Kolarstwo górskie

2003-05-26, Autor:
Wczoraj na „Beacie” odbyła się IV edycja zawodów kolarstwa górskiego z cyklu MTB Rydułtowy 2003.

W zawodach wzięło udział 33 zawodników i zawodniczek z naszego regionu. Tym razem dopisała pogoda – było ciepło i słonecznie, dzięki czemu trasa w większej części była sucha, a podłoże twarde. Uczestnicy zawodów mieli do pokonania wielokrotność pętli o długości 2,56 km. W zależności od kategorii wiekowej zmieniała się liczba okrążeń. "Młodzicy" robili dwa okrążenia, "juniorzy młodsi" cztery, "juniorzy starsi" sześć, a zawodnicy startujący w kategorii "elite" musieli przejechać trasę dziewięć razy.
   W kategorii "młodzik" pierwsze miejsce zajął Piotr Brzózka. Drugi był Rafał Gorzelany, a trzeci Daniel Ślęczka. Wszyscy zawodnicy wyścig ukończyli, a Piotr Brzózka z dużym zapasem sił wpadł na okrążenie trzecie razem z juniorami młodszymi i gdyby nie defekt na ostatnim okrążeniu, to mógłby uplasować się za liderem w tej kategorii Adrianem Brzózką.
   W kategorii "junior młodszy" wygrał wspomniany Adrian Brzózka. Na drugiej pozycji uplasował się Michał Misiewicz, a na trzeciej Piotr Kamiński.
   W kategorii "junior starszy" pierwsze miejsce zajął Rafał Pluciński, a drugie Krzysztof Gembicki. Ostatni z zawodników w tej liczącej mało osób kategorii miał wywrotkę, która nie pozwoliła mu na dalsze kontynuowanie wyścigu.
   W kategorii "elite" zwyciężył Krzysztof Bieniek. Drugi był Marcin Dziarski, a trzeci Miłosz Czuba. Zawodnicy z pierwszych trzech miejsc pokazali wysoką klasę utrzymując bardzo wysoką średnią i dając pełen emocji finisz, który rozstrzygnął o miejscach na podium – mówił Paweł Czesuła, organizator zawodów.
   Dodatkowo wręczono nagrody w kategorii "masters". Zwyciężył w niej Jacek Brzózka- ojciec dwóch młodych zawodników, liderów w swoich kategoriach.

Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w niedzielę, 8 czerwca, o godz. 10.00, również na „Beacie” w Rybniku. Szczegółowych informacji udziela organizator imprezy Paweł Czesuła pod nr tel. 604 930 549.