Wiadomości

Drugie złoto koszykarek

2004-06-14, Autor:
Koszykarki Szkoły Podstawowej nr 34 w Rybniku okazały się najlepsze podczas finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w mini koszykówce dziewcząt.

W turnieju finałowym, który odbył się 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 w Rybniku rybniczanki najpierw pokonały Szkołę Podstawową nr 38 z Gliwic 45:30, a w meczu o pierwsze miejsce lepsze były od uczennic Szkoły Podstawowej nr 13 z Mysłowic, wygrywając 47:40.
   W meczu o trzecie miejsce SP 38 z Gliwic wygrała ze SP nr 39 z Sosnowca 38:25, która w pierwszym meczu turnieju przegrała z SP 13 z Mysłowic 40:74.
    Trzy najlepsze zespoły otrzymały dyplomy, medale oraz pamiątkowe proporczyki, najlepsza drużyna puchar i pamiątkowe koszulki, a najlepsze zawodniczki swoich zespołów: Natalia Przekop (Rybnik), Agnieszka Nocoń (Mysłowice), Sylwia Pociecha (Gliwice), Paulina Barczak (Sosnowiec) - nagrody rzeczowe. Turniej finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Trzy pierwsze zespoły, choć reprezentowały w tym turnieju szkoły, na co dzień grają w rozgrywkach klubowych. Tu układ w tabeli na koniec sezonu był taki sam jak podczas rybnickiego finału – mówił Marcin Troszka, trener zwycięskiej drużyny.
    Był to ostatni akcent tegorocznego długiego sezonu. Rybniczanki poza dwoma złotymi medalami, wzięły także udział w dwóch ogólnopolskich turniejach: w Jeleniej Górze zajęły 2 miejsce, a w Starachowicach pierwsze.

Punkty dla SP 34 Rybnik zdobyły: Natalia Przekop 19, Oliwia Kabzińska 17, Malwina Szymik 16, Justyna Chrobok 13, Ania Gołyźniak 7, Patrycja Siebel 6, Paula Szymczyk 6, Ania Dziekan 4, Justyna Kaczorowska 4, Daria Gaca 0, Karina Kuczera 0, Dżesika Lubszczyk 0, Sonia Moszkowicz 0, Karolina Płóciennik, Agnieszka Zawadzka 0, Michalina Torebko 0.