Amatorska siatkówka

2003-11-03, Autor:
Drużyny zrzeszone w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej rozegrały piątą kolejkę, przedostatnią w rundzie eliminacyjnej.

W grupie A Błysk Team z Jastrzębia do zera ograł AZS AWF Rybnik. Drugi mecz zakończył się zwycięstewm drużyny TKKF Piaski nad Nuklidem. Wynik meczu to 3:1. W tej grupie jeszcze wszystko może się zdarzyć. Teoretycznie trzy drużyny mają szanse na awans do I ligi (przypomnijmy, że do I ligi wchodzą dwie pierwsze drużyny z grupy, dwie pozostałe grać będą w II lidze). Są to TKKF Piaski, Nuklid i Błysk. Nuklid musi wgrać swój mecz 3:0 i czeka co pokażą inni. Jeżeli Piaski wygrają w sumie trzy sety w dwumeczu z Błyskiem, wygrywają grupę. Błysk będzie w pierwszej lidze pod warunkiem, że wygra obydwa mecze z Piaskami i straci tylko jednego seta.
Tabela po piątej kolejce: Nuklid – 8 pkt., TKK Piaski – 8 pkt., Błysk Team – 6 pkt. i AZS AWF 5 pkt.
    W grupie B obydwa mecze zakończyły się wynikiem 3:0. Drużyna Expert Team pokonała Żelazaną, a Dwójka Jastrzębie Jedynkę z Leszczyn. Awans do I ligi zapewniony mają „Experci”, którzy nie stracili ani jednego seta. Dwójka, by grać w I lidze, musi na swoim terenie pokonać lidera grupy, co nie będzie łatwe. Tabela po piątej kolejce: Expert Team – 10 pkt., Dwójka - 8 pkt., Żelazna Rybnik – 7 pkt. i Jedynka Leszczyny - 5 pkt.
    W grupie C, tak samo jak w grupie B, drużyny stoczyły trzysetowe pojedynki. UKS Antenka z Leszczyn uległa drużynie FOX Pszów, a TOP TEN z Rybnika pokonał Czarnych Radlin.
Tabela po piątej kolejce: FOX – 10 pkt., TOP TEN – 8 pkt., UKS Antenka – 7 pkt. i Czarni – 5 pkt.
    W grupie D wszystko już się rozstrzygnęło. Do pierwszej ligi weszła drużyna Beer Team, która w tej kolejce pokonała 3:1 AZS Rydułtowy. W drugim meczu Albion Team Rybnik uległ Jedynce z Jankowic 2:3. Mecze szóstej kolejki w tej grupie będą miały charakter towarzyski.
Tabela po piątej kolejce: Beer Team – 10 pkt., AZS – 8 pkt., Albion Team – 6 pkt. i Jedynka – 6 pkt.
    Z drużyn grupy E w I lidze jest już Preem. W szóstej kolejce do zera drużyna ta ograła Olimp. Night Club Żądło uległ 1:3 rybnickiej Budowlance. O tym kto zajmie drugie miejsce w grupie, zdecyduje bezpośredni pojedynek Budowlanki z Olimpem.
Tabela po piątej kolejce: Preem – 10 pkt., Olimp – 8 pkt., Budowlanka – 7 pkt. i Night Club Żądło – 5 pkt.
    W ostatniej grupie F - 3:0 AKS Artus Żory pokonał Dream Team Zabełków. KRS Sokół pauzował. Pierwszoligowcem jest już Artus, a kto będzie drugi, pokaże mecz w Zabełkowie. Sokół, aby awansować, musi wygrać dwa sety. Tabela po piątej kolejce: AKS Artus – 8 pkt., KRS Sokół – 4 pkt. i Dream Team – 3 pkt.