zamknij

Wiadomości

Kawiarnia na deptaku ma dość obostrzeń. Będzie otwierać lokal?

2021-01-11, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Po Wrocławiu i Cieszynie być może nadejdzie Rybnik. Kawiarnia Sweet Home Silesia znajdująca się przy deptaku zastanawia się nad otwarciem lokalu – mimo obowiązujących obostrzeń. Informacja spotkała się z szerokim entuzjazmem internautów i klientów. Zapowiedzieli, że będą wspierać przedsiębiorców.

Reklama

Przedsiębiorcy mają dosyć rządowych obostrzeń. Ich działalność stoi, a wręcz w wielu przypadkach - „zwija się”. Dlatego wyrok, który zapadł WSA w Opolu daje im nadzieję na lepsze jutro. Z treści wyroku sądu wynika bowiem, że rozporządzenie o obostrzeniach jest niezgodne z prawem, a przedsiębiorcy mogą skutecznie walczyć o swoje prawa >>Po wyroku sądu o lockdownie niezgodnym z prawem poszkodowane firmy zacierają ręce. Szykują się pozwy zbiorowe<<

Ich bunt wybuchł we Wrocławiu – tam właściciel postanowił otworzyć klub pomimo obostrzeń. To samo zrobili restauratorzy w Cieszynie. W obu przypadkach interweniowała policja. Czara goryczy zaczyna przelewać się też w Rybniku. Kawiarnia Sweet Home Silesia głośno zastanawia się nad otwarciem lokalu. Nawet opublikowała post w tej sprawie.

- Drodzy klienci, rybniczanie, miłośnicy kawy. Zważywszy na co raz to trudniejszą sytuację w gastronomi, która również nas spotyka oraz rządową pomoc, na którą liczyć nie możemy, pozostaje nam liczyć na samych siebie i na Was. Prosimy, aby pod tym postem wypowiedziały się osoby, które realnie i materialnie są w stanie wziąć w tym udział. Na  chwilę teoretyczny plan brzmi tak: Otwieramy nasz lokal, dla Was. Możecie usiąść przy stoliku i skorzystać z całego menu, oczywiście przy zachowaniu wcześniej już ustalonych wymogów sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, odległość. Wchodzicie w to? - czytamy.

Informacja spotkała się z szerokim entuzjazmem internautów i klientów. Zapowiedzieli, że będą wspierać przedsiębiorców:

- Namówcie więcej przedsiębiorców do równoczesnego otwarcia swych biznesów. Wtedy sanepid się tak obsra z ilością donosów i konieczności kontroli (plus oczywiście wymyślone testy i statystyki), że będą mieli tyle roboty i nie będzie gdzie rąk włożyć, a przy okazji milicji do eskorty zabraknie

 

- To jest chyba wasze być albo nie być...cały dzień śledzę ile się knajp, dyskotek i pensjonatów otworzyło. Szok... Coś pięknego zaczyna się dziać. Trzeba walczyć o siebie, trzeba walczyć o normalność.. Dla was dla nas wszystkich!

 

- Tak, brawo! Otwierajcie się, koniec z tym bezprawiem! Przydałby się na miejscu poseł w razie interwencji sanepidu lub policji, w Cieszynie pomogło - inspektorki po prostu uciekły... Będziemy wszystko nagrywać i niech reszta lokali idzie za tym przykładem

 

- Doskonały pomysł.... W sklepach ludzie się potrafią pozabijać przy stanowiskach, ale w kawiarni czy restauracji ludzie się zarażają. Nie mówiąc już i tym, że nie ma żadnego wsparcia- tylko obiecanki. To, co się dzieje w tym kraju przekracza ludzkie pojęcie. Oczywiście wpadniemy na kawę i pyszne ciacho

 

- 3 x TAK nie ma innego sposobu pokazania dezaprobaty tego co robią z nami te oszołomy a im będzie nas więcej, to nie będą w stanie nas kontrolować i robić nielegalne naloty Policji, to są wasze pieniądze i wasz poświęcony czas na rozwój waszego interesu, nie wolno tego zmarnować.

 

- Po prostu nie wierzę, jasne, że tak! Mam nadzieję, że cały Rybnik weźmie przykład i zacznie otwierać, bardzo kibicuje! Wpadnę na pewno

Jak na razie Sweet Home Silesia głośno zastanawia się nad opcją otwarcia lokalu, jej właściciel obiecał, że jeszcze poinformuje o ostatecznej decyzji. 

