zamknij

Wiadomości

Awaria w Ruchu Jankowice. Górnicy będą musieli odrobić przymusowe wolne. "Przecież ludzie mają plany!"

2023-04-21, Autor: 

Wczoraj w kopalni Jankowice doszło do awarii, w wyniku której część pracowników ma przymusowe wolne. Ten czas będzie musiała odrobić pracą w weekendy. Mamy komunikat Polskiej Grupy Górniczej. To nie spodobało się górnikom.

Reklama

Jak mówi nam Tomasz Głogowski, rzecznik PGG, wczoraj na terenie Ruchu Jankowice doszło do awarii przenośnika taśmowego podstawy zbiorczej. Na razie brak informacji, co do tego się przyczyniło.

Awaria w żaden sposób nie zagraża ani kopalni, ani bezpieczeństwu naszych pracowników i załóg górniczych. Awaria spowodowała jednak konieczność naprawy. W związku z tym wczoraj i dzisiaj załogi robót przygotowawczych i wydobywczych są dniami wolnymi od pracy – mówi Tomasz Głogowski.

Górnicy będą musieli jednak odrobić czas wolny już jutro (22 kwietnia) i 20 maja.

Kopalnia zawarła porumienienie ze wszystkimi organizacjami zawodowymi. Jest to zgodne z regulaminem pracy kopalni. W Żaden sposób załogi nie stracą finansowo na tej sytuacji – zapewnia rzecznik PGG.

To nie spotkało się jednak z przychylną reakcją pracowników, są oburzeni decyzją, która zapadła bez ich zgody. Tłumaczą, że wiele osób miało już jakieś plany na weekendy:

- Źle to zrobili, żałuję że nie mogłem być na spotkaniu. Moim zdaniem powinno być, że ci którzy dzisiaj zostali wycofani lub otrzymali info że mają nie przychodzić do roboty, mieli mieć tzw. postojowe, a kto musiał dzisiaj być - normalnie zapłacić, dodać do tego jakiś dodatek i jutro tak samo i byłoby po kłopocie, a sobota zapłacić tak jak się należy za sobotę. To powymyślali gdzie większość załóg nie wie co ma robić. Wiadomo awarii nie da się przewidzieć natomiast ludzie mają plany, niektórzy dorabiają jeszcze inni się uczą lub gdzieś jadą z rodziną aby wypocząć, a tu ch**j bombki strzelił.

- No tak. Związki w soboty nie pracują! I tu widać że patrzą tylko na siebie! Dziękujemy związkom za prace w soboty płacone jak zwykle dni! Chciałbym również podziękować za to że teraz mamy weekend w czwartek i piątek. I całe szczęście że ‚,prawdziwi górnicy” mieli aż tyle czasu na to żeby zmienić plany! Dziękujemy

- Co to za polityka że w czwortek Ci powiedzą że sobota jest obowiązkowo. A no ja zapomniałem człowiek nie może mieć planów bo gruba ustawia mu życie

 

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 44

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~norton 2023-04-21
  12:54:31

  65 20

  Katastrofa.
  Jednorazowa awaria spowodowało, że dla większości pracowników ich poukładane życie rozpadło się na drobne kawałki. Co więcej - tego nie da się poskładać...
  Ludzie Kopalnia Wam na złość tę awarie wywołała? Troszkę empatii..

 • ~Misio Misiek 2023-04-21
  13:45:59

  61 27

  biedne ryliki, jeszcze im za wolne zapłacić i może jeszcze za spanie w nocy? bo za spanie w robocie dawno im płacimy.

 • ~siarzewski 2023-04-21
  16:02:11

  51 19

  Oj biedne ryle.... Boroki muszą iść do pracy.... Po prostu tragedia....

 • ~przykopa 2023-04-21
  18:48:03

  38 19

  Przypomnijcie ino ile dostały podwyżki ? 42 procent ?
  To po co pracować ?

 • ~corona 2023-04-21
  21:28:30

  9 15

  Kto ma problem? Oczywiście Ci co są już bez urlopu. Bo ten kogo naprawdę zaboli, ma 4 UŻ które napewno wykorzysta.

 • ~medzoown 2023-04-23
  14:50:48

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1543