zamknij

Biznes

Będą nocne autobusy

2006-07-04, Autor: 
Już 1 września ruszy linia autobusowa, o którą od kilku tygodni postuluje rybnicka grupa Pasjonatów Wycieczek Nocnych.

Reklama

Szczegółowy rozkład jazdy nie został jeszcze uzgodniony. Wiadomo jedynie, że nocne autobusy będą jeździły w piątki i soboty o 2.00 w nocy z centrum w kierunku kilku dzielnic Rybnika. Koszt przejazdu będzie wynosił 3 zł (1,50 zł. bilet ulgowy). Na linii tej nie będą ważne bilety miesięczne.

 

Prezydent Miasta, z początku nieubłagany, dziś zaznacza, że autobusy te mają być udogodnieniem nie dla tych, którzy wracają z całonocnych imprez alkoholowych, ale w szczególności dla młodych ludzi, którzy uczestniczą w wielu przedsięwzięciach kulturalnych bądź je organizują. Do tej pory imprezy te kończyły się zwykle przed czasem, gdyż młodzi musieli wychodzić wcześniej, by zdążyć na ostatni kurs. Miejmy nadzieję, że od 1 września nie będzie tego problemu.

 

We wszystkich nocnych autobusach będzie monitoring. O godzinach i trasach kursowania będzie poinformowana również rybnicka policja. Prezydent zaznacza, że projekt zostanie odwołany tylko wówczas, gdy okaże się, że młodzież wracająca z nocnych wypadów nie umie przestrzagać zasad porządku.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~woytas 2006-07-04
  10:27:57

  0 0

  Mlodziez o 2 w nocy z imprez kulturalnych... ?
  Wybory sie zblizaja zdaje sie- a po wyborach wroci normalnosc...

 • ~Marc32 2006-07-04
  10:54:32

  0 0

  Taa..
  Wszystko ładnie ale na wszelki wypadek dopiero od 1 września czyli itak w wakacje gdzy młodzi mają czas i sposobność do beztroskich imprez muszą wracać ost busem lub pieszo .. co bywa niebezpieczne ..
  Ale cóż ..czyżby to gra polityczna pod wybory ..??
  Ciekawe co jeszcze nowego wymyślą żeby znów nabrać wyborców..??

 • ~danone 2006-07-04
  13:53:20

  0 0

  Jestem przekonany, że skończy się tylko na pilotażowym projekcie i autobusy pojeżdżą troszkę czasu i jeśli nie znajdą się zewnętrzni sponsorzy to linia taka upadnie. W żadnym mieście takie linie nie przynaszą zysku i dotowane muszą być z budżetu miasta. Ciekawe, który przewoźnik i za jaką cene zgodzi się na obsługę tej lini, bo obecnie żaden przewoźnik z Rybnika nie posiada odpowiednio wyposażonego taboru(nie chodzi tu o kamery, które zamontowane są w kilku autobusach PKS-u Rybnik). No cóż czas pokaże jak to bedzie, ale znając specyfikę Rybnika to frekwencja nie będzie wystarczająca, by linia sama na siebie zarabiała.

 • ~Arteks 2006-07-04
  18:42:53

  0 0

  Z jednym się zgadzam, że nocna komunikacja powinna być uruchomiona dopiero od września. Ale już się niepokoję jak ZTZ podejdzie do tych postulatów bo jeśli Berger niezbyt umiejętnie zajmuje się komunikacją dzienną to trudno, żeby nocne rozkłady były rewelacyjne. Urząd Miasta przede wszystkim powinien opracować jakąś ankietę dotyczącą pór w jakich ludzie najchętniej chcieliby wracać nocnymi autobusami. Mam nadzieję, że to nie chodzi tylko o jeden kurs ok. 2.00 bo widziałbym wielką potrzebę odjazdów autobusu ok. 0.15 czyli przyjazdu ostatniego pociągu z Katowic skomunikowanego z wieloma pociągami dalekobieżnymi w stolicy województwa (z Warszawy, Wrocławia, Przemyśla i Gdyni). Oby nasze władze miasta wzięły przykład z niewiele większego Bielska w którym są aż trzy nocne linie miejskie. Kursują codziennie, a każda z linii ma po dwa kursy między 0.00 a 4.00. Co do wypowiedzi poprzednika to oczywiście, że nocne kursy są skazane na deficyt ale takimi kategoriami nie można myśleć gdyż zieleń miejska czy domy opieki też są deficytowe, a przecież dla dobra mieszkańców muszą istnieć.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4900