Drużyny zrzeszone w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej rozegrały pierwszą w tym sezonie kolejkę.

Domel Rybnik rozgromił 3:0 Grom Rybnik.
TKKF Piaski 3:1 wygrał z Jedynką Jankowice.

Grupa B
FOX Pszów bez problemów wygrał 3:0 z beniaminkiem Strzelec Gorzyczki.
Mecz Żelaznej z TOP TE został przełożony, ponieważ obie drużyny uzupełniają jeszcze składy.

Grupa C
O mały włos faworyt grupy – drużyna Preem – przegrałby z debiutującą z Lidze Victorią Radlin. Wynik meczu to 3:2.
Nieruchomości Partner-MORS 3:0 pokonał Natmax V LO.

Grupa D
Ta grupa nazwana została „grupą śmierci”. Już pierwsze mecze zwiastują duże emocje.
Żądło na swej sali pokonało Albion, ale tylko 3:2. Mecz był bardzo zacięty, a prawie wszystkie sety kończyły się na przewagi.
Weterani zawalczyli jedynie na początku pierwszego seta. Później gra toczyła się pod dyktando drużyny Rybnicki Browar, która wygrała 3:0.

Grupa E
Dwójka w meczu otwarcie nie dała szans debiutującej w Lidze drużynie SOL-beat i wygrała 3:0.
Antenka uległa 1:3 zespołowi AZS.