zamknij

Biznes

Przypominamy o konkursie dla młodych przedsiębiorców

2012-08-18, Autor: Redakcja
Do końca sierpnia organizatorzy konkursu pt. „Ambasadorowie Przedsiębiorczości” czekają na zgłoszenia biznesmenów z naszego regionu. Konkurs ma pokazać młodych przedsiębiorców, którzy mogą być wzorem pomysłowości, dobrego zarządzania i nie boją się realizować innowacyjnych projektów w naszym regionie.

Reklama

Do konkursu mogą zgłaszać się przedsiębiorcy, którzy nie ukończyli 35 lat, prowadzą firmę nie krócej niż rok, ale nie dłużej niż 5 lat. Działalność zgłoszonych kandydatów musi być prowadzona na Śląsku, w szczególności zaś w naszym regionie (subregion południowo-zachodni).

– Przez konkurs chcemy pokazać, że w naszym regionie są młodzi ludzie, którzy po pierwsze mają innowacyjne pomysły biznesowe, po drugie zaś, mieli odwagę i umiejętności zrealizować je właśnie tutaj. Zamiast narzekactwa chcemy promować pozytywne wzorce, które być może zachęcą innych młodych do działania – opowiada o konkursie jego pomysłodawca – Adrian Grad ze Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży.


Jedną z nagród w konkursie są artykuły i reportaże wideo o laureatach. Po rozstrzygnięciu konkursu, na jesieni br. będziecie mogli je obejrzeć w portalach patronujących konkursowi: Rybnik.com.pl, tuWodzisław.pl, tuŻorytuJastrzebie.pl.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 31 sierpnia. Z regulaminem Konkursu można zapoznać się tutaj.

Projekt pt: „Ambasadorowie Przedsiębiorczości” jest współfinansowany w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy oraz rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Ksenopita 2012-08-18 09:25:24

  Jak województwo chce promować przedsiębiorczość to niech robią dopłaty do zusu każdemu młodemu przedsiębiorcy i jego pracownikom. Prawda jest taka, że to państwo samo zaciska pętlę na szyi przedsiębiorców zbierając tak absurdalnie wysoki i nieproporcjonalny do wydatków haracz ubezpieczeniowy. Co do tego przedsięwzięcia to wydaje się, że portal chce zgarnąć jakąś kaskę z publicznych pieniędzy funduszu Województwa Śląskiego... Zgodnie z regulaminem mój niepochlebny komentarz, po raz wtóry przepadnie bez śladu ;)

  0 0
 • ~auralfloat 2012-08-18 16:14:20

  ~Ksenopita - ty chyba nie mówisz poważnie. Przecież to jest amotywacyjne, dawanie pieniędzy na zus. Zresztą w tym roku rybnicki PUP daje 1500zł dopłaty do dofinansowania na zus właśnie. Jednak i tak uważam, że zus należałoby zlikwidować, ponieważ nie buduje niczego poza pałacami i pensjami prezesów i rzeszy urzędników. Warto przenieść interes do Wielkiej Brytanii - kraju 4-ro krotnie bogatszego od Polski, tam miesięczne składki ZUS kosztują na polskie ok. 150zł. A więc wychodzi, że jest 12 razy bardziej opłacalne prowadzenie tam interesu niż tutaj, przy płaceniu preferencyjnych składek.

  0 0
 • ~Ksenopita 2012-08-18 23:58:21

  auralfloat czyli się nie zgadzasz z tym co piszę ale się z tym jednak zgadzasz. Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, myślimy o tym samym. To zus zabija przedsiębiorczość. W UK otwierasz firmę i przez trzy miesiące jej nie rejestrujesz bo dopiero sprawdzasz czy ci się to w ogóle opłaca. W Polsce ZUS i Urząd Skarbowy by cię już po miesiącu wytropił i wrzucił do kryminału. Zawsze powtarzam - po pierwsze nie zabierać, wtedy zniknie problem jak i komu to zabrane dać.

  0 0
 • ~marcin14 2012-08-19 12:10:55

  ajajjajjj. Ten kto to wygra od razu będzie miał na karku US. Innowacyjność, rozwój firmy wszystko na kredycie. Taki konkurs, po co to komu. W tym Państwie nie da się normalnie prowadzić działlności. US I ZUS nie interesuje to czy faktury za które trzeba się opłacić i odprowadzić podatek są zapłacone w terminie przez kontrahenta. Pozdrawiam

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1116