zamknij

Wiadomości

Rybnickie SLD chcę się odmłodzić

2011-04-16, Autor: ww
Miejsko - Powiatowe Koło Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Rybniku ma nowe władze.

Reklama

Byłego już przewodniczącego – Andrzeja Zająca i sekretarza Stanisława Kuźnika zastąpili odpowiednio Andrzej Dąbkowski i Grażyna Graś.

Jakie cele stawiają sobie nowe władze rybnickiego Sojuszu? - W trwających wyborach do rad dzielnic chcemy wprowadzić jak najwięcej naszych kandydatów. Musimy też dobrze przygotować się do jesiennych wyborów parlamentarnych – mówi Andrzej Dąbkowski.

 

Jako cel długofalowy rybnickie SLD stawia sobie odmłodzenie swojego grona - Teraz nie wygląda to dobrze. Policzyłem, że obecnie średnia wieku naszych członków wynosi 54 lata. Chcemy ten negatywny trend zmienić – dodaje przewodniczący Dąbkowski.

 

Przypomnijmy, SLD w Rybniku nie ma swojego przedstawiciela w radzie miasta od 2006 roku. W 2010 roku Sojusz nie wystawił swojego kandydata na prezydenta Rybnika, nie poparł też kandydata Lewicy – Kornela Pająka.Przypomnijmy, SLD w Rybniku nie ma swojego przedstawiciela w radzie miasta od 2006 roku. W 2010 roku Sojusz nie wystawił swojego kandydata na prezydenta Rybnika, nie poparł też kandydata Lewicy – Kornela Pająka. Ostatnim posłem SLD z Rybnika w latach 2001-2005 był Andrzej Zając.

 

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (80):
 • ~olopan 2011-04-16 10:07:04

  "Mam 67 lat, reprezentuje młodą odnawiającą się lewicę i obiecuj, że nie będziemy kraść... we wtorki i czwartki. Dziękuję" :D

  0 0
 • ~Jan R. 2011-04-16 10:38:01

  Lewacka lewica powinna się nie odmładzać tylko po prostu wymrzeć szczęśliwa, że nikt jej nie potraktował w ten sposób jak ona traktowała ludzi po 1945 roku.

  0 0
 • ~Porta 2011-04-16 11:38:09

  Starzy działacze czy to SLD, czy to RAŚ powinni zostać zwyczajnie odsunięci od władzy w swoich organizacjach, bo im tylko szkodzą i kompromitują się nierozumieniem wspołczesnego świata. Niskie poparcie raczej nie dziwi, Śląsk juz od czasow I WŚ był chadecki.

  0 0
 • ~Mohort 2011-04-16 12:25:30

  SLD - jakby to powiedzieć, zakamuflowana opcja sowiecka. Better death than red!!!

  0 0
 • ~ 2011-04-16 12:34:00

  mam konkretne pytanie - kim jest pan Dąbkowski ? Może portal zamieści jego biografię. Wydaje mi się, że kojarzę tego człowieka z dawnych lat. Ale chyba wtedy nosił inne nazwisko. Pewnie mylę się (jak zwykle).

  1 0
 • ~werkk 2011-04-16 12:36:20

  Lepiej późno niż wcale, tylko u Was już byli młodzi to ich wykolegowaliście obiecaliście stołki po wygranych wyborach które dzięki ich pracy wygraliście. Oby Ci młodzi nie byli w wieku 70 lat. bo o 30 latków to raczej będzie trudno. Było to widać na listach wyborczych do R. M. jakie "lokomotywy" ciągły Wasze listy wstyd.

  1 0
 • ~Lurker 2011-04-16 16:53:05

  Starzeją się, a młodych nie ma, bo lewactwo już wymiera!

  1 0
 • ~niezalezny 2011-04-16 20:07:09

  SLD przynajmniej ma świadomość tego że trzeba postawić na młodych czy taka świadomość ma PIS i PO chyba nie skoro wodzowie tych partii z tego co widze już dawno są po 50 - tce, Otóż jak to się ma do do SLD partii kierowanej przez młodego lidera i chyba obecnie jedynego polityka który stara się rozwiązywać realne problemy w przeciwieństwie do PIS i PO które od roku zajmują się Smoleńskiem, Katyniem, Rocznicą Katynia itd... Polska pod rządami prawicy traci swoją szansę rozwojową staje się krajem XIX wiecznych anachronizmów, i to anachronizmów pielęgnowanych i umacnianych w imię ideologii która coraz bardziej przypomina to co działo się w Niemczech w 37 niż z tym czym powinna być.
  Po komentarzach muszę stwierdzić że pasują doskonale do tego co napisałem wcześniej ludzie głosujący dzisiaj na prawicę a to ludzie tworzą partie i trzeba mieć tego świadomość sa największą barierą rozwojową dla Polski, dziś to właśnie SLD trzeba dać szansę.

  0 1
 • ~IBOP 2011-04-16 20:40:44

  Raz sierpem, raz młotem w czewoną hołotę!

  0 1
 • ~niezalezny 2011-04-16 21:09:52

  To tyle co masz do powiedzenia gratuluje, oto praktyczny przykład lobotomii umysłu dokonanego przez Jarkacza R M i sp

  0 0
 • ~kurier 2011-04-16 21:26:56

  SLD to w tej chwili najnormalniejsza partia z najbardziej rozsądnymi ludźmi. PO skompromitowała się kompletną niekompetencją w rządzeniu i brakiem pomysłów na sprawne rządzenie krajem. PiS pod przywództwem Kaczyńskiego stała się zgrają dziwaków. Natomiast biorąc pod uwagę Rybnik to wystarczy poczytać sobie forum to się każdy dowie, nawet nowy mieszkaniec jak mieszkańcy mają dość polityków pokroju Krząkały PO czy Janika PiS. Skręt w lewo się przyda choćby z powodu tego aby zakręcić trochę kurek pieniędzy jaki idzie dla kościoła. Wiele krajów budowało w ostatnich 20 latach drogi, koleje, lotniska, a Polska budowała kościoły, pomniki i kaplice... W Rybniku też drogi wąskie i kiepskie, a kościoły wielkie i na każdym kroku.

  0 0
 • ~inzynier 2011-04-16 23:36:09

  do niezalezny , o jakim rozwoju Polski pod przywództwem SLD mówisz. Chyba ,że masz na myśli prawo do małżeństw homoseksualnych, legalizacja narkotyków,legalna aborcja ,eutanazja.To na początek, a potem? , a potem jakoś to będzie kiedy nas już nie będzie.Lewica już pokazała na co ją stać, 45 lat komunizmu,zadłużony kraj, zrujnowana gospodarka.W okresie tranformacji
  ustrojowej lewica zgodziła się oddać władzę polityczną ale nie gospodarczą.Wykorzystując tym samym okazję aby się szybko uwłaszczyć na majątku państwowym.Przy okazji po drodze było kilka afer typu FOZZ , Starachowicka i inne Sobotki.Naiwny jersteś czy głupiego szukasz?

  0 0
 • ~kurier 2011-04-17 00:32:56

  kolego inzynierze - FOZZ to była afera komuchów razem z solidaruchami. Zresztą potężnych afer które spowodowały zniechęcenie transformacją i solidarnością Polaków było w latach 90. od groma. Sobotka? A co powiesz na aferę podsłuchową, nacisków, hazardową w okresie rządów PiS czy PO? Zawsze kiedy lewica była przy władzy czyli 1993-97 i 2001-05 oddawała państwo w niezłym porządku z dobrym budżetem, a obejmowała rządzenie kiedy finanse były w ruinie, a bezrobocie ogromne. No i tylko lewica jak do tej pory skutecznie powodowała rozwój gospodarczy kraju przez obniżenie podatków i obciążeń dla przedsiębiorstw. Ekonomiczne strefy przemysłowe to również pomysł lewicy. Można zarzucić komunizmowi, że nie dbano o ekologię, że była cenzura. Można zarzucić czasom PRL propagandę i rusyfikację. Ale to solidaruchy doprowadziły do upadku mnóstwa fabryk, kopalń i hut które mogły do dzisiaj pracować gdyby nie wykańczanie ich przez Balcerowicza. Komuna sama się broni jeśli przyjąć dane jakie podał obecny minister Grad. 124 miliardów zł uzyskano z prywatyzacji zakładów pracy w 100% wybudowanych w czasach PRL. Myślę, że jeśli w czasach komuny wyrządzono wiele zła ludziom to już te winy dawno PRL odkupił chociażby przez te wpływy do budżetu. Ze smutkiem stwierdzić można, że solidaruchy które doprowadziły do wielu katastrofalnych decyzji za swoje winy i afery nigdy nie odpowiedziały przed trybunałem stanu, nigdy nie przeprosiły mimo, że wiele fortun powstało na wyzysku i oszustwie.

