zamknij

Wiadomości

Byłemu posłowi grozi 8 lat więzienia. „Czuję wściekłość, bezsilność, smutek” - mówi Ewa Gawęda

2023-12-08, Autor: 

Wczoraj (7 grudnia) pojawiła się wiadomość o zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne byłego posła oraz wiceministra Adama G. Polityk usłyszał trzy zarzuty. Jego aresztowanie skomentowała żona polityka, była senator RP, Ewa Gawęda.

Reklama

Przypomnijmy, że wczoraj (7 grudnia) zrobiło się głośno o aresztowaniu byłego posła z naszego regionu Adama G. Najpierw o sprawie poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Później otrzymaliśmy komunikat z Prokuratury Krajowej. Adam G. usłyszał trzy zarzuty.

Na polecenie prokuratora Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach (2 grudnia 2023 roku) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby w śledztwie dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej. Zatrzymani do Adam G. były poseł na Sejm RP oraz Jarosław K. - informuje Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy PK.

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił Adamowi G. trzy zarzuty w tym podżegania i pomocnictwa do wystawiania fikcyjnych faktur VAT kwalifikowane z art. 18 § 2 i 3 kk w zw. z art. 271 § 1 i 3 kk i art. 273 kk, przyjęcia w związku pełnioną funkcją Sekretarza Stanu w Ministerstwie Energii korzyści majątkowej w wysokości ponad 170 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 228 § 1 kk oraz użycia dokumentu poświadczającego nieprawdę kwalifikowane z art. 273 kk.

Adamowi G. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Aktualnie przebywa w areszcie.

Ewa Gawęda: Mam nadzieje, że to zło, które zrobiono Adamowi, wróci do nich

Sprawę na łamach serwisu Onet.pl skomentowała żona byłego już posła, Ewa Gawęda.

Była senator RP jest zszkowana całą sprawą i jak mówi, liczy na to, że zło wróci do osób, które doprowadziły do tej sytuacji. Ponadto Ewa Gawęda wskazuje, że to wszystko jest elementem walki politycznej.

Jestem zaszokowana tym, co się stało, czuję wściekłość, bezsilność, smutek. Jestem zdruzgotana tym, jak w majestacie prawa, używając służb, Pegasusów i naciąganych dowodów można komuś łamać życie. I to w ramach walki politycznej, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Wierzę, że niezawisły sąd odsieje fakty od pomówień. Mam też nadzieję, że ci, którzy za tym stoją, nie pozostaną bezkarni. Jako chrześcijanka nie powinnam tak mówić, ale mam nadzieje, że to zło, które zrobiono Adamowi, wróci do nich, do mocodawców i wykonawców. Przyznaję, długo wierzyłam w sprawiedliwość, ale uważam, że to, co zrobiono mojemu mężowi, to po prostu patologia, szyderstwo — mówiła Ewa Gawęda na łamach onetu.

Warto dodać, że przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi na liście Prawa i Sprawiedliwości zabrakło miejsca dla znanego małżeństwa z naszego regionu. Już wówczas mówiło się, że ma to związek z wkroczeniem do akcji CBA. Pytaliśmy wówczas o tę sprawę, jednak nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Adam G. w ogóle nie wystartował w wyborach, natomiast Ewa Gawęda wystartowała jako kandydat bezpartyjny na senatora. Do ostatnich minut ważyły się losy jej wejścia do senatu.

Próbowaliśmy się skontaktować także z adwokatem Adama G. - Leszkiem Cholewą, jednak póki co, niestety nieskutecznie.

Oceń publikację: + 1 + 42 - 1 - 77

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~ 2023-12-08
  14:08:01

  33 0

  tak myślałem że niewinny

 • ~Franek 7 2023-12-08
  15:16:23

  52 16

  A my Pani Ewo czujemy zadowolenie i satysfakcję, że CBA w końcu wzięła się za złodziejstwo. A co do Pegazusa to jakoś nie słyszałem aby Pani i mąż krytykowali wcześniej działania służb kiedy używano Pegazusa do walki politycznej z przeciwnikami politycznymi. Pani mąż przez osiem lat firmował tą „patologię”, o której Pani pisze więc nie ma co teraz płakać. Mam nadzieję, że szybko go nie wypuszczą i wyrok będzie surowy.

 • ~asla 2023-12-08
  15:22:12

  9 35

  Ludzie siejąc zło i mają zgubne myślenie, jakoby nasiono nie wydało owocu, tu dobrze zasiane, więc i owoc siewca zbierze. Wyrazy wsparcia dla całej rodziny.

 • ~master4k 2023-12-08
  15:45:35

  46 12

  "Jestem zaszokowana tym, co się stało, czuję wściekłość, bezsilność, smutek. Jestem zdruzgotana tym, jak w majestacie prawa, używając służb, Pegasusów i naciąganych dowodów można komuś łamać życie. I to w ramach walki politycznej, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Wierzę, że niezawisły sąd odsieje fakty od pomówień. Mam też nadzieję, że ci, którzy za tym stoją, nie pozostaną bezkarni. Jako chrześcijanka nie powinnam tak mówić, ale mam nadzieje, że to zło, które zrobiono Adamowi, wróci do nich, do mocodawców i wykonawców. Przyznaję, długo wierzyłam w sprawiedliwość, ale uważam, że to, co zrobiono mojemu mężowi, to po prostu patologia, szyderstwo — mówiła Ewa Gawęda na łamach onetu."

