować wykorzystanie źródeł emisyjnych i nie chce kupować energii z Datteln 4.

  * RWE AG (do 1990 Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk AG, z niem. „Reńsko-Westfalski Zakład Energetyczny”) – niemiecka spółka energetyczna z siedzibą w Essen, jedna z 30 spółek wchodzących w skład indeksu giełdowego DAX.

  No cóż węgiel już jest passe także w Niemczech.

  8 8
 • ~ 2020-07-01 14:25:37

  Panie "sympatyczny"manipulatorze,proszę wiecej NIE kłamac,bo to bardzo nie ładnie.

  "RWE to niemiecki gigant energetyczny, jedna z największych firm w Europie produkujących energię elektryczną. Koncern ten jest właścicielem kopalni Hambach - jednej z największych na świecie kopalni odkrywkowych węgla brunatnego. Wydobywany w tej kopalni surowiec zaopatruje elektrownię Neurath - drugą na liście najbardziej emisyjnych siłowni węglowych w Europie.

  "Aby wspomniana kopalnia mogła się rozwijać i dostarczać odpowiednią ilość węgla do elektrowni Neurath, koniecznym było stopniowe wycinanie puszczy Hambach, tj. prastarego lasu pierwotnego.

  "Karczowanie lasu często szło w parze z równaniem z ziemią całych miejscowości. Tak było w przypadku wioski Immerath, gdzie konieczne było zburzenie zabytkowej katedry Świętego Lamberta"

  10 9
 • ~Franek7 2020-07-01 14:32:01

  ~aJajupijupijej 2020-07-01 12:20:23
  Panie franek7.-ODBYŁ WSZYSTKIE KARY!!!

  Bzdury opowiadasz. Gdyby odbył wszystkie kary to Adrian nie miał by z czego go ułaskawiać. Dopytaj prawników zanim znowu napiszesz bzdury. Ułaskawił pedofila i tyle w temacie... Kompromitacja jak z ułaskawieniem Mariusza Kamińskiego... swojego kumpla. Pilska to jedyny kraj gdzie skazany za przekroczenie uprawnień zostaje ministrem.

  9 10
 • ~ 2020-07-01 15:08:22

  Panie Franku-czyżbyś był członkiem sądu?
  Twoje niedoinformowanie i nieznajomosc faktów POraża.

  Tak dla pezypomnienia podam ci kilka ulaskawien poprzednikow PAD.
  1.W 1999 roku Kwaśniewski ułaskawił Ptera Vogla, który wcześniej znany był jako Piotr Filipczyński. W 1971 roku skazany został na 25 lat więzienia za morderstwo staruszki na tle rabunkowym. Media nazywały go „kasjerem lewicy”
  2.Jednym z ułaskawionych przez Kwaśniewskiego w 2005 roku był też Zbigniew Sobotka. Były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji był związany z tzw. aferą starachowicką.
  3.Prezydentem, który w ciągu 5 lat ułaskawił 3454 byl Lech Wałęsa. To on przyczynił się do najsłynniejszej sprawy ostatniego ćwierćwiecza, a dokładnie ułaskawienia Andrzeja Z. pseudonim Słowik, czyli jednego z bossów pruszkowskiej mafii
  .4.Prezydent Komorowski w ciagu zalwdwie kilku pierwszych mcy urzedowania ulaskawil 53 osoby,
  Ułaskawił też m.in. zabójcę i osobę, która uchylała się od obowiązku alimentacyjnego.

  To ty franku teraz POrownaj "kaliber" ulaskawienie zabojcow,mafiozow i innych zbirow do ulaskawienia przez PAD Kaminskiego walczacego z tym i mafiami i zbirami.

  10 9
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 15:51:26

  ~aJajupijupijej – To wszystko z kopalnią Hambach, z elektrownię Neurath, z wycinaniem puszczy Hambach i zburzeniem zabytkowej katedry Świętego Lamberta", to prawda, ale RWE otrzymało WSPARCIE federalne sięgające 2,6 mld euro na szybsze odejścia od paliwa tego typu i zmniejszenie swojego zaangażowanie w aktywa węglowe. Niemcy chcą porzucić węgiel w energetyce do 2035 lub 2038 roku.
  Przepraszam za zdaniu złożonym współrzędnie.

  No cóż węgiel już jest passe także w Niemczech.

  8 7
 • ~ 2020-07-01 16:20:36

  Panie sympatyku jesli nie chce pan wrocic do ziemianki lub innej jaskini to prosze sie tak nie obrażać na czarne zloto ktorego masz pod stopami najwieksze zloza w Europie.
  Bo kto i czym wytopi stal np.inox,może energia z niemieckich wiatrakow lub chinskich solarow???
  Co ja wiem to KWK NIE jest emitentem CO2,a bez koksu to niech pan zapomni wogole o lepszej jakosci stali.Bedzie sie pan musial przesiąśc do pojazdu "jaskiniowcow"
  Węgiel ma przed sobą złotą przyszlośc dopoki jakis "sympatyk"nie wymyśli w czym magazynowac energię z tych zeszrotowanych niemieckich wiatrakow.
  Polska powinna po prostu WYPOWIEDZIEC idiotyczny podpisany przez Kopacz pakt klimatyczny gdyż elektrownia na gaz od tej na węgiel emituje TYLKO 10% mniej CO2.
  Pozdrawiam.