  0 0
 • ~werkk 2011-04-17 06:32:52

  Ta dyskusja dotyczy działaczy Rybnickiej SLD wiec łatwo zauważyć jaki wiek jest Radnych w Rybniku z PO A ile głosów dostał wymieniony który był lokomotywą na liście SLD (Boguszowice)

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 11:49:50

  Mało to nacięliśmy Rosjan i Ukraińców ? Oraz innych nacji ???
  A Katyń -owszem to było złe ! Ale ci oficerowie powinni bronić kraju z szeregowym żołnierzem . Byliśmy przecież SILNI , ZWARCI I GOTOWI!!! „ Guzika nie oddamy „ !
  Historia pokazała …jak bardzo byliśmy uzbrojeni, można by rzec że „ aż po zęby „ ..w niedokarmione bosonogie dzieci, gazeciarzy – TO BYŁY NASZE KARABINY!!!
  Ale TITANIC płynął dalej ….!!! Przedwojenna ELITA bawiła się na balach , rautach …i za to zapłaciliśmy klęską wrześniową !!!
  „BEREZA KARTUSKA” ośrodek sportowo – wychowawczy dla wybitnych komunistów lub ich sympatyków . Tak takie ćwiczenia hitlerowcy zaadaptowali w swoich „ośrodkach” , a Kościół Katolicki od chwili uznania wiary katolickiej za uniwersalną pochłaniał miliony ofiar dzięki krucjatom , czy działaniom Świętej Inkwizycji – czystej ludzkiej zawiści „ W IMIĘ BOGA” - a wszystko pod patronatem Kościoła.
  Odkąd istnieje Świat zawsze były mordy , nieprawości w imię tych czy innych idei choć komunistów nie było! I można by tak się biczować historią do końca Świata ! Nigdy nie było i nie będzie ustroju , światopoglądu , takiej równości by każdemu było dobrze bo bez kozery powiem to byłby czysty komunizm ! Kradną czerwoni ? A biali też się nie bali i brali i … biorą nadal !!!
  To co się kradnie w tzw. szumnie „ DEMOKRACJI „ to kilka budżetów Państwa rocznie !!

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 11:53:36

  Każdy ponoć śpiewać może...Ale pluć nie każdy potrafi!
  Nieraz coś zostaje na brodzie !
  To coś to IGNORANCJA i CIEMNOTA HISTORYCZNA .
  Do książek Panowie !
  Najwięcej plują Ci , co dostali NAJWIĘCEJ !!!
  Tak „Panowie „ z „ Czworaków” , „Suteren” i „ Bezrolni Magnaci” !!!
  Dzieci i wnukowie analfabetów , spadkobiercy śmiercionośnej gruźlicy .
  Tak to ta „KOMUNA” wysłała Was do SZKÓŁ , UNIWERSTYETÓW .
  Tak to „CZERWONI „ dali Wam opiekę zdrowotną , zlikwidowali gruźlicę jako chorobę społeczną .. która odeszła w zapomnienie jak i „wspaniała przedwojenna sprawiedliwość społeczna .” Tak to ich sprawka !! Więcej „ CZERWONI „ budowali na wsiach KLUBY, BIBLIOTEKI , POCZTY , OŚRODKI ZDROWIA , PGR-Y .

  1 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 11:54:54

  Mało to nacięliśmy Rosjan i Ukraińców ? Oraz innych nacji ???
  A Katyń -owszem to było złe ! Ale ci oficerowie powinni bronić kraju z szeregowym żołnierzem . Byliśmy przecież SILNI , ZWARCI I GOTOWI!!! „ Guzika nie oddamy „ !
  Historia pokazała …jak bardzo byliśmy uzbrojeni, można by rzec że „ aż po zęby „ ..w niedokarmione bosonogie dzieci, gazeciarzy – TO BYŁY NASZE KARABINY!!!
  Ale TITANIC płynął dalej ….!!! Przedwojenna ELITA bawiła się na balach , rautach …i za to zapłaciliśmy klęską wrześniową !!!
  „BEREZA KARTUSKA” ośrodek sportowo – wychowawczy dla wybitnych komunistów lub ich sympatyków . Tak takie ćwiczenia hitlerowcy zaadaptowali w swoich „ośrodkach” , a Kościół Katolicki od chwili uznania wiary katolickiej za uniwersalną pochłaniał miliony ofiar dzięki krucjatom , czy działaniom Świętej Inkwizycji – czystej ludzkiej zawiści „ W IMIĘ BOGA” - a wszystko pod patronatem Kościoła.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 11:56:19

  Odkąd istnieje Świat zawsze były mordy , nieprawości w imię tych czy innych idei choć komunistów nie było! I można by tak się biczować historią do końca Świata ! Nigdy nie było i nie będzie ustroju , światopoglądu , takiej równości by każdemu było dobrze bo bez kozery powiem to byłby czysty komunizm ! Kradną czerwoni ? A biali też się nie bali i brali i … biorą nadal !!!
  To co się kradnie w tzw. szumnie „ DEMOKRACJI „ to kilka budżetów Państwa rocznie !!
  Tu sto milionów … tam pięćdziesiąt ..a przekręty po milionie to tzw. „ mała szkodliwość społeczna „ . KORUPCJA to nie wada .. to sposób na biznes. Dziś panuje prawo „ jak ukradniesz z głodu jesteś złodziejem , natomiast jak wyłudzisz i oszukasz to jesteś biznesmenem "

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 11:58:23

  Znowu ministrowie słusznych partii mają wille za granicą ,i konta w zagranicznych bankach .. a tutaj ? Dziki zachód ! Można zarobić na „ Indianach „ ,
  Jaki Państwo ma wpływ na gospodarkę ? Praktycznie niedługo nie będzie mieć rzadnego .!
  Wprost przedwojenne czasy ! Kopalnie oddadzą obcemu kapitałowi ,a gdy będzie źle to górnicy i ich rodziny znajdą się na bruku … i witajcie bieda-szyby ! - PATRZ WAŁBRZYCH!!!!!
  Budownictwo socjalne – praktycznie zerowe ! To przepisami będzie Państwo odzyskiwało socjalne zasoby poprzez zakaz dziedziczenia mieszkania po rodzicach . Te mieszkania z odzysku dostaną Ci co mają pracę …. do czasu aż jej nie stracą ! Bo gdy pracy nie będzie to … WITAJCIE SUTERENY!!!! A mieszkania się sprzeda.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 11:59:38

  Tak samo lasy- również niedługo zostaną sprzedane
  w prywatne ręce . I gdzie dziś są ci Panowie z KOR-u? Propaganda lepsza jak za „ Komuny” - „ SOLIDARNOŚĆ” !!
  Jeden z drugim krzyczy głośno i wyraźnie … prawie zdzierając głos „ SOLIDARNOŚĆ ! SOLIDARNOŚĆ !- a prawa pracownicze coraz skromniejsze , choć zaczęło się od rządów SOLIDARNOŚCI ! I cóż zrobiono? NIC!!! Sprzedaje się to co zbudowała ta „ przeklęta Komuna!!!

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 12:02:03

  Ale i tego w końcu braknie . Nie jestem przeciwna przemianom , prywatyzacji , kapitałom zagranicznym ...ale … no właśnie ale …. Państwo Polskie powinno mieć decydujący pakiet akcji strategicznych firm takich jak energetyka, kopalnia itd. by w czasie kryzysu utrzymać stanowiska pracy i mieć realny wpływ na ceny itp. rzeczy. Dlatego SLD jest potrzebne w Kraju i w Rybniku !
  Jest to jedyna partia Lewicowa i Demokratyczna i jak inne partie nie wstydząca się swych
  korzeni PRL-u , jak i niektóre kontynuatorki przedwojennych partii o których można by dyskutować – nie zawsze dobrze . Tak i SLD nie ma powodu wstydzić się minionych lat .
  To wszystko historia ! Dziś musimy patrzeć w przyszłość , dlatego zapraszam młodych ludzi do współpracy w szeregach SLD w Rybniku bo razem możemy więcej . Potrzebne są nam drogi , przedszkola , mieszkania i nowe miejsca pracy .

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 12:03:06

  A nie teorie spiskowe posła PiS pana Macierewicza . Potrzeba nam młodych ludzi do pracy dla siebie , do pracy na rzecz dzielnicy i miasta . Młodzi wiedzą jaki chcieli by mieć Rybnik , jaką swoją dzielnicę . Zróbmy to razem zmieńmy Rybnik z SLD ! Mamy szansę by to zrobić !!!
  Tu znajdzie się miejsce dla Ciebie ! Zostań w domu i nie szukaj pracy i chleba za granicą - tam zawsze będziesz obcy ! Nie bądź obcy w domu ! Rybnik jest dla ciebie ! RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO !!!

