Wiadomości

Finał kadetów

2002-11-13, Autor:
Podczas minionego weekendu hala sportowa w Boguszowicach zmieniała się w bokserski ring, na którym zmierzyli się najlepsi polscy kadeci.

Od piątku do niedzieli odbył się tu Finał Pucharu Polski Kadetów w Boksie. Udział w zmaganiach wzięło 84 zawodników z 37 polskich klubów z całej Polski. Rozgrywki toczyły się w dwunastu kategoriach. Bardzo dobrze wypadli w nich gospodarze turnieju – kadeci RMKS-u Rybnik, którzy w klasyfikacji drużynowej zdobyli pierwsze miejsce, gromadząc na swym koncie 25 punktów. Drugie miejsce zajęli bokserzy Staru Starachowice (22 punkty), trzecie Walki Zabrze (18 punktów), a czwarte OSiR-u Chojnice (16 punktów).
   Pięciu zawodników RMKS-u Rybnik zdobyło miejsca medalowe. Świetnie spisał się Piotr Buchta (waga 81 kg), który w finale pokonał Roberta Kraskę i tym samym zajął pierwsze miejsce. Taki sam sukces nie udał się jego klubowemu koledze Patrykowi Cichockiemu (waga 45 kg). Rybniczanin przegrał z Januszem Myzykiem z Chojnic i ostatecznie był drugi w swej kategorii. Z kolei na trzeciej pozycji uplasowali się: Kamil Łukaszek, Tomasz Bandachowicz i Marcin Cichocki. Najlepszym bokserem rybnickiego finału został Dawid Szymkiewicz (107 kg), zawodnik Walki Zabrze.
   Dodajmy, że na zawodach gościł Krzysztof Włodarczyk, aktualny mistrz świata wagi lekkociężkiej federacji IBF. Jego terenem jest pochodzący z Boguszowic - Zbigniew Raubo.