Wiadomości

Brąz dla Polaków

2004-09-13, Autor:
Dzięki dobrej jeździe Rafała Szombierskiego (RKM), Polacy wywalczyli trzecie miejsce na mistrzostwach Europy par na żużlu.

Zawody odbyły się w sobotę (11.09) na torze w Debreczynie. Najlepsi okazali się reprezentanci Czech – Bohumil Brhel i Ales Dryml – którzy zdobyli 28 punktów. O tym, kto zajmie drugie miejsce na podium, musiał zdecydować bieg dodatkowy. Do walki o srebro stanęli Rosjanie, Polacy i Węgrzy. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli żużlowcy z Rosji. Drugie miejsce i tym samym brązowy medal zdobyła polska drużyna. Tworzyli ją: Rafał Szombierski, który był w niej najskutecznym zawodnikiem (9 pkt.), Robert Kościecha i Tomasz Gapiński.
    O tytuł mistrza Europy par walczyło siedem zespołów.