  0 0
 • ~Robin Tell 2011-04-17 12:31:41

  Joasiu łabędzi śpiew. Komuniści rządzili w Rybniku od II wojny. Najwięcej osiągnięć miał przed i powojenny burmistrz Władysław Weber. Dwa zakłady przemysłowe tj. KWK "Jankowie" i KWK "Chwałowice" są dziełem Niemców. Pochodną tego jest elektrownia "Rybnik" i to one wyznaczają kierunek rybnickiej gospodarce. Nie mamy przemysłu lekkiego, nie mamy zakładów związanych z motoryzacją i lotnictewm ani innymi ciekawymi branżami. Do tego walnie przyczynili się komuniści. Droga Joasiu być może jesteś młodą osobą i nie wiesz jak działała gospodarka komunistyczna, nie możesz wiedzieć gdzie w górach i nie tylko stoją wille wybudowane z materiałów ukradzionych z komunistycznych zakładów pracy i wybudowane rękami robotników, którym dniówki płacono z kasy tychże zakładów. Nie możesz wiedzieć, że brak bezrobocia związany był z tym, że osiedle mieszkaniowe budowano 10 i więcej lat, kiedy dzisiaj jest budowane 2 lub 3 lata. Wszyscy wtedy mieli pracę a telewizora nie można było sobie kupić, bo jego cena uciekała co miesiąc itd. itp. jak chcesz jeszcze czegoś się dowiedzieć to mnie zapytaj. Napieralski ani Olejniczak ci tego nie powiedzą.

  0 0
 • ~niezalezny 2011-04-17 12:35:59

  Do kolegi inzynierka To jak rządzi prawica w jakimś wycinku widać w Rybniku, rozwój miasta na kredyt, permanentne zadłużanie go, marnotrawienie środków publicznych z wysokich podatków na odsłanianie to kolejnych tablic i pomników , zatrudnianie w UM znajomych i bliskich rodzin. Do tego sięganie do płytkich kieszeni mieszkańców w postaci wysokich opłat choćby np za wodę. Zero starań o stworzenie rynku pracy poza górnictwem co będzie za 15 / 20 lat Pomimo że jestem krytyczny wobec Fudalego to jednak jego rządy są niczym wobec wyczynów prawicy zwłaszcza dawnej AWS UW a obecnie PO i PIS: afera FOZZ gdzie zamieszani byli ludzie z kierownictwa PC została przedawniona ktoś kto myśli musi się zastanowić skąd co chwila powstawały partie prawicowe niczym grzyby po deszczu przecież założenie partii i budowa jej struktury wymaga niemałych nakładów utrzymywanie biur, prowadzenie kampanii wyborczych , akcje marketingowe itp, a najdziwniejsze jest to że elity solidarnościowe nigdy praktycznie nie przepracowały uczciwie w żadnej firmie no chyba że mamy na myśli rady nadzorcze spółek skarbu państwa. Dlatego pytam się skąd brały się na to pieniądze?

  0 0
 • ~niezalezny 2011-04-17 12:47:11

  Masz racje wiele zakładów w Rybniku wybudowali własnie w Rybniku ci znienawidzeni przez PIS Niemcy, warto aby o tym pamiętali mieszkańcy dostając przelew każdego miesiąca, bo gdzie by dzisiaj pracowali może w Angli na zmywaku, prawda jest jednak taka że wiele z tych zakładów np EMa była już unowocześniana za PRLu, Solidarność tymczasem dalej traktuje Śląsk jak swoją wewnętrzną kolonię, zero inwestycji i ściąganie haraczy w postaci podatków.

  0 0
 • ~werkk 2011-04-17 13:21:30

  Joanna27 nikt nie ma nic przeciw młodej lewicy Rybnickiej tylko pokaz mi tam młodego człowieka? Przecież mieli problem z wystawieniem list wyborczych do wyborów na Radnych Rybnika wiec wstawiali na nie ludzi z łapanki same lokomotywy dostawali po kilka głosów. Rybnickie SLD potrzebuje "powiewu świeżości" ale aby to nastąpiło najpierw muszą znaleźć się młodzi ludzie którzy wejdą w szeregi tej partii

  0 0
 • ~inzynier 2011-04-17 13:21:35

  do kuriera i niezaleznego ,jeżeli wszyscy na lewicy mają takie pojęcie jak Wy obaj , a przypuszczam,że zaliczacie się do tych młodszych przedstawicieli.To znaczyłoby ,że "nie" dla lewicy jest w społeczeństwie uzasadnione.Andrzej Dąbkowski jako długoletni działacz PZPR i przewodniczący ZSMP to nie jest "nowa" twarz lewicy tylko odkurzone oblicze.Niezalezny , twierdzisz ,że prawica w Rybniku nie potrafi rządzić? Może Rybnik jest zadłużony, ale kredyty zostały zaciągnięte pod absorbowane przez miasto środki
  unijne wykorzystane na inwestycje właśnie w Rybniku m.in pnad 500 km sieci wodociągowej , czego w Polsce jak do tej pory i na taką skalę nie zrobiło żadne miasto.Po działaniach imć śp.E.Gierka kredyty z lat 70 -tych spłaciliśmy bodajże dopiero w ubiegłym roku.Zapewniam Was ,że A.Dąbkowski już wówczas działał aktywnie.Niezalezny odblokuj sie na informację zewnętrzną z innych źródeł prócz tygodnika "NIE".Nikt nigdy nie udowodnił ,że w aferę FOZZ-u zamieszani byli działacze PC.Sejmowa Komisja d/s nacisków
  działa już tyle lat i nie znalazła niczego coby kładło sie cieniem na działaczch PiS.Natomiast działacze tzw.lewicy byli bardzo zaangażowani w poprawianie ustaw sejmowych poza Sejmem ( afera Rywina), a po aferze "Starachowickiej" 2-óch posłów lewicy poszło siedzieć + jeden z Łodzi za Mercedesa z firankami + Sobotka na 3,5 roku do odsiadki.Nie masz argumentów.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 13:37:30

  Do Robina Tell. ty też pięknie śpiewasz , tylko na fałszywą nutę . Może nie wiem , zgaduję ... ale być może mieszkasz w tych domach budowanych za PRL-u , jaki byłeś szczęśliwy gdy dostałeś mieszkanie .. pamiętasz??? Nie zaciągałeś drogiego kredytu na hipotekę, nie zadłużałeś się PROVIDENCIE by przeżyć następny miesiąc , jak dzisiaj dużo ludzi na około ... co z tego że dziś mieszkania buduje się w ciągu 2-3 lat jak mało kogo stać na nie bo rata kredytowa co miesiąc wynosi ponad 1000 zł ...a ludzie zarabiają średnio 1370 zł miesięcznie netto . Dawniej budowano mieszkania socjalne ... nie miałeś potrzeby brać kredytu. tam gdzie były pola, chaszcze powstały budowlane osiedla B1, B2, B3 , Dąbrówki , Chabrowa itp. Żory sypialnia śląska - a w jednym bloku nie mieszka jedna rodzina tylko porządna wieś . Czy ten ustrój " DEMOKRACJA" potrafi to zrobić ? A co do telewizorów ... moich rodziców było stać by kupić telewizor a utrzymywali się z pracy rąk . Jeśli chodzi o złodziejstwo i pracę w godzinach pracy na prywatnych budowach u przełożonych wystarczy włączyć teraz ten twój nowy telewizor i popatrzeć na programy INTERWENCJA itp. i nic się nie zmieniło... tak jak SOLIDARNOŚĆ głosiła że będzie tak pięknie i nie jest... wiec nie mydl mi oczu.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 14:01:14

  wiadomość do werkk : mam ci pokazać młodego lewicowca ? proszę bardzo " OTO JA" .. i będzie nas więcej :)

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 14:04:31

  wiadomość do werkk : mam ci pokazać młodego lewicowca ? proszę bardzo " OTO JA" .. i będzie nas więcej :)

  0 0
 • ~niezalezny 2011-04-17 14:12:26

  Nie mogę dodać postu a to cenzura w tej "wolnej polsce" no prosze

  0 0
 • ~niezalezny 2011-04-17 14:14:18

  Do inżyniera.
  Widzę że mylisz podstawowe pojęcia i fakty ale od początku Nie twierdzę że Fudali rządzi bardzo źle, choć jestem wobec niego krytyczny o czym pisałem trzeba czytać ze zrozumieniem.
  Po drugie nie wiem skąd u ciebie taka wściekłość na p. Ząbkowskiego co z tego że był w ZSMP z tego co pamiętam to pan Ząbkowski ma własną firmę nie żyje na twój czy mój koszt tak jak to czyni obecna prawica czy PIS obsadzając swoimi ludźmi ciepłe posadki w TV Bielsat to tylko przykład red naczelnym tej telewizji jest córka pana Romaszewskiego czy innym IPNnie, zresztą każdy ma jakąś przeszłość z tego co widzę i piszesz chyba należysz do jakobinów PISu którzy wszystko co było przed 89 r potępiają a nowoczesność kojarzy im się z tępym antykomunizmem ale to taka drobna dygresja.