  10 7
 • ~artefaks 2020-07-01 16:39:01

  Widać wyraźnie że sekcie pis po wygranej 43:57 kompletnie odbiło .Kompletnie odjechane komentarze i bicie piany Ale jak się wygrywało już 1:27 to tak jest progres.Możecie zaklinać rzeczywistość . Dopisywać krzyżyki na kartach do głosowania przeciwników. Ale tak to nie pomoże. sok z buraka już nie poleci bo zostały same wióry. Wyciśniecie dodatkowo z dwa procent i wygracie doskonałym wynikiem 45:55. Czego z góry góry gratuluję :)

  6 8
 • ~artefaks 2020-07-01 16:45:53

  A tak z ciekawości zapytam. A był w ogóle jakiś plan?
  Przywieźć czarne złoto od przyjaciół moskali z reimportu z Donbasu ?
  Górnicy jak teraz nie dostaniecie jakiejś gwarancji. To kiepsko to widzę .Wypłatę macie 15 ? Czyli 3 dni po przebudzeniu ?

  7 5
 • ~artefaks 2020-07-01 16:48:04

  ~aJajupijupijej
  7 wspaniałych (ułaskawionych) będzie głosowało na swojego wybawcę . W tym pedofil.

  7 8
 • ~sympatykrybnika 2020-07-01 17:51:06

  ~aJajupijupijej
  Wodór zamiast węgla; Technologia jest już znana; Instalacje przemysłowe działają już z powodzeniem w Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Zatoce Meksykańskiej i w USA – tyle w temacie stali.
  Pierwszego lipca 2020 roku został powołany Wieluński Klaster Energii, który ma efektywnie wykorzystywać lokalne zasoby energetyczne w miejscowości Wieluń. Celem przedsięwzięcia jest opracowanie m.in projektów wodorowych i magazynowania energii.
  Ireneusz Zyska – wiceminister klimatu i pełnomocnik OZE powiedział: „Stabilny i zrównoważony rozwój odnawialnych źródeł energii to JEDEN Z PRIORYTETÓW obecnych władz Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, rządu premiera Mateusza Morawieckiego, a także ministerstwa klimatu. Przygotowujemy strategię wodorową, która ma odpowiadać na wyzwania technologiczne zielonej zmiany, której jesteśmy świadkami.” – tyle w temacie magazynowania energii.
  ~aJajupijupijej bez innowacji, nowych technik i technologii wrócimy do ziemianki lub innej jaskini.

  No cóż węgiel już jest passe

  7 6
 • ~Arteks 2020-07-01 18:23:23

  @rybnikus - nie wysyłam na Gliwicką tylko do lamusa. @aJajupijupijej - może masz na myśli węgiel brunatny. A jego wydobycie jest po prostu po wielekroć tańsze. Jedna kopara z jednym pracownikiem wykona taką samą pracę jak u nas 100 górników w podziemnej kopalni. Nie mówiąc o kwestiach bezpieczeństwa.

  8 8
 • ~ 2020-07-01 19:09:33

  Panie Arteks czy kopalnia złota też jest taka zła i niedobra?
  Wegiel brunatny NIE nadaje się do hut i cementowni.
  Wiem że ty byś wolał sprowadzic stal z Chin lub Indii,niech sie tam żółtki trują.
  To podobnie jak z produkcją baz do lekow,respiratorow i maseczek,wszystko przeniesione do Azjii.Ale przyjdzie jakas korona i glupie maseczki w Eurokolchozie są na wagę złota,a wszechobecne plastikowe rekawiczki walaja się po chodnikach i to w kilka lat od ustanowienia przez Eurokolchoz zakazu reklamowek w sklepach.
  Na szczescie niektore kraje po tej zarazie się zreflektowaly i wracają do wlasnej produkcji baz do leków i strategicznych maseczek.(np.Francja)
  Niestety z polskiej Polfy i Polfarmy zostaly tylko PObojowiska i mieszalnie importowanych produktow,bo POprzednicy wszystko wysprzedali.
  Pozdrawiam.

  9 10
 • ~rob78 2020-07-02 07:40:52

  Arteks, rybnikus i aJajupi..coś tam, to jeden troll, może jeszcze jakiś zak do tej jednoosobowej trójcy należy, aż sie dziwie,że komuś chce sie tyle kont zakładać. Admin powinien zrobić z tym porządek.

  3 6
 • ~hub381 2020-07-02 09:44:55

  Górniku -idzie UFO,dej pozur jak cie zrobią w"BAMBUCO"...

  3 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1103