Artus mistrzem

2003-05-13, Autor:
W sobotę, 10. maja, siatkarze Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrali finałowe mecze. Mistrzem Ligi została drużyna AKS Artus z Żor.

O pierwsze miejsce walczyły AKS Artus Żory i Preem Rybnik. Spotkanie to stało na bardzo wysokim poziomie, a zacięta walka toczyła się niemal o każdą piłkę. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze Preemu, którzy wygrali dwa pierwsze sety (25:23 i 25:19). Wydawało się więc, że wszystko jest już przesądzone. Trzeci set rozgrywali także po swojej myśli. Mieli nawet dwie piłki meczowe. Niestety, zaważyły emocje i set zakończył się pomyślnie dla zawodników Artusa (27:25). Dramatyczny przebieg miał kolejny, czwarty set. Tutaj ponownie sprawdziły się żelazne nerwy i spokój siatkarzy z Żor, którzy wygrali go 26:24. O pierwszym miejscu zdecydował więc tie-break, w którym Artus już zdecydowanie pokonał rybniczan (15:8). To był mecz godny finału – powiedział Tadeusz Bonk, komisarz Ligi. AKS Artus zawsze grał bardzo dobrze i zajmował wysokie miejsca w tabeli. Wyróżnić tu należy środkowego Adama Szczepańskiego oraz rozgrywającego Sławomira Mastera. Natomiast rewelacją tego sezonu jest właśnie zespół Preem, nawiasem mówiąc najwyższa drużyna w lidze. Grają oni bardzo ładną siatkówkę, mieli doskonały blok, niemal taki, jak w pierwszoligowych zespołach. Szczególne uznanie należy się managerowi zespołu – Pawłowi Bąkowi, który potrafił skonsolidować zespół i sprawić, że wykazali się tak wspaniałą postawą w rozgrywkach.
   Mimo przegranej Preem będzie reprezentował Rybnik w wojewódzkim finale amatorskiej siatkówki, który odbędzie się 17. maja w Bielsku-Białej. AKS Artus wygrał bowiem ligę żorską i pojedzie do Bielska jako jej przedstawiciel.
   Z pozostałych meczów na uwagę zasługuje mecz o trzecie miejsce pomiędzy Beer Team Rybnik a FOX Pszów. Walka, choć pozbawiona tak wielkiej dramaturgii jak miało to miejsce w ścisłym finale, była bardzo zacięta. Ciekawy pojedynek stoczyły także drużyny Błysk i TKKF Piaski, które walczyły o siódme miejsce. Warto dodać, że oba te zespoły trenują na Piaskach. Nieoficjalnie mówiło się więc, że mecz tak naprawdę toczył się o zwycięstwo w tej dzielnicy Rybnika. Ponadto dużą niespodziankę sprawili siatkarze Albion Team, którzy 2:1 pokonali Olimp, drużynę z którą nie wygrali w całych rozgrywkach. Zdecydowane zwycięstwo odniosła także Dwójka Świerklany - pierwsza drużyna serii B nad Antykiem Rybnik – ostatnim zespołem serii A.
    W tym roku w rybnickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej zagrało łącznie 242 zawodników i 19 drużyn. Teraz siatkarze z parkietu schodzą na piasek. Rozpoczynają się bowiem rozgrywki piłki plażowej. Na następne mecze w ramach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej trzeba będzie poczekać do października.