  0 0
 • ~niezalezny 2011-04-17 14:15:32

  Co do Gierka to mówienie że zadłużał kraj jest zwykłym kłamstwem wtedy nie było darmowych funduszy UNIjnych gospodarke można było rozwijać na kredyt który był jakoś tam oprocentowany wiec z tych kredytów budowano zakłady pracy, lub unowocześniano i modernizowano te które już np tutaj były na Śląsku np KWK EM-a, albo budowano drogi Uniwersytety np U Śl, no i wiele innych zakładów pracy. Dziś to co stworzył Gierek zostało wyprzedane za ułamek wartości a to dzięki panu Lewandowskiemu który w prywatyzowanych zakładach likwidował działy księgowości to jest dopiero afera czemu o tym media nie mówią ale jeżeli jest się z partii gdzie funkcjonariusze mówią „że pierwszy milion trzeba ukraść“ to chyba mówi wszystko Wracając do Gierka miał pecha że w latach 70 tych był kryzys paliwowy który po części utrudnił modernizację kraju, a potem pojawili się krzykacze z solidarności których jedynym celem była walka z komuną której w PL nigdy nie było, ale mieli się świetnie za pieniążki posyłane przez mocodawców z Waszyngtonu i NY mogli się świetnie urządzić.

  0 0
 • ~niezalezny 2011-04-17 14:16:49

  Co do afery Rywina to był to od samego poczatku wymysł gazety wyborczej której jedynym celem było ubicie SLD, w sytuacji kiedy opozycja byłaby na tyle silna by przejąć władzę.
  Co do afery FOZZ to że sprawie ukręcono łeb nie znaczy że nic się nic nie stało patrz to co napisałem poprzednio i odpowiedz mi skąd były pieniądze na tworzenie ogólnopolskich partii i budowę struktur sorry, ale ze składek wysokości 5/10 zł to ledwo na waciki starczy.
  a już na pewno nie na wynajęcie biura w Trójmieście czy Warszawie

  0 0
 • ~ketchup 2011-04-17 14:24:47

  panie inżynierze, w jakich latach zrobiłeś studia? Dziś za drugi kierunek musimy płacić. Budowało się 10 lat, ale budowało się i teraz masz gdzie mieszkać. Dziś przeciętny młody obywatel musi zaciągać w komercyjnych zachodnich bankach kredyty, żeby zakupić jakieś lokum. Odwołujesz się do domów w górach, a dziś kto ma udziały w największych firmach? Prawicowi działacze, uważają, że bardzo dużo zrobili, a za Buzka zamykaliśmy kopalnie. Czym może się poszczycić prawica, jakimi inwestycjami, wszystko się sprzedaje, co było wybudowane i zapłacone przez Obywateli. Co przeciętny obywatel ma ze złodziejskiej prywatyzacji?? Co do Rybnika, to dajmy spokój, pan Prezydent choruje bo są spotkania Rad Dzielnic, pewnie wróci po 18tym. Pan Dąbkowski, może był z ZMP i PZPR no i co z tego. Ma jakiś wyrok? Czy ta partia, czy związek był uznany za niedopuszczalny. Takie były czasy, a zasługi prawicy w zmianach po 90 tym roku są przesadzone.Nie było by zmian gdyby zachód nie dogadał się z Gorbaczowem i nie wpompował kupę pieniędzy w te zmiany . Te zmiany były podyktowane i wymuszone kalkulacjami ekonomicznymi, a do tego wszystkiego dodano ideologię i patos. Wracając do pana Dąbkowskiego, to chwała mu, że zauważa zmiany i chce coś zmienić. Reformuje swoje poglądy, w odróżnieniu do takich osób jak Ty. No cóż, mamy demokrację i każdy ma prawo do własnej oceny sytuacji. Ja wolę żyć w kraju gdzie nie dzieli się Polaków na Kaszubów, Ślązaków -jako ukrytych Niemców itd. Z pochodnaimi też nie chcę biegać

  0 0
 • ~charlie 2011-04-17 14:24:54

  Czy nowi ludzie rybnickiego SLD będą podobnie jak ich guru Grzegorz "leje woda" Napieralski uciekli przed staruszkami? Przypominam http://www.youtube.com/watch?v=0WoFYG1nIWY Nie myślałem, że kiedykolwiek to powiem, ale to już nawet Tusk i Kaczyński są mądrzejsi od niego. Przynajmniej mają jakiekolwiek pojęcie o czymkolwiek. Przecież ta partia to jakiś pomyłka. Może i za Millera były afery, ale przynajmniej człowiek miał jakąkolwiek wiedzę w przeciwieństwie do Napieralskiego, który jest kompletnym głąbem, takim głupkiem jakiego każdy miał w klasie kiedy chodził do szkoły. Tacy ludzie są niebezpieczni. Zero konkretów, ciągle o tym samym o wojnie PO vs. PiS, że SLD jest normalnością, i ciągle ten sam bełkot. Jedynym rozwiązaniem problemów gospodarczych przez SLD to nałożyć podatek na Kościół i zająć się komisją kościelną. Każdy nawet idiota wie, że podatki należy odejmować a nie dodawać. Kościół żyje w normalności to my jesteśmy pod jurysdykcją idiotycznego prawa. To nam powinni te podatki odejmować a nie nakładać je na Kościół. Oni wszystko chcą robić odwrotnie. To ja już wolę tą starą lewicę niż takich idiotów jak Napieralski. Co z tego, że jest młody jak głupi? Już pomijam idiotyczne pomysły w kwestiach obyczajowych. Napieralski, Olejniczak, Arłukowicz, Senyszyn to nieporozumienie. Na prawdę nie myślałem, że to powiem, ale wolę Millera, Oleksego, Czarzastego, Dyducha, Janika bo coś wiedzieli. Głupota jest groźniejsza od afer

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 14:38:01

  charlie 01 tu jest też pomyłka powinno być charlie 00 a nie 01 ... twoja głupota jest większa niż Mont Everest ... jesteś ministrantem czy księdzem ? od kiedy Kościół żyje w moralności? chyba w tej moralności od Pani Dulskiej ... jeśli wiesz o czym pisze . co powiesz o gwałtach , pedofilstwie .. żonach księży ...? i to nazywasz moralnością ? to pokazuje jakim jesteś dobrym katolikiem ... niedouczonym !!!

  0 0
 • ~ketchup 2011-04-17 14:46:02

  Joanno 27 ; bardzo mnie cieszy,że nareszcie ktoś mówi za głosem lewicy, a tym bardziej jeżeli jest to młody głos. Mam już dość dyskusji w konwencji rybnickiego pisu - " jak Ci się coś nie podoba w Rybniku to się wyprowadź" Gdzie są Ci są wszyscy "leśni " radni z co biegali przed wyborami samorządowymi i jakby mogli wyskoczyliby z lodówki. Tak na marginesie to co niektórzy wisieli ze swoimi ze swoimi twarzami na wejściach niektórych rybnickich Kościołów. Czy to nie jest przegięcie?? Mam propozycję dla wszystkich mieszkańców, żeby głosowali w nadchodzących wyborach na naszego jaśnie panującego Fudalego do senatu. W W-wce zgubi się w tłumie, tak jak senator Gruszka, a Rybnik będzie miał szanse na nowe rozdanie. Rybnik nie wytrzyma kolejnych 4 lat, sorry 3,5 lat z takim zarządzaniem i brakiem koncepcji. Panie Prezydencie gdzie są plany, za drogie miliony, odnowienia ul. Powstańców, budowy zakładów lotniczych, haha. Za to mamy kolejne dinozaury za 6.5 tyś zł za 6hektarów. Może, te dinozaury to swoiste pomniki dla najjaśniejszej władzy w Rybniku? Jak rządzą radni w Rybniku POPiS to widać po ostatnim głosowaniu nad zatwierdzeniem zabezpieczenie 800 tysięcy złotych na kolejne plany dla kąpieliska Ruda!!!!!!!!!!!!! To jest skandal, żeby taką kwotę wydawać na same plany, czy ktoś z instytucji kontrolujących (np. prokuratura) nie widzi, że jest to ewidentne nadużycie

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 14:58:28

  ketchup masz rację , to nie są rządy tylko SAMOrządy sami rządzą jak " pijane zające w kapuście" ale to jest nasza wina , nas młodych , że nie bierzemy udziału w życiu publicznym , dzielnicowym i miejskim .... cóż nie chce nam się , dopuszczamy do władzy " mocherowe berety" słuchamy jednego " słusznego radia " ... kropimy się wodą termalna za grube miliony . Tak dajemy im zezwolenie na to co się dzieje ... na puszczanie pary w gwizdek , na koleżeństwo , na puszczanie grubych milionów w błoto... bo jak do tej pory pozwalaliśmy by " głupi krzyczeli " a mądrzy siedzieli cicho ... naszedł czas by " głupi " zamilkli a MĄDRZY zaczęli krzyczeć głośno i wyraźnie .! NIE BÓJMY SIĘ PRAWDY .. KRÓL JEST NAGI !!!!

  0 0
 • ~ketchup 2011-04-17 15:16:57

  Joanno zgadzam się, po za jednym ;) ... nie ma żadnego króla nawet nagiego, jest tylko przerośnięte wyimaginowane ego!! Zapraszam i proszę poleć wszystkim ostatnie spotkanie w dzielnicy Rybnik - Północ!!! Godzina 18.00 poleć wszystkim znajomym w tej dzielnicy. Niech przyjdą i dalej nie milczą!!

