zamknij

Wiadomości

Koronawirus u księdza. Ważny apel Sanepidu

2020-06-16, Autor: bf

Dzisiaj rano informowaliśmy Was o koronawirusie w parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach. Covid-19 potwierdzono u jednego z księży. Sanepid w Rybniku wystosował komunikat w tej sprawie.

Reklama

Przypomnijmy, od dzisiaj (16 czerwca) kościół w Chwałowicach jest zamknięty.

- Z powodu stwierdzenia pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa u jednego z księży naszej parafii informujemy, że wszyscy księża naszego probostwa będą poddani kwarantannie – mogliśmy przeczytać w porannym, parafialnym komunikacie.

>>Ksiądz z Chwałowic ma koronawirusa. Kościół zamknięty<<

Teraz apel do wiernych wystosował rybnicki Sanepid:

Osoby uczestniczące w obrzędach religijnych w Rzymskokatolickiej Parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku – Chwałowicach w dniach od 07.06.2020 do 15.06.2020 r., proszone są o obserwowanie stanu zdrowia, w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel bądź duszności lub inne należy skonsultować się z lekarzem, podobnie jak w każdym innym wypadku, gdy stan zdrowia budzi wątpliwości.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 59 - 1 - 50

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~mmmmmMmzzzcvtfc 2020-06-16 18:40:56

  Dlaczego wszyscy uczestnicy mszy od czasu zarażenia proboszcza nie są testowani? Dlaczego nie ma są objęci kwarantanną? Porównajcie sobie to z sytuacją w Chinach, gdzie 50 osób zarażonych na targu to zablokowane dzielnice miasta i tysiące testów, natychmiastowy powrót do noszenia maseczek i odwołanie otwarcia kin. U nas - nic. Z takim podejściem jakie ma nasz sanepid, nigdy się tego wirusa nie pozbędziemy i będziemy mieli Lombardię, tylko w zwolnionym tempie, a za granicą nikt nie będzie chciał mieć nic z nami do czynienia.

 • ~ 2020-06-16 18:48:52

  Dziekujemy wam, gornicy!

 • ~ 2020-06-16 18:53:45

  Ma racje osoba w pierwszym wpisie. Brak dzialan, sanepid i wladze powinny odpowiedziec za zaniedbania. Tak samo jal z kopalniami, gornicy bezkarnie chodza po miescie i zarazaja

 • ~corona 2020-06-16 18:57:46

  ~ oby od Ciebie się nikt nie zaraził stanem umysłu

 • ~Teddy 2020-06-17 02:33:58

  Zas jakiś ryl poloz na msza i nakichoł innym w nos. Dopóki ryle bydom ino czekać aż policja se pójdzie po kontroli i zaroz potym lecom po piwska i do szwagra na grilla to bydymy mieć epidemia na ślonsku. A kolejny rzut już idzie z Chin. Jak tych tympych ryli nie zawrzom na dole na grubie aż do wylyczenio, to za chwila bydymy tu mieć Lombardia :-( czas przestać sie z nimi cyrtolić bo takiego jak nie du...sz to nie kapnie ło co chodzi !!!

  40 80
 • ~PewienRybniczanin 2020-06-17 07:56:27

  Jeśli widzicie takiego NIEODPOWIEDZIALNEGO ***** co na kwarantannie wychodzi z domu to z obowiązku obywatelskiego należy go nagrać i zgłosić to na policję. Może jak dostanie kilkadziesiąt tysięcy złotych kary to nauczy się szacunku do czyjegoś zdrowia i życia.

  47 10
 • ~goliat 2020-06-17 08:08:34

  myślałem, ze sanepid stanie na wysokości zadania i wyda polecenie, aby hostie przyjmować tylko i wyłącznie na rękę. Niestety większość księży w Rybniku ma to gdzieś.

  40 12
 • ~PewienRybniczanin 2020-06-17 08:20:06

  ~goliat

  W każdym kościele jeśli nawet podczas mszy są jakieś tam odległości zachowane to nie potrafię zrozumieć jak w tych czasach lud ślepo może iść w wielkim tłumie do komunii. I ani sami ludzie nie pilnują się wzajemnie, ani ksiądz jak widać ma to gdzieś. Przecież to jest bardziej niż pewne, że w końcu w jakiejś parafii będzie z tego tragedia. Może wreszcie sanepid coś z tym zrobi?

  34 14
 • ~roger 2020-06-17 09:41:40

  Dlaczego dla kościelnego zaborcy testy są a dla społeczności, która utrzymuje tych darmozjadów testów nie ma ? To raz. A dwa ludzie są sami sobie winni. Czy na prawdę trzeba zbiorowo się gromadzić i ryzykować zdrowiem lub w przypadku osób starszych i życiem ? Czy nie lepiej omijać jak na razie kościoły szerokim łukiem ? Ale nie bo to trzeba się pokazać. No to potem jest jak jest.

  26 17
 • ~spirit-of-the-town 2020-06-17 10:42:03

  We wszelkich budynkach użyteczności publicznej nakazy dezynfekcji, maseczki, itp., zakaz imprez masowych, na stadionach obostrzenia, duże odległości między kibicami, nakaz maseczek. A kościoły? Nikt nikogo nie liczy, maski może i mają a później jeden zarażony bierze komunię do gęby, jego wirus zostaje na ręce kapłana i ognisko zakażeń gotowe. Czy to jest normalny kraj? Czy brak ZAKAZU przyjmowania komunii nie jest wielkim niedbalstwem ze strony władzy? Albo czy po prostu ci którzy w tym uczestniczą nie mogliby się powstrzymać od przyjmowania tej komunii? Coś im się k.... m... stanie jak przez parę miesięcy zrezygnują. Przecież tu już brakuje logiki i normalnych słów.

  22 11
 • ~spirit-of-the-town 2020-06-17 10:45:23

  A może by tak faktury za leczenie osób zarażonych w kościele (przez jego niechlujstwo) przesyłać do Watykanu, z żądaniem 100% pokrycia kosztów leczenia. Bo jeśli będzie gorzej, to zanim durne kościelne władze zastanowią się i w swej jedynie słusznej mądrości podejmą jakąś decyzję, to ludzkość może wyginąć.

  15 13

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 4996