- Na prawdę nie spodziewaliśmy się takiego odzewu z Waszej strony! Za co z całego serca dziękujemy! Na obecną chwilę konsultujemy wszystko z prawnikami! Gdy tylko decyzja ostatecznie zostanie podjęta powiadomi Was o tym! W obecnej sytuacji w oczach Rządu my przedsiębiorcy jesteśmy największymi roznosicielami wirusa sami zachodzimy w głowę jak to robimy. Więc obserwujcie nas tutaj, a na pewno nic Wam nie umknie! Czy w Rybniku są jeszcze jakieś lokale gastro chętne do szybszego startu? - czytamy.

Temat podchwycił też Strajk Przedsiębiorców:

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy przedsiębiorcy w Rybniku będą decydowali się na wznowienie działalności mimo obostrzeń?

Oceń publikację: + 1 + 174 - 1 - 74

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~Kurt_Wallander 2021-01-11 08:28:52

  Tylko stan wyjątkowy - w przeciwnym razie, te wszystkie ustawy i rozporządzenia są sprzeczne z konstytucją (mniej więcej) i szkodzą obywatelom a przede wszystkim, gospodarce.

 • ~rzyt 2021-01-11 08:52:54

  A ja nawet nie wiedziałem do dziś, że jest taka kawiarnia.

  @Kurt_Wallander, był podobno nielegalny stan wojenny i ten co go wprowadził zostal prezydentem Polski. Lepiej niech Kaczyński nie robi tego...;)

  P.S. Te "ograniczenia" też mnie wk.. denerwują.

  74 17
 • ~Onyx01 2021-01-11 08:56:59

  Popieram z całego serca. Tylko kretyn nie rozumiem tego iż te wszystkie obostrzenia to wojna. Dziś wojen nie prowadzi się czołgami tylko wykańcza kraje gospodarczo. Przejmuje ich zakłady a następnie zamyka aby mieć łatwe wejście na nowe rynki pozbawione konkurencji. Nie ma żadnej piep..ej pandemii. Ludzie umierają bo nie mają dostępu do służby zdrowia a nie z powodu COVID. Zeszyty z pacjentami na zabiegi pustoszeją bo kolejne nazwiska są wykreślane. Tu jest problem a nie w cholern.ej grypie. Nie rozumiecie tego? Nie widzicie? Większość rybnickich lekarzy wam to powie w zaciszu swoich prywatnych gabinetów. Mało który chce się szczepić bo wie że to rozdmuchany problem ale żaden też nie chce się głośno odzywać żeby nie podpaść. Lekarze masowo robią testy na przeciwciała żeby tylko mieć pretekst do nieszczepienia się. Zdziwilibyście się o kogo chodzi gdybym podał wam nazwiska a są to bardzo znane nazwiska..

  98 72
 • ~spirit-of-the-town 2021-01-11 09:03:00

  Jeśli przyjdzie Sanepid, wystarczy zapytać się o pewną instytucję gdzie panuje zwyczaj degustacji białych wafelków, wpychanych do ust klientów przez jedną osobę. Jeśli te instytucje mogą prowadzić działalność to kawiarnie powinny móc tym bardziej.

  87 65
 • ~Janusz_Cebularz 2021-01-11 09:10:35

  Ja się zastanawiam, dlaczego w dalszym ciągu otwarte są lasy?! Dlaczego rząd nic z tym nie robi?!

  61 47
 • ~Kurt_Wallander 2021-01-11 09:42:45

  Czytam w artykule, że "milicja to, milicja tamto". Porównując to z pracą "niebieskich" w mieście moich rodziców, to nasi niebiescy rybnikersi mają często przymknięte oczy i nie czepiają się jakoś specjalnie 8)

  Oczywiście, to tylko moje doświadczenie bo mnie kiedyś uczyli, że gliniarzom się nie pyskuje :o) Kążdy kto pyszczy, wnet łapie się na drobiazgową kontrolę ;)

  52 8
 • ~Pawel Krys 2021-01-11 09:50:09

  I wiele idiotyzmów PiS -władza nam powymyślała.
  Np. w galerii do obuwniczego nie możesz wejść, bo nie ma wejścia bezpośrednio z podwórza, a do obuwniczego do którego z podwórza można wejść jest otwarty.
  Np Euro-AGD jest zamknięty, ale Media Ekspert już może być otwarty.
  A gdy wiosną było 100 zarażonych dziennie to lasy zamykali. (wirus się tam zapewne ukrywał) za to w kościołach wirusów nie ma!

  75 41
 • ~Franek7 2021-01-11 10:07:30

  No i bardzo dobry pomysł. Na pewno tam pójdę i zostawię wysoki napiwek. Wszystkie te rozporządzenia są nielegalne. Niech się gamonie z PiSu nauczą postępować zgodnie z prawem.