  0 0
 • ~inzynier 2011-04-17 15:27:34

  Rybnickiej lewicy nie pomoże nawet operacja plastyczna , a co dopiero odkurzanie starych-nowych towarzyszy.W ostatnich wyborach kolejna sromotna porażka , a Wy na forum swoje.Joanno27 masz rację król jest nagi ,pasuje do lewicy jak ulał.

  1 0
 • ~inzynier 2011-04-17 15:31:49

  do ketchup ponoć ostatnio w wyborach do Rady Dzielnicy Boguszowice os.wszedł lewicowy dinozaur prawie 70 -cio letni, rzeczywiście powiało świeżością.

  0 0
 • ~charlie 2011-04-17 15:40:18

  Pani Joanno jest Pani najlepszym przykładem nowej polskiej lewicy. Nie rozumie Pani tekstu pisanego. Użyłem słowa "normalność" a nie "moralność". Nie pisałem nic o moralności tylko odniosłem się do systemu podatkowego jaki proponuje lewica. A więc zamiast znosić podatki nakłada je na kolejne instytucje co jest wbrew ekonomicznej logice. Za to cieszę się, że nie polemizowała Pani z tezą, że normalność na lewicy odeszła wraz z przyjściem ludzi pokroju Senyszyn czy Napieralskiego. Zrozumcie w końcu, że Kościół nie jest największym problemem jaki męczy ten kraj a są to za wysokie podatki, zbyt duża biurokracja, zbyt rozbudowane prawo. To są problemy a nie Kościół. Poza tym to co Pani napisała to nadużycie. Czy jeżeli napiszę, że Senyszyn to idiotka to stwierdzę, że każdy ateista to idiota? NIE! Podobnie jak większość ateistów to ludzie normalni tak i pedofilia w Kościele nie jest na porządku dziennym. Jak wszędzie tak i w Kościele są patologie, z którymi należy walczyć, ale demonizowanie Kościoła tak jak to robi lewica zakrawa o pewnego rodzaju manię prześladowczą. Ta nowa, młoda lewica nie poprawi sytuacji gospodarczej kraju, bo nie da się jej poprawić pomysłami rodem z SLD. Są wbrew ekonomicznej logice.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 15:41:25

  inzynier ...nie wiem czy masz problemy z czytaniem czy rozumieniem ? może powinieneś zacząć więcej czytać i analizować ? może to by ci pomogło w interpretacji tego co napisałam . Jeśli lewicy nie pomoże operacja plastyczna to demokracji nie pomoże nawet reanimacja ... umrze śmiercią naturalną - przykład : LATA MIĘDZYWOJENNE .... zmieniły się tylko stroje a głupota i ignorancja pozostały takie same .

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 15:54:25

  charlie01 jak sam wiesz , człowiek może się pomylić przy pisaniu tak samo jak przy czytaniu , niestety czasami pomyłki się zdarzają .. co nie oznacza że " nie rozumiem tekstu pisanego" bo musiała bym być analfabetką a nie jestem... jestem młodą osobą z wyższym wykształceniem.
  A co do ciebie to mam poważne wątpliwości , jakie nakrycie głowy nosisz .Bo jak by nie było ... prawda zawsze leży po środku i trzeba umieć przyznać się do błędów i widzieć kupę kamieni pod swymi nogami a nie jeden kamyczek u innych . Jeśli idzie o manię prześladowczą i kulturę działaczy prawicy przede wszystkim PiS-u widać było ich zachowanie w wiadomościach telewizyjnych przed pałacem prezydenckim - i bez komentarza.... a takie pierdoły że prawica i PiS dobrze rządzą można schować między bajki Brzechwy .

  0 0
 • ~charlie 2011-04-17 18:31:47

  Po pierwsze co mnie interesuje jakieś PiS? Po drugie, śmiem wątpić w jakość Pani wykształcenia skoro PiS przypisuje Pani do prawicy. To dopiero nadużycie. Prawicę charakteryzują dwie cechy 1) konserwatyzm obyczajowy, społeczny 2) kapitalizm, czy jak kto woli liberalizm ekonomiczny, gospodarczy. PiS to socjaliści, można ich nazwać narodowymi socjalistami, chociaż mogliby się tutaj kłócić z ONRem o palmę pierwszeństwa. PiS jest partią socjalistyczną o zabarwieniu religijnym. Nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego z PiSem. Uprzedzam, z PO też nie. PO to właściwie trudno gdziekolwiek przypisać bo takiej byle jakiej partii chyba w żadnym kraju nie ma. Prawda nigdy nie leży po środku bo prawda jest jedna, nie było i nie ma kilku prawd. Ja sobie czy opcji politycznej, którą popieram nie mam nic do zarzucenia bo nigdy nie miała wpływu na kreowaną politykę w tym kraju. A jedyne nakrycie głowy jakie noszę to zapewniam Panią czapka w zimie.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 18:46:25

  charlie01 - bardzo cię przepraszam ale unia polityki realnej z liderem panem Korwinem Mikke naprawdę nigdy nie dojdzie do władzy a ich poglądy nawet na księżycu lub w dalszej części galaktyki są nie do przyjęcia . Jeżeli nie rozumiesz i nie docierają do ciebie prawdy oczywiste , to co jest czarne na białym zawsze będziesz pisał banialuki . I daremnie tracę czas na zawracanie Wisły kijem . A co do mojego wykształcenia .. jeżeli w nie wątpisz to cieszę się , że jesteś wierzący ..bo wiara czyni cuda ... wiec może coś cię natchnie i uwierzysz . A co do twojego wykształcenia ... to wątpię by było na wysokim poziomie .

  0 0
 • ~ketchup 2011-04-17 19:01:52

  Joanno, nie ma sensu wchodzić w bezsensowne utarczki, tych panów na forum nie przekonasz do pewnych rzecy i myślenia o przyszłości, swieżosci, nie mówiąć o pozytywnej energii.Każdy inteligentny człowiek widzi jak wygląda Rybnikza za rządów obecnej ekipy i nawet bliska wygrana p. Krzakały nie dała nic do myślenia. tej ekipie. Minęło pól roku od wyborów no i co mamy?? Dinozaury ;-). Pan "inżynier" jest przekonany o swoich racjach, jest zamkniety na świat, pewnie wynika to z tego że poza Rybnikiem mało sie bywało, ale nie mi to oceniać. Poczekajmy do jesieni i róbmy swoje ;-). To trzeba przyznać, że lewica w Rybniku była słaba, ale już się to zmienia ;-). Wszystkim na forum zyczę udanego nadchodzącego tygodnia ;-).

  0 0
 • ~Arteks 2011-04-17 19:19:01

  Nie wiążę się z żadną partią i żadnym politykom nie wierzę, wolę stawiać na ciekawe jednostki z różnych sił politycznych ale muszę coś wytłumaczyć - najpierw inzynierowi. Skakałbym z radości gdyby w ostatnich latach brano kredyty na drogi, nowe fabryki czy przebudowę kraju. Chciałbym jednak przypomnąć, że w latach 90. brano kredyty na przejedzenie, likwidację kopalń, odprawy dla górników czy kolejarzy... To była dopiero paranoja. Po Buzku nic dobrego nie zostało w naszym regionie a po Gierku chociażby Elektrownia Rybnik, nowe osiedla, Wiślanka czy zelektryfikowane linie kolejowe... Gierek zostawił długi i jak na tamte czasy potężne inwestycje za sobą. Kto dzisiaj chciałby na przykład budować nową rafinerię? Teraz do @ketchupa - dinozaury są wszędzie. SLD też nie potrafi się z niektórymi rozejść np. z Oleksym. Ten na zdjęciu też nie wygląda za młodo. Za to z drugiej strony niemowlęta w polityce też niewiele wnoszą - zobaczcie co wyrabiała na tym forum bezrobotna młodzież od Krząkały. Przecież oni w poglądach na rozwój miasta byli bardziej zacofani od prawicowego Fudalego i jego ludzi... @charlie - twój ideał czyli Korwin-Mikke też jest podstarzały i też z niego taki fantasta. Napieralski to przy nim nowa krew. Korwin, Tusk, Kaczyńscy, Pawlak to te same zasiedziałe w polityce i programach publicystycznych starocie od conajmniej 20 lat. Napieralski to jednak ktoś nowy co trzeba lewicy przyznać. Zresztą tak samo jak Pająk tutaj w Rybniku.

