Drudzy w grupie

2004-02-09, Autor:
Kadeci TS Volley zajęli drugie miejsce w grupie podczas półfinałów mistrzostw Śląska.

W grupie, w której znalazła się drużyna z Rybnika, były zespoły: Delic Pol Norwid Częstochowa, MMKS Dąbrowa Górnicza oraz TOP Jedynka Bielsko Biała.
   W pierwszym dniu turnieju rybniczanie zmierzyli się z Dąbrową Górniczą. Zawodnicy TS Volley zagrali spotkanie pewnie i zdołali pokonać MMKS 3:0 (25:21, 25:23, 25:11). Drugie spotkanie w tym dniu zakończyło się wynikiem 3:0 dla Częstochowy.
    Następnego dnia drużyna z Rybnika zmierzyła się z TOP Jedynką Bielsko Biała. Była to trzecia konfrontacja tych zespołów w tym sezonie (poprzednie mecze zakończyły się wynikami 3:2 i 3:1 dla Rybnika). Tym razem pierwszego seta wygrali bielszczanie, następne dwa Rybnik, a czwartego ponownie Bielsko. Przy stanie 2:2 mogło zdarzyć się wszystko. W tiebreaku, dzięki dobrej grze całej drużyny, zwyciężyli rybniczanie. W drugim meczu Częstochowa pokonała Dąbrowę Górniczą 3:1.
   W ostatnim dniu rozgrywek było jasne, że z grupy wyszły drużyny z Rybnika i Częstochowy. Mecz między nimi decydował więc o tym, kto zajmie pierwsze miejsce. Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, jednak w trzecim secie częstochowianie zupełnie odskoczyli zawodnikom z Rybnika, a w czwartym pogrążyli ich jeszcze bardziej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla Delic Polu (25:22, 25:27, 25:17, 25:10). W drugim meczu Bielsko pokonało Dąbrowę 3:1.

Drużyna TS Volley Rybnik grała w składzie: Sławomir Kowalczyk (kapitan), Michał Łata, Mateusz Blic, Bazyli Kowalski, Wawrzyniec Bonk, Arkadiusz Woźniak, Michał Potera (libero), Adam Grzelec, Karol Jaciów, Daniel Misztal, Wojciech Pomorski. Trener - Lech Kowalski.

Dzisiaj w Gliwicach rozpoczną się finały.