  Czy mam rozumieć, że jeśli np. szef CBA inwigiluje takiego Brezję skrzydlatym koniem, to wszystko jest O.K., ale kiedy dokładnie ten sam człowiek miałby inwigilować Pani męża dokładnie tym samym skrzydlatym koniem, to już nie jest O.K.? Może coś przegapiłem, ale nigdy nie słyszałem, żeby Pani mąż rzucił papierami (albo czymkolwiek innym) po wybuchu afery podsłuchowej i odwrócił się od ludzi, którym nieobce są takie praktyki. O komisję sejmową w tej sprawie też jakoś specjalnie nie zabiegał. A co do samego CBA, to tylko przypominam, że jego szefostwo zostało najpierw skazane, a potem ułaskawione, żeby mogło dalej bezkarnie robić to samo, co podobno zrobiło Pani mężowi. O tym, że Pani mąż wcześniej chociaż trochę brzydził się partią, której przez lata wiernie służył, a która postanowiła wdrożyć w Polsce białoruskie standardy też jakoś głucho. Zupełnie jak Bill Clinton, co co prawda palił trawę, ale się nie zaciągał.

  Kojarzy Pani może takie porzekadło z Kalim i krową?

 • ~nutytyty 2023-12-08
  15:54:15

  31 6

  Godni siebie z tego wynika.

 • ~Makao 2023-12-08
  16:13:14

  34 5

  Pani Ewo zalecam spokój i opanowanie. Jeśli mąż jest niewinny to na pewno wkrótce go wypuszczą. Pozdrawiam cieplutko :)

 • ~Czerwony88 2023-12-08
  16:28:47

  29 41

  Franek7 zawsze 1wszy jeśli chodzi o politykę lub kościół. Franek nie popieram PiSu ale posłuchaj co mówił Andrzej L w Sejmie ile łapówki przyjął Donald T od Perszinga itp gdzie jest sprawiedliwość zatłukli chłopa bo miał dowody. Jaka czelność Donald T ma jeszcze mówić na PiS jak sam możliwe więcej zaj.... niż PiSiory. To mnie bawi jak na taką osobę można oddać głos i jeszcze ten pan ma być premierem. Jeszcze większy Pinokio nam się szykuje!!

 • ~Franek 7 2023-12-08
  17:02:40

  32 18

  Kolego Czerwony- znając miłość Kaczyńskiego do Tuska to gdyby ktokolwiek w tym kraju posiadał jakiekolwiek dowody na choćby przejście przez jezdnię w niedozwolonym miejscu przez Tuska to z pewnością już dawno ABW i reszta tych na trzy litery wywlekła by go o 6:00 z łóżka glebę i powiozła w nieznanym kierunku. Lepper za swoje słowa został skazany na rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 20 tys. zł grzywny za zniesławienie w 2001 r. z trybuny sejmowej polityków PO i SLD.
  A póki co artykuł dotyczy polityka jedynie słusznej partii co to krzyczała jacy to złodzieje w tym PO i jakoś nikogo nie skazali. Póki co łapią swoich a to dopiero początek bo polowanie na złodziei dopiero się zacznie…

 • ~moratorek 2023-12-08
  18:14:30

  27 10

  "...Zatrzymani to Adam G. były poseł na Sejm RP oraz Jarosław K. - informuje Łukasz Łapczyński" - już myślałem , że na wodza też jakieś haki są, a tu ........, to jednak ktoś inny.

 • ~Czerwony88 2023-12-08
  19:15:22

  23 27

  Franeczku7 złodziej złodzieja kryje. Pamiętaj. Tak jak PiS swoich wyborców tak te Twoje PO będzie ci.... Ciebie. Pozdro.

 • ~Franek 7 2023-12-08
  21:02:56

  24 15

  Kolego Czerwony/ mnie nikt nie musi kryć bo nikomu nic nie ukradłem. W odróżnieniu od was bo od ośmiu lat niejaki Zero ze skazanymi kumplami Wąsikiem i Kamińskim kryli wasze złodziejstwa. Myśleliście, że będziecie bezkarni wiecznie ? Teraz trzeba będzie zapłacić cenę ;)

 • ~Czerwony88 2023-12-09
  14:21:27

  7 16

  Franeczku ' od Was, Myśleliście ' powtarzam nie jestem i nie byłem wyborcom nigdy i nie będę PO PiS mylisz pojęcia. A 2ga sprawa nie mówiłem że Ty coś ukradłeś tylko partia PO no chyba że jesteś posłem pod przykrywką. Bo ten portal tu zaczyna przeciekać PO aż śmierdzi tu tymi artykułami. Strona Rybnicka a o mieście jak na lekarstwo same pisane afery itp niczym Onet. Franeczku udanej soboty i nie pij za dużo żeby główka jutro nie bolała. Pozdro.

 • ~ 2023-12-09
  18:05:00

  6 4

  Nie rozumiem , jak będąc członkiem partii można wystartować jako bezpartyjny ? Trzeba być dumnym ze wszystkiego co się w życiu zrobiło. Ja byłem do końca w ochotniczej rezerwie milicji obywatelskiej i się tego nie wstydzę. Należeć do partii i ją POtem porzucać ?
  To PO co się zaPISywała ?

 • ~kopciuch2020 2023-12-09
  19:11:57

  14 0

  A ten potężny baner Grzegorz J na Chwalowickiej kiedy zlikwidują.

 • ~rzyt 2023-12-10
  23:06:28

  1 1

  Czekam na moment jak polityk zagryzie innego polityka. Politycy politykom zgotowali ten los. Kiedyś wydali sejmową zgodę na pegaza i teraz sami "cierpią". To jeszcze nie koniec; impreza dopiero się zaczyna....bo kto by pchał się do polityki za 15 k pln na miesiąc?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4073