  0 0
 • ~wilhelm 2011-04-17 20:51:29

  Bardzo podobają mi się cele SLD - czyli w skrócie: dopchać się do koryta. Znać że pomysłów na rozwój miasta mają tyle co PiS, RAŚ I PO razem wzięte, czyli okrągłe zero. @Arteks pozwolisz że na szybko wymienię osiągnięcia Rzeczypospolitej w latach 90tych: utrzymanie ciągłości spłaty obligacji, oraz ciągłości wypłat emerytur i rent, utworzenie GPW, urealnienie kursu złotego plus dewaluacja z jednoczesnym unowocześnieniem banknotu plus utrzymanie wymienialności waluty, pierwszy etap decentralizacji kraju (reforma administracyjna i wykolejona przez Millera zdrowotna Buzka), stworzenie nowoczesnego i dobrze dokapitalizowanego systemu bankowego, zamiana podatku obrotowego na VAT (to tworzy możliwość opłacalnego produkowania produktów wysoko przetworzonych). No i trzeba było jeszcze powypłacać odprawy wszystkim zwalnianym pracownikom tak jak pisałeś, a to niebagatelna kasa. Tym odprawom zawdzięczasz, że nie mieliśmy Leppera Marszałka Kraju. Tak więc ciesz się że ktoś położył fundament systemowy i dziś powoli i z trudem ale powstają autostrady, których taka komuna przez 45 lat nie dała rady nawet zacząć. Do 2020 będziemy mieli jeszcze gazoport i elektrownię atomową (o ile SLD dalej nie będzie miało nic do powiedzenia). Nie jest tak źle jak się na pierwszy rzut oka wydaje, chociaż dobrze też jeszcze nie jest

  0 0
 • ~charlie 2011-04-17 21:06:22

  Pani Joanno, w pierwszej mojej wypowiedzi dotyczącej tego newsa podałem link. Pani zachowanie jest właśnie adekwatne do linii partii, którą Pani popiera. Zero argumentów, to typowe dla pewnych środowisk politycznych. "ich poglądy nawet na księżycu lub w dalszej części galaktyki są nie do przyjęcia" na szczęście to nie Pani decyduje o tym jakie poglądy są do przyjęcia a jakie nie. W przeciwieństwie do Pani ja każdy swój ogląd potrafię poprzeć argumentami, nawet Pani lider ucieka przed merytoryczną dyskusją bo takich nie posiada. A wycieranie sobie twarzy wykształceniem zdobytym w III RP nie robi na mnie żadnego wrażenia bo warte jest tyle co nic. Każdy socjalista jest dyletantem ekonomicznym i nie ma o gospodarce zielonego pojęcia (jak to ktoś kiedyś powiedział, każdy ekonomista jest liberałem bo inaczej nie byłby ekonomistą). Nie weszła Pani ze mną w żadną merytoryczną dyskusję. Jestem w stanie obalić każdy z punktów programu SLD i obronić każdy z punktów programu UPR-WiP, w przeciwieństwie do Pani. Pani "oczywiste prawdy" przynoszą takie sukcesy jak bankructwa państw vide Grecja, Irlandia, Portugalia a w kolejce czeka m.in. Hiszpania z europejskim guru socjalistów Zapatero. Efektem polityki państwa laickiego jest Francja, która staje się państwem wyznaniowo muzułmańskim zatracając swoją narodową tożsamość. To są realne efekty polityki socjalistów w Europie. O takie państwo walczy lewica w Polsce. Ja takiego państwa nie akceptuje

  0 0
 • ~charlie 2011-04-17 21:22:18

  Arteks mnie nie interesuje czy ktoś ma lat 80 czy 30, czy ma wykształcenie wyższe czy jest po zawodówce. Mnie interesuje czy jest mądrym i dobrym politykiem, a Napieralski nie jest, no niestety nie jest. Dla mnie każdy socjalista będzie kiepskim politykiem niezależnie od wieku czy wykształcenia. Po prostu idee równości jakie oni proponują są po pierwsze niezgodne z naturą człowieka a po drugie zwyczajnie niesprawiedliwe. Pan Janusz Korwin Mikke jest już w takim wieku w jakim jest, młodszy nie będzie, ale uwierz, wczoraj byłem w Warszawie na "Kongresie Nowej Prawicy" i chciałoby się żeby tyle siły mieli inni politycy w Polsce. Poza tym środowiska konserwatywno-liberalne mają w swoich szeregach wybitne młode jednostki jak Lech Walicki, Dobromir Sośnierz, Konrad Berkowicz, Marcin Chmielowski czy Jan Leonkiewicz, którzy realnie wpływają na linię partii, którzy ją tworzą i w niej działają na pierwszej linii a mają od 25- 30 lat i wcale nie trzeba występować w TV żeby tworzyć partię. UPR-WiP tworzą tacy wybitni felietoniści jak Stanisław Michalkiewicz, Michał Marusik, czy Rafał Ziemkiewicz. A kogo mamy na lewicy? Sierakowskiego? trochę bardziej na prawo Michnika i całą GW. A PiS? Nasz dziennik? TRWAM? Radio Maryja? Nie mam nic do dodania

  0 0
 • ~ketchup 2011-04-17 22:24:02

  charlie o1:z całym szacunkiem, ale UPR jest sztuką dla sztuki. Szanuję Twoje przekonania, ale niestety polityka potrzebuje sukcesów, a UPR jest tylko dla utrzymania pozycji jednostki samej w sobie, czyli pana Korwina. Jakie by tu nie padły argumenty nie przekonamy do siebie zwolenników UPR-u, PO, PSL-u, PJN-u( tych dwóch ostatnich w Rybniku nie widzę i dobrze), PiSu tym bardziej nie chciałbym przekonywać bo z tymi osobami nie ma dialogu. Ich zadaniem jest siać grozę. No ale, cóż mamy zrobić, powtarzam kolejny raz , mamy demokrację. Nie warto się tu nawzajem obrażać. Myślę, że to forum służy do wymiany poglądów na dany temat przedstawiony przez redakcję. Nie do obrażania się nawzajem, tylko dla tego, że ma się inne poglądy, anizeli zasugerowane tu przez danego forumowicza. Lewica w odróżnieniu do PiS-u dopuszcza dyskusje i jest otwarta na różne środowiska w Polsce, to dotyczy także Rybnika. Mieszkańcy Rybnika reprezentują różne poglądy społeczne, religijne itd.Nie możemy dzielić mieszkańców na tych co są za PiS-em i całą resztę. Nie możemy cały czas udawać, że w Rybniku jest dobrze, a każde słowa krytyki budzą agresje zwolenników Wszechpanujacego. Dlaczego Rada Miasta zatwierdza kwotę 800 000 złotych na nieokreślone plany. Z tego co wiem to wartość projektu tj. około 10% inwestycji! Niech nam wskaże p. Wiceprezydent jaką ma kwotę zabezpieczoną na tą inwestycję? Lewica w Rybniku z przyjemnością będzie pokazywać swój pomysł na Rybnik. Pozdrawiam p.s. Ryb.oPOzycja jest b.słaba

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 22:39:04

  Charlie01 z takimi ludźmi jak ty nie opłaca się nawet wymieniać jednego słowa... jeżeli uważasz że nie mam argumentów to widać że nie potrafisz czytać ... według mnie jesteś niereformowalny i nie ma co z tobą dłużej dyskutować .. bo szybciej koń nauczył by się czytać niż ty myśleć . Zaopatrywania neofaszystowskie i burżuazyjno - dyktatorskie - wszyscy są źli , czarni na asfalt, żydzi na Madagaskar itp. brednie przerabialiśmy w przedwojennej jedynej i prawdziwej Polsce I nie wyszło nam to na dobre ... jedyne wojsko które nam pozostało prawdziwie polskie to NSZ z pod znaku jaszczurki pod pułkownikiem Bohunem , Bóg honor i ojczyzna - ( współpraca z Niemcami ) sorry ale dziękuję . A co do mojej edukacji w III RP to na pewno jest lepsza od twojej tak znienawidzonej komunistycznej . Widać nawet łopatą ci rozumu do pustej głowy nie nałożyli .... cóż każdego szkoda . A tak na marginesie mój drogi rozmówco Unia Polityki Realnej z panem Korwinem Mikke dała popis sprzedaży po niby realnej cenie w punktach tankowania i bardzo szybko skończyli ... ale na pewno ten fakt ci umknął jak i wiele innych bardzo ważnych faktów. Może trzeba się z tym przespać ... z kulturą Dobranoc .

  0 0
 • ~inzynier 2011-04-17 23:09:02

  do charlie01 i coś narobił, Joanna27 padła i po lewicy.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-17 23:16:42

  inzynier bardzo mi miło że się troszczysz o mnie , wiadomo "inżynier" zobowiązuje .. a siły zbieram na jutro - ja sama w was tylu to sadyzm z waszej strony , ale mimo wszystko jutro znowu stanę do walki zwarta i gotowa :) i co jak co ,ale lewica jak lwica na pewno nie padnie... i pokarzę wam pazurki .

  0 0
 • ~ketchup 2011-04-17 23:25:07

  Joanno: nie jesteś sama ;-). Miłej nocy, a panu inż. - niech przypadkiem nie wychodzi z pochodniami !!

  0 0
 • ~ketchup 2011-04-17 23:27:34

  Joanno- pokażę!! od karania to my mamy prawicowych ;-)

  0 0
 • ~werkk 2011-04-18 06:23:46

  Joanna27 musi być więcej Was Młodych bo to niezbędne aby przejąc władze w Rybnickiej SLD czego Wam młodym życzę.