  66 55
 • ~Noname1212 2021-01-11 10:14:00

  Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda Bitwa o lokal z sanepidem i policją to niech zajrzy na fb. profil czujny. Pl
  Wczorajszą akcja w Cieszynie daje sporo do myślenia, w jakim państwie żyjemy, bo co powiedzieć o państwie, które na właściciela lokalu który chce prowadzić gospodarstwo, i walczy o przetrwanie nasyła na niego kilka plutonów policyjnych. (ale pewnie o to chodzi w tej PANDEMI, doprowadzić do upadłości, i przejąć)

  Wczorajszą akcja z Cieszyna:

  Część1: wjazd sanepidu, przyjazd kilku molicjantów, wezwanie posiłków:

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=413462143197932&id=100269138250974

  Część2:przyjazd posiłków, poddanie się milicji, i odjazd
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=504990313795849&id=100269138250974

  31 32
 • ~Arteks 2021-01-11 10:41:04

  Zamknięcie gastronomii to głupota! Jeśli już to można było ograniczyć liczbę korzystających ale nie zamykać całkowicie lokale. Wyrazy wsparcia dla wszystkich prowadzących biznesy gastronomiczne. :)

  60 25
 • ~ 2021-01-11 10:50:25

  do franek lat 7 - czemu kłamiesz? przecież nie przyjedziesz specjalnie z 3miasta do tego lokalu!

  27 12
 • ~zak 2021-01-11 10:56:28

  @ Franek - trójmiasto to bastion POwskiej mafii i lewactwa , obojetnie ile goowna wam warszawka podeśle , wy i tak będziecie brać wodę z Wisły i mówić , że mineralną pijecie . Myśle , ze po 17 zaczną obostrzenia luzować , bo faktycznie pewne sektory mogą tego nie wytrzymać .

  37 36
 • ~Arteks 2021-01-11 11:09:01

  @artefakc - jak to, przecież Franek może wsiąść w IC Sobieski i po 6 godzinach być w Rybniku. To już nie czasy kiedy się jeździło całą noc z przesiadką w Katowicach. Natomiast jak otworzą to też pójdę - niech to będzie jakaś oznaka sprzeciwu na zupełnie bezsensowne obostrzenia. Szpitale puste bo nie ma kogo leczyć, owszem sam znam osoby którym covid dał popalić - ale to są ułamki procent. Mam nawet znajomego który mając białaczkę przeszedł covid prawie bezobjawowo! @Kurt - słusznie i tak właśnie zrobiono w Czechach. Były już dwa razy stany wyjątkowe i tylko w czasie ich obowiązywania biznesy były zamknięte. Firmy dostały odszkodowania od państwa, a nie jakieś pseudo-tarcze jak jałmużnę.

  24 27
 • ~@komentarz 2021-01-11 11:25:28

  Zwiększanie kontaktów międzyludzkich prowadzi do większej ilości zakażeń. Spora ilość zakażeń = dalej zamknięte lokale. Umożliwiając takie kontakty przedsiębiorcy sami więc kopią sobie jeszcze większy grób. Wydaje mi się więc kontraproduktywne normalne otwieranie lokalu. Jestem jednak absolutnie za otwieraniem każdej gastronomii na zasadzie odbioru na wynos. Ale wtedy proszę możliwie bez jednorazowych opakowań.

  31 26
 • ~Pawel Krys 2021-01-11 11:37:48

  A restauracja Sejmowa działa w najlepsze!
  I poleca wykwintne dania. A ty suwerenie zdychaj.

  29 23
 • ~ 2021-01-11 11:51:19

  do krys - byłeś? widziałeś?. Udowodnij. Nie powtarzaj fake newsów.

  22 9
 • ~ 2021-01-11 12:50:06

  @komentarz
  A jak niby chcesz zorganizowac jedzenie na wynos bez jednorazowek? Z talerzami maja ludzie przychodzic???

  22 2
 • ~marys76 2021-01-11 13:00:30

  Każdy klient takie przybytku, otwieranego wbrew obowiązującym ZAKAZOM, powinien podpisać oświadczenie, że w razie zakażenie koronawirusem rezygnuje z leczenia w państwowych szpitalach.

  29 28
 • ~Onyx01 2021-01-11 19:34:39

  ~marys76 a z jakiej ku.a racji? A ja nie wyrażam zgody aby z moich składek na opiekę zdrowotną były leczone osoby nie będące członkami mojej rodziny. Chce wyleczyć zęby idę prywatnie, chce zrobić przeswietlenie robię to prywatnie. Chce iść do okulisty idę prywatnie, chce zrobić morfologię robię to prywatnie. Dzieci leczę prywatnie bo mam dodatkowe ubezpieczenie a mimo to odciąga mi się miesięcznie setki złotych i to od 15 lat do ogólnej puli z której wykonywane są zabiegi i miałbym nie być leczony? Odłącz ten telewizor bo wali ci na dekiel.

