zamknij

Wiadomości

Będą nowe obostrzenia? Niedzielski: w środę lub w piątek kolejne decyzje

2022-01-03, Autor: 

Minister Zdrowia zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń, jeżeli trend wzrostu infekcji będzie utrzymywał się na takim samym poziomie. - Będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w piątek – oznajmił w porannej rozmowie RMF FM.

Reklama

Dzisiejszym gościem porannej rozmowy w radiostacji był Adam Niedzielski – szef resortu zdrowia. Jak oznajmił na wstępie, rząd przygotował się do przyjęcia ustawy wyposażającej pracodawców w możliwość weryfikacji statusu zdrowotnego swoich pracowników.

Każdy pracownik będzie mógł wykonać test, który okaże swojemu pracodawcy – powiedział w RMF FM Adam Niedzielski.

Pojawił się też wątek wprowadzenia nowych obostrzeń. Minister zwrócił uwagę, że restrykcje mogą zostać wprowadzone, bo kończy się arsenał związany ze szczepieniem.

Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek mniej więcej 20 tysięcy, czyli cały czas bardzo wysoki, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w piątek - dodał.

Szef resortu nie doprecyzował, o jakie obostrzenia konkretnie chodzi. Wspomniał o rozmowach nt. przyszłości formy nauczania w szkołach.

Inne restrykcje dotyczyłyby np. ograniczenia działalności gospodarczej, czy aktywności w galeriach handlowych.

Jak na razie wszystko wskazuje na to, że pojawią się nowe obostrzenia. Adam Niedzieli w porannej rozmowie wskazał, że ostatniej doby potwierdzono 6422 nowe zakażenia koronawirusem.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 89

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~norton 2022-01-03
  10:49:04

  Myślę, że należy sięgnąć po sprawdzone metody. Zamknąć lasy, parki i cmentarze. W 2020 roku geniusze z zespołu ekspertów tak zrobili i przyniosło to rezultat. Po za tym na cmentarzu pochowani są ludzie którzy umarli na COVID - tak więc ograniczy to kontakt z nimi.
  Grunt, że Sylwester w Zakopanym się odbył i ogniska zarazy przeniosą się na całą Polskę...

 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2022-01-03
  10:52:23

  Dziękuję niezaszczepionym, że dzięki ich ignorancji wchodzimy w kolejny rok z Covidem.

 • ~pilak34 2022-01-03
  11:02:29

  110 5

  Ważne że Kurski zrobił sylwestra Zakażeń i Zenek, Maryla a także pozostali zarobili za odgrzewane kotlety a teraz będą pierdzielić o obostrzeniach ,paranoja

 • ~kogadov 2022-01-03
  11:02:32

  35 45

  bardzo dobrze lockdown najlepiej by bylo wprowadzony, polakow trzeba trzymac krotko, zakaz wychodzenia z domku, obowiazkowe szczepienia, a grochowke przywozic bedzie wojsko

 • ~rudobrody 2022-01-03
  11:30:49

  25 5

  "Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek mniej więcej 20 tysięcy, czyli cały czas bardzo wysoki, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w piątek - dodał."

  A może by tak najpierw zacząć egzekwować te już obowiązujące ?

  Odnoszę wrażenie że aktualnie mamy następującą logikę:
  1. wprowadź ograniczenia
  2. nie egzekwuj wprowadzonych ograniczeń
  3. uznaj że wprowadzone ogranicznia nie przynoszą efektu
  4. wprowadź kolejne ograniczenia bo poprzenie nie przynoszą efektu
  5. powtórz punkty od 2 do 5 ?

  To wygląda torchę jakby ktoś zasiał trawę na pustynii ale jej nie podlewał i dziwił się że nic nie rośnie ale jedyne co zrobił to dalej dosypywał ziarem...
  Jeśli tak to może lepiej byłoby zrezygnować z takiego zasiewu?

  A swoją drogą: Włochy (analogicznie UK czy Francja) robią 1,2 mln testów dziennie i mają jakieś 160 tys zakażeń (czyli 13%). Polska robi 100 tys testów dziennie i ma 15 tys zakażeń. (czyli 15%).
  Ciekawa mamy metodę na ograniczenie liczby zakażeń ;)

 • ~spirit-of-the-town 2022-01-03
  11:34:11

  41 11

  Panie ministrze, a kiedy robicie rządową naradę, która określi ile np w czwartek będzie zakażeń?