  1 0
 • ~charlie 2011-04-18 14:50:22

  Ja o jednym a Pani o drugim. Schodzi Pani z tematu. Kiedy zaczyna brakować argumentów, których nadal Pani nie użyła. Ciągłe używanie przez Pani hiperboli w swoich wypowiedziach jest rażące. Twierdząc, że wykształcenie zdobyte w III RP nie jest żadnym powodem do dumy, Pani mi próbuje imputować jakobym napisał, że jest gorszym od tego zdobytego w PRL. Proszę odnosić się do tego co piszę i nie dodawać swoich uwag w stosunku do tego czego nie napisałem. Zrobiła Pani to już w przypadku PiSu jakobym miał z nimi coś wspólnego, na temat Kościoła Katolickiego a teraz robi Pani to odnosząc się do wykształcenia w PRL. Nie podała Pani ani jednego argumentu, w którym wykazałaby Pani wyższość myśli lewicowej nad konserwatywno liberalną. Co do Pana Janusza Korwina Mikke to proszę nie oceniać kogoś kto nie miał szansy zrobić czegoś dla tego kraju. Oceniać to na razie możemy tych, którzy byli u władzy. Aha i jeszcze jedna mała dygresja. II RZ to po Rzeczpospolitej Obojga Narodów największa i najwspanialsza karta naszej historii a była nią dlatego, że mieliśmy świetnie wyedukowane elity, które zostały zresztą potem wymordowane przez socjalistów z jednej strony Niemców a drugiej kolegów Panów Kwaśniewskiego czy Millera czyli bolszewików.

  0 0
 • ~charlie 2011-04-18 14:51:29

  Jeszcze jedno bo rozbawiło mnie to nawiązanie do słów "Bóg, honor, ojczyzna". "Wyjdź z tej sali na korytarz, może spotkasz tam jakiegoś ateistę, zapytaj go o godzinę i licz po ilu słowach zejdzie na temat Boga." Wszędzie musicie nawiązywać do Boga? macie jakieś fobie?

  0 0
 • ~charlie 2011-04-18 14:53:11

  Chodziło oczywiście o II RP a nie RZ :)

  0 0
 • ~Mohort 2011-04-18 18:19:12

  Zauważyłem że ktoś tu ma manię odnośnie swojego wykształcenia. Jakby sam fakt odbycia studiów miał świadczyć o wysokim statusie człowieka i jego życiowym sukcesie. Ale jak to się ma do rzeczywistości?? No chyba że ~Joanna27 jest po jakimś fakultecie w moskwie i z tego powodu czuje niezywkłą dumę i...uprzedzenie. Zdelegalizować sld (pzpr czy kpp jak kto woli)!!!!

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-18 18:32:36

  Mohort , najpierw zwracam się do ciebie - nie zauważyłam bym wywyższała się moim wykształceniem ale powiem szczerze lepsze moskiewskie niż nienieckie, a jeszcze lepsze jak KLU . Najpierw przeczytaj dokładnie o czym pisaliśmy wcześniej i dopiero wtedy się wypowiadaj jeśli masz coś ciekawego i wartego uwagi do powiedzenia , a jeśli nie masz to daruj sobie tą pustą mowę która nikomu i niczemu nie służy .

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-18 18:45:41

  charlie01 - widać słowniczek wyrazów trudnych masz opanowany... więc lepiej go szanuj i nie nadużywaj bo ci się wytrze i zabraknie słów... a wtedy zostanie tylko " eeee...." ale brawo ! choć tu się starasz! A co wykształcenia to czytaj literka po literce C I E B I E W Y K S Z T A Ł C I Ł A K O M U N A na którą tak strasz nie psioczysz , nie wiem ... mam to wyryć w kamieniu byś to w końcu zrozumiał ? Miałeś szansę , której przed wojną byś nie miał.
  Komuna dała ci kaganek oświaty , ale musiał być przeciąg w twojej klasie i trochę światełko przygasło .. a szkoda . Co się tyczy UPR-u to 15 sierpnia 1917 r. utworzono w Lozannie Komitet Narodowy Polski - KPN ... dzisiejszy pan Moczulski . Pierwszym prezesem był pan Roman Dmowski a dołączyły się do niego Sojusz Endecji i Konserwatystów Królewskich zwanych Realistami - Stronnictwo Polityki Realnej .. dziś UPR - Korwin Mikke . Ja bardzo przepraszam ale wtedy i dziś jesteście na marginesie życia politycznego i da Bóg tak pozostanie .. Amen! Wasze poglądy gospodarcze , społeczne to po prostu epoka kamienia łupanego . " Handel wymienny " , " głowy rodziny " " przywrócenie jaskiniowych praw rodziny " itp. bzdety ... Swoimi poglądami o rodzinie sprowadzacie kobiety do parteru ... Gratuluje , najlepiej zacznijcie od swoich rodzin. powodzenia !!!

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-18 18:49:20

  charlie01 - widać słowniczek wyrazów trudnych masz opanowany... więc lepiej go szanuj i nie nadużywaj bo ci się wytrze i zabraknie słów... a wtedy zostanie tylko " eeee...." ale brawo ! choć tu się starasz! A co wykształcenia to czytaj literka po literce C I E B I E W Y K S Z T A Ł C I Ł A K O M U N A na którą tak strasz nie psioczysz , nie wiem ... mam to wyryć w kamieniu byś to w końcu zrozumiał ? Miałeś szansę , której przed wojną byś nie miał.
  Komuna dała ci kaganek oświaty , ale musiał być przeciąg w twojej klasie i trochę światełko przygasło .. a szkoda . Co się tyczy UPR-u to 15 sierpnia 1917 r. utworzono w Lozannie Komitet Narodowy Polski - KPN ... dzisiejszy pan Moczulski . Pierwszym prezesem był pan Roman Dmowski a dołączyły się do niego Sojusz Endecji i Konserwatystów Królewskich zwanych Realistami - Stronnictwo Polityki Realnej .. dziś UPR - Korwin Mikke . Ja bardzo przepraszam ale wtedy i dziś jesteście na marginesie życia politycznego i da Bóg tak pozostanie .. Amen! Wasze poglądy gospodarcze , społeczne to po prostu epoka kamienia łupanego . " Handel wymienny " , " głowy rodziny " " przywrócenie jaskiniowych praw rodziny " itp. bzdety ... Swoimi poglądami o rodzinie sprowadzacie kobiety do parteru ... Gratuluje , najlepiej zacznijcie od swoich rodzin. powodzenia !!!

  0 0
 • ~charlie 2011-04-18 20:33:31

  Znowu to samo. Pani Joanno, niech Pani już lepiej nie wyciąga wniosków z tego co piszę bo to Pani nie wychodzi. Nie zdobyłem wykształcenia w czasach PRL. Nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Historia Unii Polityki Realnej jak widać jest Pani obca. Co prawda szczyciłbym się tym, że tak wybitny polityk jak Roman Dmowski był protoplastą dzisiejszej UPR-WiP, ale niestety nie ma z nią nic wspólnego, podobnie zresztą jak Konfederacja Polski Niepodległej Pana Moczulskiego. Zresztą jak ówczesne UPR mogło wywodzić się od KPN skoro istniały niezależnie i do dzisiaj niezależnie istnieją? KPN powstał w 1979 roku i trwa do dzisiaj a UPR 1987 roku i także trwa do dzisiaj. Nie mają ze sobą wiele wspólnego poza tym, że obie partie są zwolennikami tzw. "dekomunizacji" czyli ujawnieniem wszystkich współpracowników SB i UB z tym, że Pan Moczulski jest nico bardziej radykalny bo UPR-WiP nie chce nikogo skazywać w przeciwieństwie do KPN. Po prostu narodowi należy się pełna wiedza na temat tajnych współpracowników służb bezpieczeństwa PRL i tyle. I w ogóle znowu nie temat Pani pisze.

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-18 21:02:13

  charlie01 - historii trzeba się uczyć , czytać , rozumieć .... ale u ciebie to jak napluć do morza .. wody nie przybędzie . Rozmowa z tobą to jak wiosłowanie po jednej stronie burty .." w kółko Macieju" Jeśli nowa generacja miała by być wychowywana w duchu UPR-u .. podpisuję się obiema rękoma za aborcją .

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-18 21:04:34

  charlie01 - historii trzeba się uczyć , czytać , rozumieć .... ale u ciebie to jak napluć do morza .. wody nie przybędzie . Rozmowa z tobą to jak wiosłowanie po jednej stronie burty .." w kółko Macieju" Jeśli nowa generacja miała by być wychowywana w duchu UPR-u .. podpisuję się obiema rękoma za aborcją .

  0 0
 • ~Mohort 2011-04-18 21:54:15

  Nie no specjalistę od pustej mowy już mamy, i wcale nie chcę Cię zastępować. Śmiech na sali co ty kobieto wypisujesz. Ty chyba bolszewizm masz we krwi. ~charlie01 podziwiam Cię za cierpliwość z jaką odpisujesz tej wyzywającej Kobiecie (w negatywnym znaczeniu tego słowa oczywiście:-).