  14 5
 • ~@komentarz 2021-01-11 21:04:33

  @Benett
  Proponuję wpisać w wyszukiwarkę własnego wyboru np. „szklane pojemniki na żywność”.

  A propos: sprzedający może proponować „wypożyczenie” takich pojemników za kaucję. Klient przychodzi z naczyniem i wymienia je na już umyte wraz z wkładką żywieniową. Jak się chce (unikać śmieci i rozszerzać paletę klientów) to można :). Ale to już temat poboczny do otwierania gastronomii na czas pandemii.

  3 1
 • ~ 2021-01-11 21:29:23

  @komentarz
  Ty oczywiscie z gastronomia, masz tyle wspolnego, ze czasem z niej skorzystasz.

  Jest KRYZYS. Ci ludzie maja noz na gardle a ty kazesz im inwestowac w szklane (niepraktyczne) naczynia, robic klopot gosciom (zwrot) i dodatkowe koszty lokalowi (zatrudnienie kogos, kto to bedzie odbieral, zmywal etc.

  W miejscu w ktorym pracuje jest organizowany najwiekszy na swiecie festiwal pisarzy kryminalow (co roku w lipcu), jest kilka tysiecy ludzi, jakos 2 lata temyu bylo wielkie obyrzenie, ze piwo sprzedawane jest w plastiku. Co ciekawe rk wczesniej nikogo to nie oburzalo - a byli to ci sami ludzie.
  Pizza zawsze jest sprzedawana w kartonach - nie przeszkadza ci to?
  NIe wiem czy nosisz maseczki, pewnie nosisz z aterialu, ale ja im nie ufam -nosze jednorazowki. Miesiecznie zuzywam niecale 2 kartony (100 sztuk), jesli w miejscu w ktorym pracuje mialbym gosci (a nie mam) to jeszcze jeden by zszedl. Takie czasy.

  2 3
 • ~Danuta Kwiatek 2021-01-11 22:14:53

  skoro rząd zamyka wszystko to znaczy wszystko a nie robi wyjątkow,dlaczego np Fokus zamknięty a Tesco otwarte, a koscioły,widzę ze księza robią co chcą i na to mają przyzwolenie np. wczoraj w kosciele w Kłokocinie na mszy o 15 kosciół był cały zapełniony i to jest w porządku,,,,,,,,dlatego nie dziwię sie rzemieslnikom,ze mają już dość ,ileż można ludzi tak traktować

  6 8
 • ~Danuta Kwiatek 2021-01-11 22:21:50

  żal mi Was,wszyscy rzemieslnicy z całego Rybnika,bo nie dość że wasze firmy upadają to jeszcze ,,Panstwo,, moze wam dowalic wysokie kary,przemyslcie dobrze wszystkie argumenty i uważajcie na siebie,może będzie lepiej,oby,,,,powodzenia

  5 2
 • ~Qwety 2021-01-11 22:55:47

  I tak oto się dowędziliśmy, w których lokalach ZYSK, ma priorytet przed ZDROWIEM klienta. Inni grają według reguł i sprzedają na wynos. - tych wspieram.

  7 8
 • ~Zdzisław Czesławski 2021-01-11 23:06:35

  Byłbym na tak, gdyby nie to, że jak to u nas ludzie przyjdą z nosami na wierzchu i bez zachowania dystansu.

  4 7
 • ~Królewna907 2021-01-12 08:55:37

  Danuta Kwiatek - Tesco jest otwarte bo to spożywczy , coś jednak musisz kupić do jedzenia,w innych krajach jest tak samo. A do kościoła idziesz albo nie , jest dyspensa . Jeżeli widzisz , że jest za dużo to zwróć uwagę Proboszczowi.

  4 3
 • ~harrykeogh 2021-01-12 22:58:31

  Tesco itp. Auchany i Carrefoury nie są sklepami spożywczymi. W Szwajcarii jak był lockdown to wszystko oprócz spożywki było wyłączone ze sprzedaży i otaśmowane. Praktycznie połowa ich powierzchni to ciuchy elektronika i jeszcze inne badziewia. W ten sposób te lockdowny wykańczają sklepy a pasą zagraniczne sieci handlowe. I robi to "narodowy" niby rząd. Wszystko powinno być dostępne ale z zachowaniem restrykcji. Tak jak "premier" zapowiadał robiąc strefy. No, ale premier zmienia zdanie co 5 minut . Państwo mamy ze szperplaty a rządzących zza Buga.

  4 3
 • ~Jan Korzeński 2021-02-03 12:07:19

  Profesor Witold Modzelewski mówił że Polska nie jest gotowa finansowo na dłuższy czas w taką zabawę jaką bawi się rząd . Kolega po fachu premiera a pogląd inny i jakby bardziej ludzki .

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3123