 • ~maharadza 2022-01-03
  11:50:16

  72 14

  ~Jedynie Prawdziwy Polak....Witam, chciałbym zauważyć że niezaszczepieni jak i zaszczepieni w jednakowym stopniu są narażeni na zakażenie wirusem jak i na rozpowszechnianie go na innych z tą różnicą że podobno przechodzą lżej(i tego też nie byłbym pewien). A całe to szczucie jednych na drugich ma tylko na celu skłócenie społeczeństwa a jak wiadomo takim narodem łatwiej się rządzi

 • ~pawlmesten 2022-01-03
  11:52:58

  54 7

  Proszę nie nabijać się z Sylwestra w TVP. Wczoraj w reżimowej powiedzieli, że cały świat zazdrości nam takiego Sylwestra marzeń. Myślę sobie że pewnie chodzi o ten trzeci świat.

 • ~Noname1212 2022-01-03
  12:36:14

  45 7

  Wina niezaszczepionych.. Haha

  Wpisz w wyszukiwarkę jakiś kraj covid np.
  Grecja covid

  Wyskakują statystyki i wykresy, można bardzo szybko sprawdzić co i jak w którym kraju... I co się dzieje: kraje zachodu Francja,Włochy, Grecja, Portugalia, i inne poziom wyszczepiena między 65-85%, i statystyki zachorowań ostatni mocno wystrzeliły w górę, i mocno przekroczyły wszystkie wcześniejsze fale.

  Więc coś jest nie tak z tymi szczepieniami.. Przecież miały nas uratowac
  ------

  Hiszpanska grypa -ostatnio pisali nawet na onecie, iż jest to wynik nieudanego. Eksperymentu szczepień na żołnierzach, w pewnej bazie wojskowej w usa, z której to Ci żołnierze zostali następnie wysłani na wojnę do Europy, rozsiewając zarazę po całej Europie. Zaraza ta po szczepieniach spowodowała więcej zgonów, niż liczba ofiar samej wojny.
  Kartel farmaceutyczny dla zmylenia uwagi Nazwał to później hiszpańską grypą.
  ------
  Czy ta koincydencja nie sprawia, iż zaszczepieni rozsiewajă teraz jakieś grypopodobne coś?!
  ------
  CDA (taki amerykański urząd farmaceutyczny) podał iż testy pcr nie nadają się do testowania chorych na covid.... Czyli przez 2 lata nas oszukiwali
  ------
  I najnowszy news.... W ostatnim czasie w Polsce wyszedł nakaz ograniczania/zakazu sprzedaży amantadyny. (taki tani lek, na którego przepadły już patenty) Teraz okazuje się iż znowu wielkie koncerny światowe wprowadzają lek z amantadyną w składzie, który przebija cena 4krotnie ten tani, którego sprzedaży rządy zakazują.
  ------
  Obecnie jedyna pandemią z jaką. Mamy doczynienia to Pandemia Pieniedzy, która zarabiają mafię farmaceutyczne i sprzedajne rządy.

 • ~adamus85 2022-01-03
  14:03:51

  20 0

  Prawo telewizyjne w natarciu. Wiecie co ja tak naprawdę nie wiem jakie teraz są restrykcje, bo to wszystko ma daty ważności od do jak promocję w sklepach, trzeba patrzeć czy dana cenówka jeszcze obowiązuje, czy będzie obowiązywać. Powoli sądy zaczynają ten argument akceptować, że przy prawie telewizyjnym zwykły obywatel ma prawo nie wiedzieć w jakim dniu jest stan prawny. Dyskoteki były zamknięte, na sylwestra rozumie otworzyli, a teraz jak jest są otwarte czy nie, czy to na tylko ten jeden dzień. Robią z nas głupków i się śmieją, że my tańczymy w rytm jaki wybijają nam kolejnymi konferencjami. W końcu Nieziemski się doigra i przepowiednia Brauna się sprawdzi.

 • ~Anna_W 2022-01-03
  22:08:57

  10 2

  Jak to możliwe, że ten osobnik bez wykształcenia medycznego, który doprowadził do ok. 200 tysięcy ponadmiarowych zgonów Polaków nadal rządzi MZ jak gdyby nic! Czekam na jego lockdown!

 • ~Franek 7 2022-01-04
  09:01:46

  5 2

  Jakiś miesiąc temu w wywiadzie dla redaktora Mazurka w RMFie, pan Niedzielski na pytanie owego redaktora dlaczego rząd nie wprowadza obostrzeń pomimo znacznego wzrostu zachorowań odpowiedział, że z doświadczenia i perspektywy czasu wiadomo już, że lockdowny nie działają…
  I już myślałem, że w końcu zmądrzeli i zrozumieli a tu nagle się okazuje, że nie zmądrzeli.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1648