  0 0
 • ~ 2011-04-18 22:48:31

  Droga Joanno, wyśmiewasz osoby, które studia "robiły" w starszych czasach. Jednak to właśnie Ty robisz mnóstwo błędów ortograficznych. Pewnie ich nie zauważasz, bo teraz młodzież jest "zabezpieczona" różnymi "dys". Jeśli chodzi o meritum, to podzielam częściowo Twoje zdanie. Lewica ma lepszy pomysł na Polskę, ale niestety nie przebije się. Nawet za 100 lat będą im wypominać przeszłość komunistyczną. Pozdrawiam

  0 0
 • ~kurier 2011-04-18 23:57:45

  charlie - piszesz, że prawica na sztandarach ma napisane Bóg honor ojczyzna... Jakie mają znaczenie takie czcze hasła? Ile jest w tym kraju prawdomówności czy uczciwości? To, że ktoś sobie rości do czegoś prawo to jeszcze o niczym nie świadczy. Politycy prawicowi lubią się pokazywać na mszach czy w kościołach ale wcale nie znaczy to, że są wierzący. Z drugiej strony ludzie o poglądach lewicowych wcale nie muszą mieć nic wspólnego z komunizmem i mogą być wierzący. Przy czym zazwyczaj ludzie o poglądach lewicowych są nowocześni i nie dają sobie każdego kitu wcisnąć przez księży. Niedobrze się robi na polską obłude i polski zaścianek myślowy powiązany z kościołem w Polsce. Za granicą kościół jest o wiele bardziej elastyczny a tu dalej XIX wiek.

  0 0
 • ~Grasia46 2011-04-19 14:01:36

  WIĘCEJ POKORY WOBEC OSIĄGNIĘĆ EPOKI REALNEGO SOCJALIZMU W POLSCE. CO BYŚCIE PANIE I PANOWIE SPRZEDAWALI W POLSCE GDYBY NIE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH OJCÓW I MATEK.

  ZAWIEDZIONY RZĄDAMI PRAWICY W POLSCE I W RYBNIKU.

  ZBYSZEK

  0 0
 • ~Grasia46 2011-04-19 14:05:02

  WIĘCEJ POKORY WOBEC OSIĄGNIĘĆ EPOKI REALNEGO SOCJALIZMU W POLSCE.CO BYŚCIE PANOWIE I PANIE PRYWATYZOWALI GDYBY NIE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH OJCÓW I MATEK.

  ZAWIEDZIONY RZĄDAMI PRAWICY W POLSCE I W RYBNIKU

  ZBYSZEK

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-19 22:50:55

  Mohort ty nie odróżniasz socjalizmu od komunizmu , no tak kto cię miał nauczyć ? A o bolszewikach wiesz tyle co o " czerwonym kapturku" z pod stołu się nie wychodzi w wieku 15 lat , bo potem całe życie ma się garba , chyba że jest się karzełkiem w różnym tego słowa znaczeniu . kobieto to możesz mówić do swojej żony - może ona lubi twój żargon , mnie on nie bawi . Hrabia się znalazł ! Tak krew mam czerwoną !!! A ty zieloną , bo piszesz jak ufoludek !

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-19 22:56:56

  Don Tytus, jak się pisze do takich " Gospodarzy " to trochę " BYKÓW" zawsze się puści . Cóż zdarza się to i w rządzie i w sądzie . A jeśli chodzi o 100-lecie to przepraszam , to panowie " Gospodarze" przez swoją butę , głupotę , zawiść " Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie " - To oni puścili nas w zabory i pozbawili Ojczyzny ! Lepiej być socjalistą niż kryminalistą ! Wstydzić się nie ma czego !
  Ci co powinni się wstydzić , krzyczą głośno i daleko... ale byle co. Socjaliści w Senacie nie mają spraw sądowych, czego nie da się powiedzieć o innych. Na koniec powiem ci tak , jak prezydent Warszawy w 1939 roku. Starzyński " Nie za lat 50-siąt nie za 100 , ale dziś widzę Lewicę u władzy " .

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-19 23:09:15

  charlie01 - Rachmistrze tylko by rozliczali , przepełnia was tylko nienawiść. A najlepiej zacząć od siebie . Wiadomo większość szumnie dziś zwanych "opozycjonistów " to byli podstawowi działacze PZPR-u i POP . Ale im nie wyszło, to pozostała tylko jedna droga -" być królem nawet na bezludnej wyspie ... niech się pali , niech się wali ale my u władzy " . Nie smakuje komuna , ani komunistyczne wykształcenie to oddajcie dyplomy , świadectwa .. lub zapłaćcie za nie . Polityka realna - płacisz - masz ! A nie za darmochę i jeszcze kąsać rękę która karmiła ! Pokarzcie że macie " świąteczne atrybuty " ( jaja) .. płaćcie do szkół lub do łopaty. Spełniacie te warunki , to proszę bardzo - jesteście uprawnieni do polityki . A na razie wystrugajcie sobie Pinokia z drzewa , a jeśli to jest dla was za trudne , to proponuję wystrugać ręczną młockarnię - choć to też dosyć złożone i może sprawić wam trochę kłopotów. Ale powodzenia .. może się uda .

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-19 23:17:24

  charlie01 - Rachmistrze tylko by rozliczali , przepełnia was tylko nienawiść. A najlepiej zacząć od siebie . Wiadomo większość szumnie dziś zwanych "opozycjonistów " to byli podstawowi działacze PZPR-u i POP . Ale im nie wyszło, to pozostała tylko jedna droga -" być królem nawet na bezludnej wyspie ... niech się pali , niech się wali ale my u władzy " . Nie smakuje komuna , ani komunistyczne wykształcenie to oddajcie dyplomy , świadectwa .. lub zapłaćcie za nie . Polityka realna - płacisz - masz ! A nie za darmochę i jeszcze kąsać rękę która karmiła ! Pokarzcie że macie " świąteczne atrybuty " ( jaja) .. płaćcie do szkół lub do łopaty. Spełniacie te warunki , to proszę bardzo - jesteście uprawnieni do polityki . A na razie wystrugajcie sobie Pinokia z drzewa , a jeśli to jest dla was za trudne , to proponuję wystrugać ręczną młockarnię - choć to też dosyć złożone i może sprawić wam trochę kłopotów. Ale powodzenia .. może się uda .

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-20 22:58:24

  Jako młoda lewica jestem zaniepokojona działaniami rządu , PO jak i PiS-u w stosunku do Śląska. Panuje jakaś chora fobia w tych partiach , jedni " ukryta opcja niemiecka" , drudzy chcą nam na siłę urządzić " Hanys-Land" ! Śląsk jak wiadomo kopalniami stoi , to kluczowy przemysł tego regionu , z tego i koło tego kręci się nasza gospodarka. To nasz chleb powszedni, Śląsk zawsze żywił Polskę , ratował niejeden budżet państwa w tamtym i w tym okresie. Czarne złoto spływa nie tylko potem ale i krwią górników . Nikt nam nie dopłaca za zapylenie do tony węgla , odwrotnie - to My płacimy jadąc gdziekolwiek za czyste powietrze! Teraz ekipy rządzące chcą nas sprowadzić do roli egipskich fellachów , stworzyć skansen . Prywatyzacja kopalń do tego doprowadzi. Akcje z akcjami już mieliśmy . Uwłaszczenia! Zachodzi tu pytanie : Kto ? Kogo ? Uwłaszczył? Dadzą gwarancje 5-letniego zatrudnienia , Dadzą akcje ! ... warte dziś
  np. 30 tyś. zł! A po prywatyzacji , brak koniunktury , spadek na giełdzie , nawet sztuczny pozwoli jednostkom na wykup tych akcji za 2-3 tyś. zł . No cóż .. powiedzą " wolny rynek" Polityka Realna ! Górnicy ! Stop! Nie dajcie się wykolegować ! Potem będzie za późno ! Mądry polak po szkodzie ! A dlaczego nie przed ? przemysł węglowy nie powinien przechodzić w ręce kapitałów obcych , węgiel to dobro narodowe i powinien zostać jako sektor strategiczny Państwowy. Jak sami dobrze wiecie , już dziś tona węgla jest droższa od waszego życia !

  0 0
 • ~Joanna27 2011-04-20 23:02:22

  Pomyślcie czy potem wasze życie zdrożeje ? Tu zysk będzie ważniejszy od Was! A ilu z Was utrzyma pracę ? Jakie będą zarobki ? Może trzeba zmienić Prezesów , zwiększyć kontrolę nad zarządem ??? Większą odpowiedzialność za pełnienie decyzyjnych funkcji np. majątkowe itp.
  Jeśli chcą się bawić w ciepłych krajach to za własne pieniążki !!! A tu jak pragną ciepełka , to zjazd na 500-600 m i pofedrować !!!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Rybniku?
Oddanych głosów: 1530