Bez zwycięstw

2004-10-04, Autor:
Nieciekawie rozpoczęły sezon w II lidze koszykarki RMKS-u Rybnik. Przegrały bowiem cztery pierwsze spotkania.

W meczu inaugurującym drugoligowy sezon zespół RMKS-u Rybnik we własnej hali zmierzył się z Graczem Starachowice. Do czwartej kwarty rybniczanki utrzymywały kilkunastopunktowe prowadzenie, jednak przegrana czwarta kwarta 6:26 zadecydowała o końcowej porażce drużyny gospodarzy spotkania 61:72. Najwięcej punktów dla RMKS zdobyły Joanna Czajkowska 19 i Karolina Kozak 12.
    Dzień później rybniczanki zmierzyły się w Bytomiu, gdzie bardziej doświadczone w ligowych bojach zawodniczki MOSM-u nie dały większych szans drużynie z Rybnika i zwyciężyły 78:56.
    Trzeci mecz odbył się 1. października w Rybniku, a przeciwnikiem rybniczanek był MLKS Rzeszów, który w ubiegłym sezonie miał aspiracje do grania w I lidze. Choć rybniczanki zagrały o wiele lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach, to jednak większe doświadczenie przyjezdnych zadecydowało o wysokim ich zwycięstwie nad ekipą RMKS-u 93:64. Dla RMKS najwięcej punktów zdobyły: Karolina Kozak 22, Joanna Czajkowska 21 i Małgorzata Malach 10.
    W ostatnim meczu w Gorlicach z tamtejszym GTK miejscowy zespół postawił ciężkie warunki, mimo to, po długiej podróży, w pierwszej połowie toczyła się wyrównana walka. Jednak narastające zmęczenie i kontrowersyjne sędziowanie pozwoliły miejscowym na systematyczne powiększanie przewagi punktowej i odniesienie wysokiego zwycięstwa 97:54. Punkty dla RMKS zdobyły: Karolina Kozak 16, J. Czajkowska 10, Katarzyna Kozak 9, M. Szydłowska 7, A. Droździel, M. Kołodiuk po 4, E. Kosmal i M. Kwiatek po2.
     Następny mecz rybniczanki rozegrają 9. października w hali sportowej MOSiR-u w Rybniku -Boguszowicach, a ich rywalem będzie zespół UKS Krynica. Początek spotkania o godz. 16.30. Wstęp wolny.

Rozgrywki zainaugurował również zespół kadetek RMKS Rybnik. W pierwszym spotkaniu rybniczanki przegrały na własnym parkiecie z drużyną z Głuchołaz 52-73. Najwięcej punktów dla RMKS-u zdobyła Ola Kurdziel – 20.